آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 28 تیر 1400 07:55

رضایت شهروندان از عملکرد کوتاه مدت شهردار جدید بابل

 

اکنون دیگر مهدی کیانی برای بابلی‌ها چهره‌ای آشناست.
وی با سابقه بیش از 2 دهه فعالیت در عرصه‌های مختلف مدیریت شهری و ارتباطات فراوان با بسیاری از ارکان مدیریتی بابل، از فروردین‌ماه امسال به عنوان شهردار جدید بابل کار خود را در ساختمان میدان ولایت آغاز کرد. مدیری کاربلد که در تلاش است تا با استفاده از تجربه سالهای پر فراز و نشیب فعالیت در شهرداری و با عدم تکرار اشتباهات افراد گذشته راهی تازه برای شهر زخم خورده بابل پیدا کند.
در ابتدا باید بدانیم که شهرداری به عنوان مهمترین و تاثیرگذار ترین نهاد شهری ،نقش مهمی در زندگی روزمره مردم یک شهر دارد و الزاما یک شهردار موفق شهرداری است که بتواند این تاثیر را در روند روزمرگی مردم ایجاد کند. از حل معضلات ترافیکی با اصلاح هندسی خیابان‌ها که در ماه‌های اخیر به وفور در سطح شهر مشاهده می‌شود گرفته تا نگاهی نو به زیباسازی فضای شهری برای شهروندان که علی‌الظاهر از جمله برنامه‌های اصلی کیانی برای آینده شهر بابل است.
مردم از شهردارشان وابستگی به جناح های سیاسی خاص را نمی خواهند. مردم یک شهر به دنبال کسی خواهند بود که بتواند عمران و آبادانی را برایشان به ارمغان بیاورد. اجرای پروژه‌ی برزمین مانده عملیات عمرانی فاز نهایی کمربندی شرقی‌دوم (بلوار شهید یاسینی) در بابل و پروژه پل تا پل در حدفاصل پل‌موزیج تا پل‌محمدحسن‌خان از جمله اقدامات فوری شهردار جدید بود که در نگاه اول خبر از عزم جزم مدیریت شهری برای اجرای پروژه‌های مسکوت مانده در شهرداری را ‌می‌داد.
پیاده‌روسازی‌های چند وقت اخیر، بازسازی گرمخانه بابل، بازپیرایی آرامستان‌ها، ادامه تکمیل پروژه فاز پنجم جاده ساحلی و ... همه و همه در این مدت کوتاه نشان از اشراف کامل کیانی به مشکلات و مسائل جامانده در شهرداری بابل دارد و به نظر او توانسته در این زمان کم، افکار عمومی و مردم بابل را با خود همراه سازد. به ویژه آن‌که او مدیری میدانی است و با حضور در محل اجرای اکثر پروژه موجب تسریع در روند اجرایی آنان نیز می‌شود که موجب خوشنودی و خوشایند مردم شهر است. ارتباط تلفنی شهردار جدید با شهروندان بابلی نیز از دیگر اقدامات درخور توجه وی در چند ماه سکان‌داری تیم مدیریت شهری در بابل است.
شهرداری که ارتباط با مردم را سرلوحه خود قرار ندهد بدون شک راهی برای عمران و آبادی شهر نیز نخواهد یافت.
از سوی دیگر منتخبان جدید مردم در شورای شهر بابل که غالب آن را افراد توانمند و کارشناس تشکیل می‌دهند، در هفته‌های آتی باید برای آینده شهر تصمیم مهمی بگیرند و به نظر با روند فعلی کیانی توانسته نظر مردم و منتخبان آنان را به خود جلب نماید.
باید در روزهای آینده منتظر ماند و دید که بالاخره چه تصمیمی برای آینده شهرداری در بابل رقم خواهد خورد و آیا آن‌چه مردم اکنون از آن احساس رضایت می‌کنند ادامه خواهد یافت یا خیر.

مجید عرب فیروزجایی
روزنامه نگار و فعال اجتماعی

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی