آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 08 آذر 1400 07:53
یادداشت اختصاصی « خبرشمال » به بهانه بداخلاقی های مجازی اخیر علیه تیم استاندار سابق؛

آسیب زدن به آبروی افراد، آسیاب به نوبت است

مقدمه:
ساخت و انتشار کلیپ‌های مجازی تخریب‌گونه که معمولا هم بدون دلیل و مستند کامل ارائه می‌شود، اتفاق تازه‌ای در کشور و مازندران نیست. ربط زیادی هم به طیف خاصی ندارد و چپ و راست نمی‌شناسد. امری که معلوم نیست چرا هیچوقت متولیان امر، بدان رسیدگی کامل نمی‌کنند تا ریشه‌کن بشود.
اخیرا یک کلیپ کوتاه مجازی علیه استاندار سابق مازندران و تعدادی از همکاران و بستگان ایشان، منتشر شده که به راحتی و بدون اینکه مستندی ارائه کند، به آنها اتهام‌های اقتصادی و مالی و استفاده از رانت می‌زند.
اینکه چرا این کلیپ، حالا و درست پس از انتصاب استاندار جدید مازندران و تودیع استاندار قبلی، منتشر شده و چرا اگر این منتشرکنندگان، این قدر خود را محق می‌دانند که چنین اتهامی به افراد بزنند، تا زمان حضور استاندار سابق در استانداری مازندران، این کار را نکردند، را بگذاریم کنار که خودش می‌تواند نشان‌دهنده نیت سازندگانش باشد!
از طرفی دیگر، این کارهای بدون شناسنامه و هویت که منتشرکنندگانش حتی جسارت اینکه نام خود یا مجموعه‌شان را پای کارشان بگذارد، ناشی از اتفاق‌های پیشین دیگری‌ست. وقتی (متاسفانه) تعدادی از مسئولان و مدیران، نقطه ضعف‌های فراوانی از خودشان در مواجهه با رسانه‌های زرد نشان دادند و می‌دهند و با هر تخریب سطحی بیمارگونه‌ای حاضر به مصالحه و باج دادن می‌شوند، کم کم زردنویسان دچار این توهم می‌شوند که هر کاری می‌توانند انجام بدهند و کسی نمی‌تواند مزاحم‌شان بشود!
از سویی دیگر، متاسفانه پلیس فتا به عنوان اصلی‌ترین مرجع برخورد با این ناهنجاری‌های مجازی، آن قدر که باید برخورد قاطعی صورت نداده است که همین مسأله توهم این تخریب کنندگان را افزایش داده است.
همچنین وقتی نگاهی به مسأله رسیدگی به پرونده معروف این سال‌های مرکز استان می‌کنیم، می‌بینیم که بعد از این همه سال، هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است، به دو آفت دیگر می‌رسیم که خروجی‌اش می‌تواند انتشار چنین کلیپ‌های منفی‌گرایانه و توهین‌آمیزی باشد.
آفت اول، از بین رفتن قبح کارهای ناشایست در جامعه است که هر کسی به خودش اجازه می‌دهد تا مرزهای اخلاقی را رد کند و هنجارها را جا به جا نماید. آفت دوم هم دعوای جناحی و گروهی در شهر ساری است که مسبوق به سابقه است و جنگ‌های حیدری - نعمتی که اتفاقا آنهایی که کاسه داغ‌تر از آش هستند، بیشتر به آن دامن می‌زنند تا برای خودشان کلاهی ببافند، خود را محق می‌بینند که توپ را به زمین این طرف بیندازند تا به خیال خودشان بازی را به نفع خودشان عوض کنند.
حالا در این میان، یک عده متهم می‌شوند به جرم‌هایی که اصلا نمی‌دانند داستانش چیست و در این وسط آبروهایی بر باد می‌رود که معلوم هم نیست چه کسی باید جبرانش کند و همچنان این مدار می‌چرخد و هر بار عزت عده‌ای و گروهی لگدمال می‌شود چون آسیاب به نوبت است!
این هم که الان، کلیپ مذکور منتشر شده شاید هشدار دادن به استاندار و معاونان جدید استانداری مازندران باشد تا حساب کار دست‌شان بیاید که با چه جماعت متوهمی طرف هستند! حالا دیگر بقیه بازی را، تیم جدید استانداری مازندران باید انجام بدهد و نشان بدهد چقدر برای حفظ اعتبار و آبروی افراد این شهر و این استان اهمیت قائل است و آیا برای برچیده شدن کاسب‌کاری رسانه‌های زردنویس و افراد معلوم‌الحال در مازندران عزمی دارد و پلیس فتا این بار قاطعانه برخورد خواهد کرد یا خیر؟

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی