آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 31 شهریور 1399 12:23
مدیرکل جدید ورزش مازندران صبوری می‌خواهد و همراهی؛

خَم رنگرز یا خُم رنگرز!

 
 
 
 

اختصاصی خبرشمال /


بی‌هیچ تردیدی بهترین اتفاق برای ورزش مازندران رقم خورد، فرزند قهرمان دیارمان پس از تجربه‌ای قریب به ۱۰ ساله؛ در عین جوانی به وطن بازگشته تا مدیریت ورزش و جوانان استان را برعهده گیرد.
حسن رنگرز در پایان ماموریت ۶ساله حبیب حسین زادگان به‌سان یک ناجی وارد شده تا استانی حاشیه زده در ورزش را به سلامت وارد دوره جدیدش کند که خوب می‌دانیم در سریع‌ترین زمان، ممکن نخواهد بود و انرژی و وقت زیادی می‌برد تا فضای ورزش استان آکنده از شور برای پیشرفت شود.
در آیین تکریم و معارفه و همچنین بازخوردها ابتدایی پس از انتخاب حسن رنگرز، به وضوح نمایان بود که اهالی ورزش از این دگرگونی رضایت داشته و شادمان هستند. آنها هوایی تازه و دوره‌ای نو را انتظار داشتند که رقم خورد و خود حسین زادگان هم متوجه شده بود که بیش از این ماندنش به صلاح نیست و همان گرایش و یا پیروی همیشگی را از خانواده ورزش ندارد.
اما آنچه که در مراسم دیده شد و خبرهایی که به گوش می‌رسد حکایت از تلاش گسترده گروه‌های مختلف برای رسیدن به سمت‌های کلیدی و حساس در اداره کل است که تقریبا تمامی گزینه‌های مورد بحث، از ناکارآمدها و امتحان پس داده‌هایی هستند که پیش از این ثابت کردند در چنین جایگاه‌هایی که باید در راستای خود ورزش عمل کنند، منفعت طلب می‌شوند!
این به اصطلاح دوستان، از در رفاقت با رنگرز وارد عمل می‌شوند اما به جای دست، خَم او را گرفته و خاکش کنند که البته یقین داریم رنگرز زیرک‌تر از آنست که با اطلاع از فن و فنون سیاست، بدلکاری نکرده و سرجایشان ننشاند!
گروهی هم گمان می‌کنند که کار در ورزش آسان است و مدیرکل جدید به سادگی از پس کار برآمده و نتیجه مطلوب را به زودی حاصل می‌کند. تصورات آنان به همین است که ورزش خُم رنگرزی است و حسن رنگرز کافیست آن را به رنگ مورد علاقه‌اش دربیاورد و تمام!
صبوری و همراهی اصلی و اصولی‌ترین کاری است که باید از سوی ورزشی‌ها دید که مرتبه ورزش را بالا برده و تلاش کنند که به یمن حضور رنگرز، عقب ماندگی‌ها را برطرف کنند.
حتما حسن رنگرز می‌داند که مازندران استانی چند وجهی است و نه تک بعدی و در هیچ رشته‌ای بی‌استعداد و ساکن نیست. این موضوع برخلاف دیگر استان‌هاست که فقط یکی دو شهر آن خاستگاه ورزش است. متاسفانه نظر قاطبه ورزشی‌ها بر این است که همه شهرهای مازندران به یک صورت دیده نشده‌اند و از آنها غفلت شده به گونه‌ای که برخی از شهرها بهره بیشتری از امتیازات و امکانات برده‌اند که لازم است هر چه زودتر بر این نظر که بدل شده به یک اعتقاد؛ خط بطلان کشیده شود.
برخی گمان‌شان بر این است که از این پس فقط کشتی مورد وثوق و محبوب حسن رنگرز است. دراینکه کشتی رشته ورزشی اول استان است تردیدی نداریم ولی اینکه به صرف کشتی‌گیر بودن، رنگرز هم فقط پیگیر امور کشتی باشد؛ درست نیست. قطعا رنگرز به کشتی به عنوان شاگرد اول و برادر بزرگتر نگاه مهربانانه‌تری خواهد داشت ولی توجهی اضافی را به آن مبذول نخواهد کرد.
بازگشت آرامش یکی از واجب‌ترین خواسته‌هاست. متاسفانه اداره کل ورزش و جوانان در سال‌های گذشته به‌خصوص در مجامع هیات‌های ورزشی اعمال نفوذ کرده و اسباب تنش را ایجاد می‌کرد ولی در چند ماه گذشته با بروز تغییرات در معاونت توسعه ورزش قهرمانی این بساط برچیده شد. لازم است که این احساس آرامش در همه سطوح ورزش پدیدار شود و ورزشی‌ها بدانند که دستگاه ورزش آرامش خواه است نه بلوا آفرین!
آنچه همیشه فراموش شده لازمه دست نوازش کشیدن بر سر قهرمانان است که در چند سال گذشته هیچ ثمره و بهره‌‌ای از مدال‌های خود در استان ندیده‌اند و گمان‌شان بر این است که از ارزش و اعتبار میان مقامات عالیه استانی و حتی مسوولان ورزشی برخوردار نیستند. رنگرز باید این ذهنیت تلخ را پاک کند و به آنها بقبولاند که ورزش بدون مدال‌ها و عناوین قهرمانانش حتما ویترینی نخواهد داشت و در صدد تجلیل از آنان بر آید.0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی