• منتشر شده در یکشنبه, 10 بهمن 1395 12:19

تغییرسرمربی و تاثیر ان بر تیم فوتبال خونه به خونه بابل

تیم فوتبال دسته اولی خونه به خونه بابل که 2 سال ازورودش به رقابت های دسته اول جام می گذرد، هر بار با اخراج سرمربی تیم در سراشیبی رقابت های نیم فصل دوم، با مشکلاتی روبرو می شود که دودش به چشم فوتبالدوستان مازنی می رود.
تصمیم یکباره برای اخراج سرمربی از سوی مالکان خونه به خونه بدون توجه به حواشی ناشی از این برو و بیا باعث شده تا در سال جاری نیز همانند سال قبل این تیم خوب فوتبالی مازندران که شانس اول برای صعود به لیگ برتر محسوب می شد، از گردونه تیم های با شانس صعود بالا خارج شود.
در سال قبل مالکان تیم خونه به خونه سرمربی تیمشان اکبر میثاقیان را در حالی که در رده چهارم جدول و با فاصله یک امتیازی با صدر قرار داشتند، به دلایلی نامعلومی که هنوز هم برای فوتبالدوستان مشخص نشده، اخراج کردند و نتیجه این اخراج نیز نتایج ضعیف و دور ماندن از کورس رقابت و جای ماندن از لیگ برتر شد. مالکان متمول این تیم در فصل جاری رقابت های فوتبال جام آزادگان هم با سروصدای زیاد رسانه ای علیرضا مرزبان یکی از مربیان موفق لیگ دسته یک که توانست، پیکان تهران را به لیگ برتر ببرد را با 12 الی 13 بازیکن لیگ برتری به تیمشان آوردند و از ابتدا خود را یکی از 2 تیم لیگ برتری دانستند.
با این وجود به یکباره در حالی که تیمشان تا رده پنجم جدول بالا آمده بود، سرمربی تیمشان را به دلیل نـتایج
ضعیف برکنار کردند و نتیجه آن تحمیل شکست دیگر و نزول تیم به رده هشتم جدول شد.
اگرچه مالکان این تیم درکوتاهترین زمان نادردست نشان یکی دیگراز مربیان مازنی اخراجی از تیم لیگ برتری صنعت نفت آبادان را به عنوان سرمربی تیمشان انتخاب کردند، ولی روند بازی این تیم و بازیکنان خسته نشان می دهد که شانس صعود به لیگ برتر کمرنگ است. تیم خونه به خونه بابل هم اکنون با 32 امتیاز از 21 بازی در رده هشتم قرار دارد و با تیم اول جدول 8 امتیاز فاصله دارد و برای رسیدن به لیگ برتر حداقل باید 20 امتیاز دیگر را از 13 بازی باقی مانده در لیگ کسب کند.
دستیاراول تیم خونه به خونه بابل نتایج ضعیف را دلیل برکناری علیرضا مرزبان سرمربی سابق این تیمشان اعلام کرد.
مهران نجفی در گفت و گو با خبرنگارایرنا گفت که پس از نتایج ضعیف ، مالکان تیم پس از بررسی کارشناسان به این نتیجه رسیدن که باید دست به تغییراتی در کادر فنی بزنند و با این رویکرد با سرمربی قبلی همکاریشان را قطع کردند.
وی در مورد حواشی ناشی از این تغییرات افزود : هر اقدامی در فوتبال با حواشی همراه خواهد بود، ولی بهترین تصمیم در چنین شرایطی قطع همکاری با سرمربی قبلی و انتصاب مربی جدیدی که بتواند هم حواشی را جمع کند و هم این که با ایجاد روحیه مضاعف در تیم نتیجه گیری داشته باشد.
نجفی اظهارداشت : ما تا پایان لیگ دسته یک 13 بازی دیگر داریم که حدود 40 امتیاز برای هر تیم می توان تصور کرد و تیم ما می تواند با برنامه ریزی با کسب امتیاز لازم خود را به عنوان یکی از دو تیم لیگ یکی به لیگ برتر برساند.
یک کارشناس فوتبال در مازندران دم دست ترین اقدام در باشگاه های کشور را در پاسخ به نتایج ضعیف برکناری مربیان می داند و این روند فکری در باشگاه ها نشان می دهد که هیچ برنامه آینده نگری پشت تصمیم وجود ندارد.
حسین رمضانی در گفت و گو با خبرنگارایرنا گفت که تیم خونه به خونه یکی از تیم های خوب و مستعد مازندران است که با پشتوانه محکم مالی در سال قبل هم شایستگی حضور درلیگ برتر را داشت، ولی با حاشیه سازی ناشی از برکناری سرمربی بخت خود را از دست دادند.
وی افزود : در فصل جاری نیز ازابتدا روند تیم سازی از قبیل انتخاب بازیکنان وسرمربی روند اشتباهی را طی کرد و از 12 تا 13 بازیکن لیگ برتری استفاده شد که انگیزه بازی ندارند و اکثر این بازیکنان هم در لیگ برتر خواهان نداشتند.
وی اضافه کرد : این بازیکنان در نیم فصل اول که بازی ها خیلی جدی نشده بود، خوب کار کردند و با سخت تر شدن روند بازی ها در نیم فصل دوم نتوانستند کمکی برای تیم باشند و در نیمکت خونه به خونه هم بازیکن جوانی نبود که بتواند جای این بازیکنان را بگیرد. این کارشناس فوتبال معتقد است که خونه به خونه علاوه بر پشتوانه مالی خوبی که دارد، به کارشناسان فوتبالی خوب هم نیاز دارد تا بتوانند با مشاوره دهی بازیکنانی را انتخاب کنند که انگیزه دار باشند و بخواهند با بازی خوب خودشان را بالا بکشند و این زیاده خواهی آنها برای تیم هم مفید خواهد بود.
وی یکی از دلایل موفقیت تیم نساجی قائمشهر به عنوان دومین نماینده مازندران در لیگ دسته یک را با وجود بحران مالی اتکاء به جوانان با انگیزه دانست.
رمضانی می گوید : مالکان خونه به خونه با اخراج سرمربی تیمشان باید از دخالت در امور فنی با آوردن افراد نامی جلوگیری کنند تا کادر فنی بتواند با تصمیم قاطع خودش تیم را هدایت کند تا بتواند نتایج دلخواه را بگیرد.
وی افزود : خونه به خونه باز هم شانس صعود به لیگ برتر را دارد و این شانس بسته به نتایج روزهای آینده و استفاده از موقعیت های باقی مانده دارد و این تیم در آینده حق اشتباه نخواهد داشت. در رقابت های لیگ دسته یک 18 تیم حضور دارند که هم اکنون ملوان بندرانزلی با 40 امتیاز در رده اول و گل گهر سیرجان با 37 امتیاز در رده دوم قرار دارند که بخت اول برای صعود به لیگ برتر محسوب می شوند.
تیم نساجی قائمشهر با 34 امتیاز در رده ششم و خونه به خونه با 32 امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی