• منتشر شده در یکشنبه, 12 ارديبهشت 1400 07:44
پیک المپیک؛

رضا سوخته سرایی از سوخته های کشتی مازندران

جنگ تحمیلی آمال زیادی را در خود سوزاند از جمله آرزوهای رضا سوخته سرایی غول اهل علی آباد کتول که به اندازه قابلیت هایش مدال کسب نکرد.
سوخته سرایی پس از علی محمد مومنی و زنده یاد خدر سومین کشتی گیر و ورزشکار مازنی است که در المپیک شرکت کرده اما دیگر گلستانی محسوب می شود.
در روستای دارآباد علی آباد کتول متولد شد و نشان های ملی و آسیایی زیادی گرفت ولی در دوران اوج خود که مصادف شد با جنگ تحمیلی، فرصت کمی برای درخشش یافت هر چند همدوره زنده یاد علیرضا سلیمانی هم بود و کمتر کشتی گرفت با این حال برخی او را بهترین سنگین وزن تاریخ کشتی می نامند.
رضا سوخته سرایی در المپیک مونترال روی تشک رفت و در سطح خود کشتی نگرفت. اولین مسابقه اش را ۶ به ۸ به کازوشیمی زو از ژاپن باخت. برهانس اشتراتز از آلمان غربی را ۱۰ به ۴ مغلوب کرد. در دور سوم، در برابر راسل هلیکسون از ایالات متحده وقت اول را ۵-۱ به سود خود پشت سر گذاشت، اما آنقدر تعلل کرد و کم نفس شد که در وقت سوم، در حالیکه ۸-۱۶ عقب بود ناگهان ضربه فنی شد و به شکل باورنکردنی از دور رقابت ها کنار رفت.

رقابت های بین المللی دوومیدانی-ترکیه؛
شانس های المپیکی مازندران به مرسین رسیدند
دونده های کوشا برای کسب سهمیه المپیک، به ترکیه رفتند تا در رقابت های بین المللی که در شهر مرسین برگزار می شود، تلاش خود را به قطعیت بدل کنند.
تیم منتخب کشورمان با حضور اورنگ مستقیم رئیس هیات دوومیدانی استان و مربی تیم ملی از قائمشهر و دو ستاره مازنی به این رقابت ها اعزام شده است.
محمدرضا طیبی قائمشهری در پرتاب وزنه و کیوان قنبرزاده بابلی در پرش ارتفاع بخت های مازنی برای حضور در المپیک توکیو هستند. این مسابقات فردا و پس فردا برگزار می شود که امیدواریم همراه باشد با کسب دو سهمیه ارزشمند و شوقی
وصف ناپذیر برای مازندران.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی