• منتشر شده در یکشنبه, 13 بهمن 1398 08:08
امیرحسین زارع:

چیزی برای از دست دادن در کشتی ندارم

 
 
 
 

قهرمان آملی سنگین وزن کشتی آزاد امیدهای جهان اعلام کرد که چیزی برای از دست دادن ندارم و می‌خواهم هر چیزی که یاد گرفته‌ام را با تمام توانم انجام بدهم.
امیرحسین زارع با اشاره به تمریناتش در اردوی اخیر تیم ملی کشتی اظهار داشت: بعد از بازگشت از ایتالیا بار دیگر تمرینات‌مان را در اردوی تیم ملی آغاز کردیم. همه کارها خوب پیش می‌رود. یک تیم خودش را برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌کند و یک تیم هم به گزینشی اول المپیک می‌رود. هنوز چند سهمیه المپیک را نگرفته‌ایم. کادر فنی در مورد اینکه کشتی‌گیران به کدام رقابت بروند، تصمیم می‌گیرد و همه باید طبق تصمیم مربیان پیش برویم.
این کشتی‌گیر جوان مازندرانی در مورد اینکه در مسابقات جهانی 2019 نورسلطان نتوانستیم سهمیه سنگین وزن را کسب کنیم، عنوان کرد: آسیا دو کشتی‌گیر خوب داشت که در مسابقات جهانی هر دوی آنها سهمیه گرفتند، هم چین و هم ازبکستان. با این‌حال هیچ وقت سهمیه گرفتن برای المپیک، کار آسانی نبوده و نخواهد بود. همه می‌آیند تا سهمیه حضور در این رقابت‌ها را به دست آورند. سقف موفقیت برای همه ورزشکاران در دنیا، المپیک است و همه دوست دارند که از این رقابت‌ها مدال بگیرند. به همین دلیل کسب سهمیه هم مشکل است.
زارع با اشاره به اینکه از رده سنی نوجوانان با این کادر فنی کار کرده است، گفت: سال 2017 در تیم نوجوانان همین کادر فنی حضور داشت، سال 2018 مدال طلای آسیایی و نقره المپیک جوانان را زیر نظر غلامرضا محمدی گرفتم. سال 2019 هم همین کادر مسوولیت تیم ملی بزرگسالان را برعهده گرفت و حالا امیدوارم باز هم کارم را با قدرت ادامه دهم.
وی که تولدش با کسب مدال طلای تورنمنت ایتالیا همزمان شد، عنوان کرد: قبل از مسابقات می‌دانستم که دقیقا در شب تولدم باید روی تشک بروم. این طلا هدیه ارزشمندی از سوی خداوند بود و برایم خیلی ارزش داشت.
زارع ادامه داد: باید قبل از هر چیزی برای ملی‌پوش شدن تلاش کنم که بتوانم دوبنده تیم ملی را در سال 2020 از آن خود کنم. بعد اگر خدا بخواهد با تمام وجودم کشتی بگیرم تا به مدال المپیک برسم. من مثل یک سرباز تمرین و در چارچوب برنامه‌های تیم ملی حرکت خواهم کرد.
وی گفت: چیزی برای از دست دادن ندارم، می‌خواهم در این مدت باقی مانده هر چیزی که از کشتی یاد گرفته‌ام را با تمام توانم انجام دهم. فقط تلاش می‌کنم و دوست دارم اول برای خودم و خانواده‌ام و بعد هم برای شهرم و کشورم افتخارآفرینی کنم. این انگیزه به من امید بیشتری می‌دهد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی