• منتشر شده در پنج شنبه, 12 دی 1398 08:15
معین تقوی:

خوشحالم به عنوان دومین ایرانی، سلطان رینگ شدم

قهرمان مسابقات جهانی ووشو روسیه خوشحالی خود را به عنوان دومین ایرانی در مسابقات سلطان رینگ چین که به برتری دست یافت و به این عنوان رسید، ابراز کرد.
معین تقوی، در خصوص شرایط خود بعد از مصدومیت و از دست دادن مسابقات جهانی شانگهای اظهار داشت: قبل از مسابقات جهانی شانگهای دچار مصدومیت از ناحیه دست شدم و این رقابت‌ها را از دست دادم. در این مدت پیشنهادی از چین برای حضور در مسابقات سلطان رینگ داشتم که در هفته گذشته در این رقابت‌ها حاضر و خدا را شکر توانستم به پیروزی دست پیدا کنم.
وی در خصوص این رقابت‌ها عنوان کرد: این مسابقات در هر وزن با حضور بهترین‌ها برگزار می‌شود و از ایران 4 ورزشکار و از روسیه و اوکراین نیز 2 ورزشکار حضور داشتند که با رقبای چینی مبارزه کردند. علاوه بر من، امیر افضلی، عباس شیخی و سهیلا منصوریان نیز از ایران حضور داشتند.
قهرمان ووشو جهان در خصوص اینکه گفته می‌شود در طی این سال‌ها او دومین ووشوکار ایرانی است که موفق به برتری در این رقابت‌ها شده است، گفت: در طی این سال‌ها تنها استاد اوجاقی توانسته است که به برتری دست پیدا کند و من خوشحالم که به عنوان شاگرد اوجاقی راه او را ادامه بدهم. دست یافتن به عنوان سلطان رینگ واقعا لذت بخش است و واقعا خوشحالم که بعد از حسین اوجاقی دومین ایرانی پیروز در این مسابقات هستم.
تقوی در خصوص عدم حضور خود در مسابقات لیگ ووشو گفت: با چینی‌ها قرارداد بستم و احتمالا هر 2 یا سه ماه یک بار در مسابقات این کشور مسابقه خواهم داد و این روند تا مسابقات جهانی آینده ادامه خواهد داشت. خدا را شکر حضور در چین از لحاظ مالی برای من خوب است و چینی‌ها با توجه به حرفه‌ای بودن مسابقات توجه خوبی به ورزشکاران دارند. برای حضور در این مسابقات نیز از مسئولان فدراسیون و کادرفنی تیم ملی اجازه گرفتم.
وی در خصوص بازگشت به تیم ملی ووشو عنوان کرد: قصد دارم از سال آینده مجددا به تیم ملی بازگردم. در خصوص حضور اینکه در چه وزنی حضور داشته باشم نیز کادرفنی تصمیم‌گیرنده خواهد بود. با توجه به مبارزه با چینی‌ها احساس می‌کنم در بازگشت عملکرد بهتری نیز خواهم داشت و برای تیم‌ملی مفیدتر خواهم بود.
ملی‌پوش سابق وزن 85 کیلوگرم ووشو ایران تاکید کرد: البته در مسابقات قهرمانی آسیا حضور نخواهم داشت و قصد دارم برای حضور در مسابقات جهانی آمریکا با حضور در مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی مجددا در ترکیب تیم ملی حضور داشته باشم. /مازندلیگ

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی