آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 28 شهریور 1396 08:59
خیره کنندگی نادیده شده در کاپ آسیا

پیشروی برادران عالمیان تا نزدیکی های یک چهارم نهایی

 

 
 

خبرشمال/ پیش از این یکبار نوشاد عالمیان معجزه گونه تا جمع چهار نفر برتر آسیا آنهم در چین پیش رفت و چهارم شد اما نشد که این بار همراه با برادر کوچکترش نیما، به قلمروی مختص چشم بادامی ها قدم بگذارد.
نزدیک بود که برای اولین بار دو ایرانی به جمع هشت ورزشکار برتر صعود کنند اما هم نوشاد باخت و هم نیما و معجزه تکمیل نشد. در احمد آباد می شد تاریخ را برای تنیس روی میز ورق زد اما حیف که در آخرین لحظات ماندیم. نوشاد عالمیان در مسابقه حساس خود با رنکینگ‌ ۶۸ در مقابل لی سانگ سو با رنکینگ ۱۴ از کره جنوبی قرار گرفت و پس از نبردی پایاپای 3 به 2 باخت.
نیما عالمیان هم با رنکینگ ۱۰۵ در مقابل چن چیان آن با رنکینگ ۴۵ از چین تایپه با شکستی خفیف حذف شد و این پایانی بود بر ماجراجویی دو ستاره مازندرانی که می خواستند پس از حضور همزمان در المپیک، مشترکا به یکچهارم بروند اما آنجا بخش ممنوعه تنیس روی میز جهان است و همان یک بار تاخت و تاز نوشاد برایشان کافی بود تا اجازه ندهند ایرانی ها دوباره نفوذ کنند.
نوشاد عالمیان در بازی اول مقابل حریف قدرتمند خود چونگ چی یوآن از چین تایپه با رنک 15 جهان بازی را با نتیجه 3 بر 1 واگذار نمود، همچنین در دومین بازی با وجود مبارزه ای جانانه مقابل جی اونگ سانجئون کره ای با رنکینگ 42 جهان و باسابقه حذف کردن مالونگ چینی نفر اول جهان و همچنین مقام دومی آسیا با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد.
نیما عالمیان اما با خلق شگفت در جدول گروهی موفق به کسب دو برد شد.
نیما در بازی اول خود مقابل پاداساک تایلندی با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی دست یافت و در بازی دوم نیز هارمت دسای هندی را در جمع کثیر هواداران هندی با نتیجه 3 بر 2 شکست داد. نوشاد عالمیان در سومین دیدار خود برابر وون چان تینگ از هنک کنگ که دارای رتبه هفت رده بندی جهانی است دست به یک شاهکار زد. نوشاد در یک بازی بسیار دیدنی و پرفشار موفق به پیروزی ۳بر۲ مقابل این بازیکن قدرتمند گردید. با وجود آنکه نتیجه و مدالی گرفته نشد اما کار عالمیان ها حرف نداشت و واقعا در تراز کسب عنوان می باشد. کاری که نوشاد و نیما انجام دادند، حیرت آور بود بخصوص آنکه تنیس روی میز قاره اولش آسیا ست و اگر نوشاد و نیما اروپایی بودند، تا به حال مدال ها روی سینه شان بود.
حق نداریم و نمی توانیم این پیروزی را کوچک بشماریم. این عالمیان های افتاده و دوست داشتنی باختند اما از خیلی از رشته های مدال آور هم نمایش شان دلچسب تر است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی