آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 12 خرداد 1400 04:36
یادداشت وارده؛

انتخابات؛ ادامه مسیر شهیدان انقلاب

مهندس هادی طالبی زرين كمر
فرزند سردار شهيد نظر علي طالبي زرين كمر

انتخابات در ایران، مظهر اراده ملی و مردم‌سالاری دینی بوده و از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. در هر برهه از تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی و عمر پربرکت این شجره طیبه،‌ با نزدیک شدن به روزهای انتخابات، تب‌ و تاب بحث‌های سیاسی بر سر موضوعاتی چون شرکت یا عدم شرکت در این نمایش ملی ـ‌ سیاسی،‌ سوابق کاندیداها، شعارها و برنامه‌هایشان و سرانجام انتخاب اصلح،‌ در بین اقشار مختلف جامعه بالا می‌گیرد و گرمای آن به اوج خود می‌رسد. 28خرداد روز تجلی همدلی و همزبانی و حضور گسترده ملت شریف ایران و روز خلق حماسه‌ای دیگر است که همانند ادوار گذشته، عرصه انتخابات را به عنوان نماد مقبولیت نظام به منصه ظهور بگذاریم و نشان دهیم که در همه حال انقلاب شکوهمند اسلامی را از گزند دشمنان حفظ خواهیم کرد.
دو انتخابات مهم در ایران، 28 خرداد ماه امسال تلاقی یافته‌اند تا صحنه‌ای دیگر از عزم راسخ مردم این سرزمین مقدس و پایگاه شهیدان و ایثارگران و دوستداران اهل بیت علیهم السلام، برای مشارکت در سرنوشت خود، به نمایش گذاشته شود. تمام آن‌هایی که حسرت می‌خورند چرا در زمان دفاع مقدس نبوده‌اند یا چرا مدافع حرم نشدند، باید بدانند انتخابات از نگاه شهدا یک عملیات است و شرکت در آن درست شبیه به شرکت در یک عملیات است. از آنجا که شهدا برای همیشه چراغ‌های روشن در ظلمت دنیای مادی هستند، راه و رسمشان در همه عرصه‌ها از جمله عرصه مشارکت سیاسی می‌تواند سرمشق و الگویی مناسب باشد، باید در این مسیر پیرو راه آنان بود تا راه رستگاری برای ملت عزیزمان هموارتر شود.
انگیزه شهیدان انقلاب از جمله پدر خود من، شهید «نظر علی طالبی زرین کمر»، از حضور در میدان جهاد، همچنان‌ که در وصیت‌نامه‌های آنان موجود است، حمایت از انقلاب، امام بزرگوار، حجاب، دفع شرّ دشمن و هموار شدن راه نظام برای دستیابی به اهداف آن بود که باید مراقبت کرد این آرمان‌ها به ‌دست برخی افراد نفی و مخدوش نشود. همه ما وظیفه داریم در مسیر ارزش‌های الهی شهدا که در عرصه‌های مختلف به ملت ایران درس ایستادگی و مقاومت دادند، حرکت کنیم. بی شک خانواده شهدا با تمام وجود در خدمت نظام و انقلاب بوده و بیشتر از دیگران برای این انقلاب دل می‌سوزانند، لذا می‌طلبد که مسوولان بیش از گذشته به آنان توجه کرده و از توانمندی‌های آنان بهره ببرند. در این کشور همسران شهدا با ایثار جوانی و فداکاری‌های خود فرزندان شهدا را به سرانجام رساندند اما قدردانی از این قشر کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در میان فرزندان شهدا و ایثارگران نخبگان و سرآمدان زیادی وجود دارند که باید از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آنان برای پیشرفت جامعه بهره‌برد. همگان بدون شک می‌دانند که امنیت و آرامش امروز که به خوبی در جامعه حاکم و نمایان است را مرهون رشادت‌ها و از خود گذشتگی شهدا وجانبازان هستیم. بدون تردید در این برهه حساس و سرنوشت‌ساز، نقش و تاثیر خانواده‌‌های شهدا در روشنگری آحاد مردم برای انتخاب اصلح در صحنه انتخابات بر کسی پوشیده نیست، این قشر دلسوز انقلاب می‌تواند در کنار سایر اقشار در جهت اعتلای مردم‌سالاری دینی اهتمام ورزیده و ضمن ترغیب مردم، نقش سازنده تک تک افراد در سرنوشت کشور را تبیین نماید. ملت مفهیم ایران، روز 28 خرداد گرد هم می‌آیند تا ایرانی آباد را رقم بزنند و انشاء الله با حضور دولت مردمی و نمایندگان اصلح در این دوره شورای اسلامی شهر، بتوانیم بیش از پیش به آرمان‌های انقلاب بزرگ اسلامی دست یابیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی