آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 01 مهر 1399 10:05
تیم پدیده‌های مازنی لیگ برتر نوزدهم؛

ستاره‌های در راه!

 
 
 
 

اختصاصی خبرشمال /

وجه تفاوت بین دو نسل، در سطح توانایی و لیاقت آنهاست و شباهت‌شان در رسیدن به یک سطح از لیگ. پشتوانه‌سازی همین‌گونه است و استان‌هایی نظیر مازندران به شکل خودساخته اما ناخواسته و بدون برنامه‌ریزی مشخص، بازیکن برای لیگ برتر تولید می‌کنند.
بازیکنان زیادی از مازندران در لیگ برتر چشم‌ها را به سوی خود کشاندند اما برخی از آن‌ها تازه دیده شدند و قرار است از این پس شوقی زیاد برانگیزند.

*امیرحسین نیک پور
هنوز منتظر اولین دقایق بازیش در لیگ هستیم ولی نشستن روی نیمکت تیم سپاهان اصفهان در سن ۱۸ سالگی خود یک پیشرفت قابل ملاحظه‌ست. قلعه‌نویی وقتی نیک‌پور را دید، به تیم اصلی فراخواند و دروازه‌بان اصلی تیم ملی جوانان در زمره ۳ دروازه‌بان اصلی زردها قرار گرفت.
متولد ۱۵ فروردین ۱۳۸۱ در بهشهر

*سعید کریمی
در میانه‌های فصل به ترکیب نفت مسجد سلیمان رسید و هر وقت برای تیم شگفتی‌ساز به میدان رفت، از بهترین‌ها بود. بازی بدون هراس و شتاب، آسودگی خاطر در تمام دقایق، قدرت دفع توپ و تکل‌های به موقع آنهم بدون خشونت و درگیری، کار سعید را خوب جلوه داد و به تحسین نشاند.
۱۰ بازی.
متولد ۲ فروردین ۱۳۷۶ در ساری

*محمد قریشی
مدافع یارکوب و سرزن نفتی‌ها، کارایی بیشتری حتی از برخی نفرات تهاجمی آبادانی‌ها داشت. فقط یک بازی را از دست داد و با حضور به موقع در هنگام ضربات ایستگاهی حتی دروازه حریفان را باز کرد.
در دومین فصل بازی خود در لیگ ایران نامش به عنوان یکی از بهترین مدافعان بر سر زبان‌ها افتاد.
۲۹ بازی، ۳ گل، یک کارت زرد
متولد ۲۴ بهمن ۱۳۷۳ در بابل

*احسان قهاری
از محصولات آکادمی نساجی، به تیم اصلی آورده شد و اگر دچار مصدومیتی ناگهانی نمی‌شد و بیش از نیمی از فصل را از دست نمی‌داد؛ رشد چشمگیرش را تداوم می‌بخشد هر چند همین حالا هم، همه از تولد یک بک راست خوب در لیگ برتر حرف می‌زنند که می‌تواند با سرعت خوب و دقت بالای ارسال‌ها، بیش از اینها بدرخشد.
۲۲ ساله، ۷ بازی، یک پاس گل
متولد ۲۷ خرداد ۱۳۷۷ در سیمرغ

*آرش داجلیری
با اینکه فقط دو بازی به ترکیب استقلال وارد شد، ولی با خونسردی کم‌نظیر و حضور مناسب در سمت راست تیم استقلال تمجید شد. در بحران روی نیمکت استقلال به تیم اصلی اضافه شد و از معدود فرصت‌هایش به گونه‌ای استفاده کرد که او را آینده دفاع آبی‌ها می‌خوانند.
۲ بازی.
متولد ۲۹ دی ۱۳۷۷ در تنکابن

*ابوالفضل رزاق پور
پس از اینکه قرضی از تراکتور به شاهین بوشهر رفت شانس حضور در میدان را بدست آورد و نشان داد اندازه‌هایی دارد که هنوز دیده نشده است.
در ترکیب شاهینی‌ها بلندپروازترین بود و با اینکه فقط ۱۴ بار به میدان رفت ولی دیدنی‌ترین بازی‌ها را انجام داد.
۱۴ بازی، ۲ گل، ۲ پاس گل
متولد ۲۶ شهریور ۱۳۷۶ در قائمشهر

*سعید حسین پور
از روی نیمکت که به زمین آمد، برای پرسپولیس فراتر از یک بازیکن جوان و گمنام که لیست تیم را پر می‌کند، درخشید. در بازی با گل گهر همگان متوجه کیفیت رو به صعودش شدند که در همه پست‌های میانی برای سرخ‌ها اثربخش بود. شاید اگر در تیم دیگری به عنوان یار اصلی بازی می‌کرد، درخشان‌تر هم می‌بود.
۵ بازی یک پاس گل
متولد ۲۰ مهر ۱۳۷۷ در آمل

*سعید صادقی
فصلی که خوب شروع شد، با مصدومیت خوب تمام نشد ولی برای شهرخودرو یک هافبک تهاجمی بی‌جانشین بود. در یک سوم بازی‌های مشهدی‌ها به زمین رفت و گل زد و گل ساخت و به نسبت دو فصل پیش رشد قابل توجهی داشت به گونه‌ای که حالا یکی از ارکان شهرخودرو‌ست.
۲۱ بازی، ۴ گل، ۲ پاس گل، ۲ کارت زرد
متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۷۳ در ساری

*سعید محمدی فر
به عنوان یک بازیکن کناری از انتهای دور رفت به ترکیب سایپا تهران وارد شد و دیگر تغییرش محال بود.
روحیه خوب و بی‌پروا و اجرای بی‌نقص امور دفاعی از این بک راست که متخصص سانترهای دقیق است، یک بازیکن برتر در ترکیب نارنجی پوشان ساخت.
۱۹ بازی، یک گل، ۴ کارت زرد
متولد ۱۲ دی ۱۳۷۳ در ساری

*امیرحسین باقرپور
اگر به طور مرتب در میدان باشد، حتما گزند زیادی به رقبا می‌رساند. به علت شکل بازی فولاد فرصت کمتری برای حضور در میدان بطور کامل بدست آورد ولی با این حال از بازیکنانی شد که در نام بردن از بهترین‌های فولاد به یادش می‌افتند.
۱۴ بازی، یک گل
متولد ۲۰ آبان ۱۳۶۷ در بابل

*مهدی عبدی
سرانجام به ترکیب پرسپولیس رسید و نشان داد که علی‌پور جدید است. گل‌های مهمی در مسیر قهرمانی تیمش زد و در ترکیب سرخ‌ها، به عنوان بازیکن جانشین دقایق زیادی بازی کرد. حتما در فصل جدید درخشش بیشتری را از عبدی نظاره‌گر
خواهیم بود.
۱۴ بازی، ۴ گل، ۲ کارت زرد، یک کارت قرمز
متولد ۹ آذر ۱۳۷۷ در قائم‌شهر

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی