آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 12 خرداد 1400 04:33
یادداشت مهمان؛

نیروی انسانی، سرمایه عظیم شهرداری ساری

مهندس مجتبی محسنی

اشاره: در هر جامعه و سازمانی، «سرمایه انسانی» ارزشمندترین دارایی محسوب می‌شود و باید مورد توجه ویژه باشد و برنامه‌ریزان و سیاست‌سازان باید برای این سرمایه، برنامه دقیق و هدفمند داشته باشند. شهرداری ساری نیز به‌عنوان شهرداری مرکز استان، رقمی حدود 7 هزار نیروی انسانی را در خود دارد که متشکل از جمعی صاحب تجربه و گروهی از جوانان باانگیزه اعم از زن و مرد است.
بیشتر این نیروها از حدود یک دهه قبل به این‌سو و به موازات سرعت گرفتن اجرای طرح‌های عمرانی در حوزه شهری، جذب شدند و امروز به صورت رسمی، قراردادی یا شرکتی مشغول کار در عمارت شهرداری یا یکی از سازمان‌های زیرمجموعه‌ شهرداری ساری هستند.
این نیروها که بخش غالب آن را جوانان زیر 40 سال تشکیل می‌دهند افرادی هستند که اگر توسط مدیریت شهری به کار گرفته نمی‌شدند، در سایر دستگاه‌ها فعالیت می‌کردند یا به‌صورت کارآفرین، بیزینس خود را داشتند اما امروز که جذب شهرداری شدند، به خاطر مشکلات مالی و کاهش درآمد شهرداری ساری و افزایش هزینه‌های آن، هر از گاهی شاهد معوق شدن حقوق ماهانه و تأخیر در پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی و برخی مزایای دیگر هستند.
باور ما این است که تصمیم‌گیران حوزه مدیریت شهری باید از هم‌اکنون برای این سرمایه ارزشمند برنامه داشته باشند و از این ظرفیت عظیم، استفاده کنند و با استفاده از همین ظرفیت، می‌توان درآمد شهرداری را افزایش داد و این افزایش درآمد را صرف حقوق و دستمزد، حق بیمه و برنامه‌های رفاهی این نیروها کرد، نیروهایی که اکثریت قریب به اتفاق آنان متأهل و سرپرست خانوار و بعضاً مستأجر هستند و هرگونه تأخیر در پرداخت حقوق و مزایای آنان، نظم و نظام زندگی و آرامش خانواده آنان را به‌هم می‌ریزد.
اگر مدیران شهری و به‌ویژه اعضای پارلمان شهری دور ششم مرکز مازندران، این اولویت را مورد توجه قرار ندهند، بی‌تردید سرمایه عظیم نیروی انسانی را رها گذاشتند و رها کردن این سرمایه نوعی خیانت است.
هر سازمانی که برای نیروی انسانی خود برنامه منظم نداشته باشد و از ظرفیت آن به خوبی بهره نبرد، در حقیقت تیشه به ریشه خود می‌زند به‌ویژه اگر این نیروی انسانی مربوط به سازمانی گسترده به نام مدیریت شهری باشد که طیف متنوعی از خدمات را به مردم می‌دهند و برعکس اگر به نیروی انسانی خود، نگاه ویژه داشته باشد، امید و شوق به کار و خلاقیت را در آنان بیدار می‌کند و موجبات شکوفایی سازمانی مهم چون شهرداری می‌شود.
با استفاده از ظرفیت نخبگان و مدیران خوش‌نام و باسابقه همین حوزه می‌توان طرح‌هایی برای استفاده حداکثری از توان، تفکر و استعدادهای این نیروها تدوین و اجرا کرد که در جای خود و فرصتی دیگر به بخشی از این طرح‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی