• منتشر شده در شنبه, 24 فروردين 1398 09:38

ملوان و فجر فوتبال پاک را معنی کردند

 
 
 

در هفته‌ای که گذشت شاهد رقابت‌های سالم و جوانمردانه‌ای در مسابقات فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه‌های کشور بودیم.
با همه دغدغه‌هایی که در این باره وجود داشت و این دغدغه‌ها منجر به برگزاری جلسه‌ای در این زمینه با حضور کمیته اخلاق، کمیته انضباطی و سازمان لیگ برتر شد و در ادامه کمیته اخلاق با فراخوان مدیران عامل تیم‌های دسته اولی به آنها نکات لازم را گوشزد کرد این هفته شاهد بازی‌های پاکی در رقابت‌ها بودیم.
نمونه‌اش در انزلی ملوان در یک بازی سخت و نفس گیر والبته جنجالی و در حالی که نه داعیه صعود داشت و نه خطر سقوط به دسته پایین‌تر را حس می کرد آلومینیوم اراک را دو بر یک برد. آلومینیوم مدعی صعود به لیگ برتر بود و اگر این بازی را می‌برد شانسش برای صعود خیلی زیاد می‌شد. به صراحت می‌شود گفت ملوان در این بازی جان داد و برد شاید به این خاطر که ملوانی‌ها می‌خواستند خداحافظی پژمان نوری با پیراهن ملوان خاطره‌انگیز شود.
در تهران اما فجر سپاسی شرایط مشابه با ملوان داشت و در بازی با سرخپوشان مدعی صعود به لیگ برتر بهترین بازی فصلش را به نمایش گذاشت و 4-2 پیروز شد. اعضای تیم فجر که از درگذشت علیرضا رضایی بازیکن اسبق این تیم متاثر بودند چنین فوتبالی را به نمایش گذاشتند که جای هیچ گونه حرف و حدیثی باقی نماند و فوتبال پاک به خوبی دراین بازی معنی شد.
 این حس و حال حتی در بازی مس رفسنجان – شاهین شهرداری بوشهر هم دیده شد. مس رفسنجان تیم یازدهم جدول است و شاهین شهرداری بوشهر تیم دوم جدول. شاهین بعد از اینکه دروازه مس را باز کرد با بازی خوب حریف مواجه شد بطوریکه در ادامه مسی‌ها بازی را به تساوی کشاندند و این نتایج در نهایت موجب شد تا تیم گل ریحان با عبور از سد شهرداری ماهشهر دوباره در جمع مدعیان حاضر شوند.
با وجود همه حرف و حدیث ‌هایی که وجود داشت و باز هم در مورد آن صحبت خواهد شد خیلی از تیم‌ها به معنی واقعی نشان داده‌اند شرافت خود را در مستطیل سبز با هیچ چیز عوض نخواهند کرد.
 با وجود همه مشکلاتی که وجود دارد. نمونه‌اش در ملوان بازیکنان هنوز دستمزدهای خود را نگرفته‌اند. 
ای کاش فدراسیون فوتبال توانی که برای مبارزه با ناپاکی‌ها در فوتبال ایران می‌گذارد را صرف پرداخت مطالبات بازیکنان و کادر فنی از سوی باشگاه ها می‌کرد. آنوقت به خودی خود زد و بندها و تبانی به حداقل می‌رسید.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی