آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 19 بهمن 1398 12:35

بانوان وزنه‌بردار ايران شايستگی زيادی دارند

 
 
 
سرپرست فني تيم‌هاي ملي وزنه‌برداري بانوان کشور داشت افق وزنه‌برداري بانوان در ايران بسيار روشن است چون با گذشت فقط نزديک به سه سال از فعاليت اين رشته در بين بانوان، خوشبختانه استقبال از اين رشته بسيار زياد است .
اکبر خورشيدي اظهار داشت: اين پتانسيل و توانايي در بانوان وجود دارد که حتي سهميه المپيک 2020 را نيز کسب کنند و همچنين با کسب مقامهاي شايسته در رقابتهاي آسيايي، بينالمللي و جهاني تواناييهاي خود را نشان دهند.
وي ادامه داد: البته در اين مدت کوتاه  فعاليت بانوان در رشته وزنهبرداري، فدراسيون وزنهبرداري و همچنين وزارت ورزش و جوانان نسبت به حمايت آنان اقدامات لازم را انجام داده و چند دوره اردو نيز برگزار شده تا بانوان وزنهبردار آمادگي حضور در رقابتهاي مختلف را داشته باشند.
وي که ساليان متمادي به عنوان سرپرست تيم ملي وزنه برداري بزرگسالان فعاليت داشته، به مسابقات غرب آسيا اشاره و بيان کرد: رقابتهاي وزنهبرداري غرب آسيا که گزينشي المپيک نيز محسوب ميشود از هشتم اسفند ماه سال جاري در کشور اردن آغاز ميشود و اميدواري زيادي به درخشش بانوان وزنهبردار در اين رقابتها داريم.
وي اضافه کرد: به خصوص الهام حسيني و پريسا جهانفکريان دو وزنه بردار مليپوش ما در چهار دوره مسابقه گزينشي المپيک حضور يافته و زير ذرهبين فدراسيون جهاني قرار دارند و اميدواريم که اين دو وزنهبردار به همراه ساير وشان در مسابقات غرب آسيا بدرخشند و کسب مدال  کنند.
سرپرست فني تيمهاي ملي وزنهبرداري بانوان خاطرنشان کرد: پس از رقابتهاي وزنهبرداري غرب آسيا، تيم ملي وزنهبرداري بانوان خود را آماده خواهد کرد تا از 27 فروردين ماه در مسابقات قهرماني آسيا  در کشور ازبکستان حضور يابد که آن رقابتها نيز آخرين مرحله گزينشي المپيک
 محسوب مي‌شود.
اکبر خورشيدي تصريح کرد: به هرحال اميدواريم که وزنهبرداران در اين دو مسابقه مهم به خصوص الهام حسيني و پريسا جهانفکريان که هم اينک رتبههاي خوبي در فدراسيون جهاني دارند، نتايج قابل قبولي را کسب و با تصاحب مدالهاي رنگارنگ رتبه جهاني خود را نيز افزايش دهند.
سرپرست فني تيمهاي ملي وزنهبرداري بانوان کشور افزود: البته يکي ديگر از برنامههاي مهم ما حضور در مسابقات المپياد نوجوانان جهان است که تا حدود دو سال ديگر برگزار ميشود و اميدواريم که با حمايت فدراسيون وزنهبرداري در اين المپياد جهاني شرکت کرده و دختران وزنهبردار ايراني مقامهاي ارزندهاي نيز در آن مسابقات کسب کنند.
 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی