آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 20 مهر 1399 12:45
«خبرشمال» از نجات غریق مازندران می‌نویسد که سال های پیشین را از یاد نبرده؛

دریا حافظی جز «کریمیان» نمی‌خواهد!

 
 
 
 
با اعمال همان قانون داخلی در انتخابات فدراسیون‌ها، در هیات‌های ورزشی هم سرپرست هیات نمی‌تواند یکی از کاندیداهای ریاست باشد. به همین دلیل نقی کریمیان که ۴ سال موفق را در نجات غریق مازندران داشته، جایش را به مسعود حسینی در مقام سرپرست به طور موقت داده تا مجمع انتخابات دوره جدید برگزار شود.
با یادآوری سال‌های سخت و پر از اشتباه و تلفات در نجات غریق مازندران دور از انصاف است که فراموش کنیم این کاهش آمار‌ها در دریای مازندران ثمره کار میدانی و اجرایی نقی کریمیان و یک گروه بی‌هیاهو ولی پرکار در فصل گرما و طرح دریاست که خانه‌هایشان شده بود سواحل استان!
هیچکس بی‌ایراد و عاری از نقصان نیست و حتما خلاهایی در نجات غریق مازندران هم وجود داشته اما اگر دانش، تجربه، لیاقت و بخصوص غیرت کریمیان نبود که زندگی‌اش را وقف دریا کرده؛ به یقین دوباره خجل‌تر در کشور می‌شدیم از انبوه جسدها که از کف دریا بیرون می‌کشیدیم!
توانایی و موفقیت بارز گروه همکاران کریمیان با وجود سنگ‌اندازی‌های داخلی و خارجی که از حب ریاست و حس حسادت نشات می گیرد، لازمه دوباره برقراری فعالیت‌هایشان را گوشزد می کند و درست به همین دلیل است که هیچ نهاد رسمی و دولتی مربوط به این جریان نیست که نفی‌کننده جهد عاشقانه‌شان باشد.
دریای مازندران به‌رغم همه تلاش‌ها و سپاس از تمامی متولیان پیشین آن، هیچوقت چنین محافظان از خودگذشته‌ای نداشته و با یک رجوع عادی به روند کاهش غریق‌ها، برنامه‌های صورت گرفته، تغییرات انجام شده و اصلاحات ایجاد گشته می‌توان دریافت که در بهترین حالات همه دوران نجات غریق استان هستیم. حال اگر ضعفی وجود دارد می‌بایست در فضایی مناسب طرح شده و با تبیین راهکار در پی حل و فصل آن بود، نه اینکه تمامی دستاوردهای شاخص و برتر را از یاد برد و کتمان کرد.
بدون هیچ حرف و حدیثی نجات غریق مازندران در محدوده کار اصلی خود یعنی صیانت از جان مردم در دریا با مقدورات و مقتضیات کنونی عملکردی ستودنی داشته و این هنر کریمیان بوده که یک تنه قدم به قدم سواحل مازندران را گذراند تا اینگونه همگان را به تمجید وادارد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی