• منتشر شده در سه شنبه, 08 بهمن 1398 07:24
رییس فدراسیون وزنه برداری:

سالن برگزاری مسابقات جام نامجو در حد استاندارد جهانی است

 
 
 
 

رییس فدراسیون وزنه برداری اذعان داشت که سالن مجموعه ورزشی شش هزارنفره شهدای رشت محل برگزاری رقابت‌های بین المللی جام نامجو در حد بسیار بالای استانداردهای جهانی است.
علی مردای در حاشیه بازدید از سالن محل برگزاری رقابت‌های بین‌المللی جام در رشت اظهار داشت: خوشبختانه مراحل آماده‌سازی این سالن به نحو شایسته‌ای انجام شده و فقط مسایل جزیی آن باقی مانده است.
وی افزود: با توجه به مراحل آماده‌سازی، نواقص این سالن به خصوص سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی آن برطرف شده و هم اینک این سالن در حد بسیار بالای استانداردهای جهانی است و به طور حتم تا قبل از آغاز رقابت‌ها، مراحل آمادگی آن به اتمام خواهد رسید.
وی ادامه داد:  امیدواریم بتوانیم این رقابت‌ها  را در حد کیفی بسیار بالایی برگزار کنیم و به طور حتم با برگزاری و میزبانی موفق گیلان در این دوره، شاهد برگزاری هرساله این مسابقات در این استان باشیم.
وی بیان کرد: برای میزبانی این رقابت‌ها، ارسلان زارع استاندار گیلان، مریم بخشی مدیرکل اداره ورزش و جوانان و سایر مسوولان استان همکاری بسیار خوبی داشه و همچنین اعضای هیات وزنه‌برداری گیلان برای تکمیل و آماده‌سازی این سالن زحمات زیادی را کشیده‌اند که از این بابت از آنان تشکر می‌کنم.
رییس فدراسیون وزنه برداری در ادامه به وضعیت تیم‌ملی نیز اشاره و تصریح کرد: تیم ملی وزنه‌برداری ایران اردوی مشترکی را با کشور اردن در تهران برگزار و سپس راهی رشت خواهد شد تا در رقابت‌های بین المللی جام نامجو حضور یابد که این دوره از رقابت‌ها، گزینشی المپیک نیز به‌شمار می‌رود.
مرادی خاطرنشان کرد: پس از اتمام رقابت‌های بین‌المللی جام نامجو به طور حتم تعدادی از وزنه‌برداران سهمیه المپیک را کسب خواهند کرد و پس از آن نیز، حداکثر دو مسابقه گزینشی المپیک تا اردیبهشت ماه سال آینده انجام می‌شود تا تکلیف نهایی وزنه‌برداران حاضر در المپیک مشخص شود.
وی به حضور تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات جام نامجو نیز اشاره و اظهار کرد: به طور حتم رقابت‌های جام نامجو رویداد بسیار بزرگی است و کشورها نیز طی هفته جاری به تهران خواهند آمد و از اواخر هفته نیز، سفر آنان به رشت شروع خواهد شد تا در رقابت‌های بین‌المللی جام نامجو حضور یابند.
رییس فدراسیون وزنه‌برداری در ادامه گفت: به هرحال این دوره از رقابت‌های وزنه برداری بین المللی جام نامجو که به میزبانی گیلان در رشت برگزار می‌شود به دلیل کسب سهمیه المپیک از اهمیت و اعتبار ویژه‌ای برخوردار است و به طور حتم وزنه برداران زبده و نام آشنای جهان که تاکنون موفق به کسب سمهیه المپیک ۲۰۲۰ نشدند، در این دوره از رقابت‌ها حضور می‌یابند تا سهمیه  المپیک را کسب کنند. وی اظهار کرد: همچنین هر کشور حداکثر با پنج وزنه بردار حق شرکت در رقابت‌های بین المللی جام نامجو را دارد تا برای کسب سهمیه المپیک با سایر رقبا مبارزه نمایند که این دوره از رقابت‌ها در هفت وزن المپیکی شامل  ۶۱ کیلوگرم، ۶۷،  ۷۳، ۸۱، ۹۶،  ۱۰۹ و ۱۰۹+ کیلوگرم برگزار خواهد شد.
رقابت های وزنه برداری بین المللی جام نامجو کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ژاپن از روز ۱۳ بهمن ماه سال جاری در مجموعه ورزشی شش هزار نفره شهدای رشت آغاز و به مدت سه روز نیز ادامه خواهد یافت. /ایرنا

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی