آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 08 ارديبهشت 1401 06:17

برگزاری سیزدهمین دوره کشتی لوچو گنج‌افروز در بابل

دبیر برگزاری سیزدهمین دوره کشتی لوچو گنج‌افروز بابل، گفت: پس از دو سال تاخیر به دلیل کرونا، سیزدهمین دوره کشتی لوچو گنج‌افروز بابل در سه شب پایانی ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.
جان‌برار پورگنجی درباره برگزاری سیزدهمین دوره کشتی لوچو گنج‌افروز اظهار کرد: برگزاری این دوره از مسابقات دارای سابقه بسیار طولانی در استان مازندران است.
وی تصریح کرد: کشتی سنتی جایگاه ویژه در بین اقشار مختلف استان مازندران دارد و مردم در همه جای استان علاقه ویژه‌ای به این دوره از
رقابت‌ها دارند.
مسؤول برگزاری سیزدهمین دوره لوچو گنج‌افروز، خاطرنشان کرد: دو سال به دلیل شیوع کرونا در روند برگزاری مسابقات اخلال ایجاد شده است. وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه این مسابقات در سه شب پایانی ماه مبارک رمضان و در شب برگزار می‌شود.
پورگنجی درباره نحوه حضور افراد و کشتی‌گیران، افزود: وزن کشی یک شب قبل انجام می‌شود و در این دوره از رقابت‌ها تلاش شده که حق هیچ یک از افراد ضایع نشود.
وی به دلیل برگزاری این مسابقات در سالن ورزشی اشاره کرد و گفت: این تصمیم با توجه به نامشخص بودن وضعیت آب و هوا گرفته شد و از طرفی برای ثبت بین‌الملل نیاز به تمهیدات ویژه‌ای داریم که مطابق با استانداردهای کشتی جهانی باشد.
وی با اعلام اینکه در پنج وزن حدود ۱۰۰ نفر شرکت می‌کنند، گفت: دلیل ایجاد محدودیت افزایش کیفیت کشتی است، در سنوات گذشته که تا حدودی حضور برای همه افراد بلامانع بوده با مشکلات زمانی و کمبود وقت مواجه می‌شدیم.
مسؤول برگزاری سیزدهمین دوره کشتی لوچو گنج‌افروز بابل درباره هزینه برگزاری این دوره از رقابت‌ها و اینکه چگونه تامین می‌شود، افزود: حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان برای برگزاری این دوره از رقابت‌ها اعتبار نیاز است که به صورت خودیاری هزینه می‌شود.
در ادامه رضا یحیی‌زاده گنجی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه، کشتی قرار است در پنج وزن برگزار شود و بر اساس استانداردهای جهانی با یاد شهدای گنج‌افروز در دستور کار است.
وی اضافه کرد: در این دوره از رقابت‌ها کشتی‌گیران استان‌های مختلف دعوت شدند.
یحیی‌زاده درباره تامین امنیت محل برگزاری مسابقات، گفت: رایزنی‌های اداری در این زمینه انجام شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی