آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 14 دی 1400 07:28

گره اعتباری بهسازی ورزشگاه شهدای ساری

عملیات بهسازی چمن طبیعی ورزشگاه شهدای ساری با گذشت حدود سه هفته از آخرین بازی نساجی در این ورزشگاه و برگزاری یک دیدار خانگیش در اصفهان هنوز آغاز نشده است ؛ تأخیری که گفته می‌شود ناشی از تأمین نشدن اعتبارات مورد نیاز است و احتمال طولانی‌تر شدن خانه‌به‌دوشی نساجی را در پی خواهد داشت.

تیم فوتبال نساجی مازندران که فصل بیست‌ویکم لیگ برتر فوتبال کشور را به دلیل در حال اجرا بودن عملیات تعویض چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر و اجرای چمن طبیعی در ورزشگاه شهدای ساری آغاز کرده بود، پس از انجام پنج بازی خانگی در ورزشگاه شهدای ساری به دلیل کیفیت پایین چمن این ورزشگاه ناچار شد به طور موقت از مازندران کوچ کند تا ورزشگاه شهدای ساری با اجرای رول چمن طبیعی بهسازی شود ؛ تصمیمی که دست‌کم حدود یک ماه از مطرح شدن آن زمان می‌گذرد و تا کنون ۱۹ روز فرصت آغاز اجرای آن به دلیل تأمین نشدن اعتبار از دست رفت.

 پس از این که مسئولان استان پذیرفتند چمن ورزشگاه شهدای ساری کیفیت لازم برای برگزاری مسابقات خانگی نساجی را ندارد و مجوز میزبانی نساجی در خارج از استان صادر شد، اعلام موافقتشان  برای اجرای رول چمن طبیعی در ورزشگاه شهدای ساری این امیدواری را در هواداران نساجی ایجاد کرد که با انجام چند بازی خانگی در خارج از مازندران و وقفه‌ای که برگزاری بازی‌های ملی در بهمن ماه به لیگ می‌دهد، دست‌کم از هفته هفدهم که بازی‌های خانگی نساجی در نیم‌فصل دوم آغاز می‌شود، تیم‌شان در مازندران و روی چمن باکیفیت به میدان برود؛ دغدغه‌ای که با توجه به احتمال باز شدن درهای ورزشگاه‌ها از نیم‌فصل دوم و حضور هواداران روی سکوها برای نساجی‌چی‌ها پررنگ‌تر هم می‌شود ، اما از روزی که دیدار نساجی مقابل آلومینیوم اراک در ورزشگاه شهدای ساری پایان یافت تا کنون هنوز اقدامی برای برداشتن چمن طبیعی موجود در ورزشگاه شهدای ساری و آغاز عملیات زیرسازی رول چمن طبیعی انجام نشده است.

 نساجی در اولویت نیست

مدیرعامل باشگاه نساجی این تاخیر در آغاز عملیات اجرایی را ناشی از اولویت ندانستن حل مشکل نساجی در نگاه برخی مسئولان استان می‌داند می‌گوید: مساله اینجاست که به فوتبال و نساجی اهمیت نمی‌دهند. معتقدم فوتبال برای بررخی از مدیران ما اولویت نیست.

 البته دوستانی هم هستند با شدت تلاش می‌کنند که از این گروه سپاسگزاریم ؛ مانند استاندار که از زمان روی کار آمدن پیگیر حل مشکلات نساجی است ، اما برخی مسئولان که باید بودجه لازم را در اختیار بگذارند تا عملیات اجرا شود یا به ورزش علاقه ندارند یا فوتبال و نساجی در اولویت‌شان نیست.

 ایزد سیف‌الله‌پور اظهار می‌کند: به نظرم یک جای کار در استان می‌لنگد که با وجود دستور استاندار برای اجرای پروژه هنوز اتفاقی در ورزشگاه شهدای ساری نیفتاد. اگر قرار است رول چمن طبیعی اجرا شود این سه هفته‌ای که ورزشگاه خالی است و شرایط جوی خوبی داشتیم بهترین فرصت برای آغاز کار بود.

 وی می‌افزاید: از همین امروز هم اگر اقدام به آغاز عملیات کنند حدود ۴۰ روز فرصت داریم که رول چمن طبیعی اجرا شود. ما دو بازی خانگی پیش رو را خارج از استان برگزار می‌کنیم. بازی خانگی بعدی ما در هفته هفدهم و مقابل پرسپولیس است. اگر تا آن زمان ورود هواداران به ورزشگاه آزاد اعلام شود باید باز هم به دلیل آماده نبودن ورزشگاه از حضور هواداران نساجی محروم باشیم.  مدیرعامل نساجی خاطرنشان می‌کند: نساجی فقط یک تیم نیست. بخشی از هویت ورزشی مازندران است. مردم مازندران با برد این تیم شاد و با باخت این تیم غمگین می‌شوند. اگر مردم مازندران را دوست داریم باید به این خواسته هواداران نساجی هم توجه کنیم.

   فرصت باقیمانده

طبق برنامه زمان‌بندی لیگ نساجی تا پیش از هفته هفدهم لیگ برتر که باید از پرسپولیس میزبانی کند و تاریخ برگزاری آن نیز هنوز مشخص نشده است، در دو بازی میزبان است. 

یکی ۱۸ دی که باید از ذوب‌آهن اصفهان میزبانی کند و احتمالا این دیدار را در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد برگزار خواهد کرد و دیگری هم مسابقه مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی با گل‌گهر که باید ۲۸ دی طبق قرعه به میزبانی نساجی برگزار شود و احتمالا محل انجام آن مسابقه هم مشهد است.

  پس از آن نساجی سوم بهمن در شیراز به مصاف فجر سپاسی می‌رود و سپس لیگ برای مدت حدود دو هفته به دلیل برگزاری مسابقات تیم ملی تعطیل می‌شود. با این حساب از ۲۴ آذر که نساجی در ساری مقابل آلومینیوم اراک به میدان رفت تا هفته هفدهم که این تیم باید از پرسپولیس میزبانی کند دست‌کم بین ۵۰ تا ۶۰ روز زمان وجود داشت که تا کنون ۱۹ روز آن گذشته و اقدامی نیز برای اجرای رول چمن طبیعی انجام نشده است.

  در انتظار بودجه

 رئیس هیئت فوتبال مازندران با بیان این که امور اجرایی این پروژه با اداره کل ورزش و جوانان است می‌گوید: ورزش و جوانان پس از دریافت اعتبار باید اقدام به اجرای پروژه کند ، اما به نظر می‌رسد هنوز ابلاغ اعتبار انجام نشده است.

 رحیم درزی خلردی می‌افزاید: استاندار پیگیری‌ها لازم برای اجرای این پروژه را انجام داد و موافقت خود را نیز اعلام کرد. قرار شد رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری گام نهایی تأمین اعتبار را بردارد که فردا در همین زمینه نشستی برگزار می‌شود تا تصمیم نهایی برای این پروژه و تامین اعتبار آن

 اتخاذ شود.

وی اظهار می‌کند: به محض این که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری نامه ابلاغ اعتبار را صادر کند کار اجرایی آغاز و سفارش چمن به تولیدکننده داده خواهد شد. همه به دنبال این هستیم که رول چمن طبیعی در ورزشگاه شهدا اجرا شود تا همراه با ورزشگاه شهید وطنی دو زمین با کیفیت چمن طبیعی در مازندران داشته باشیم.

رئیس هیئت فوتبال مازندران خاطرنشان می‌کند: از زمان سفارش کاشت چمن رول تا تحویل آن حدود ۳۵ روز طول می‌کشد. به گفته کارشناسان نزدیک به ۱۰ روز نیز زمان نیاز است تا پس از فرش کردن رول چمن در ورزشگاه روی بستر تثبیت شود. 

ضمن این که باید بسترسازی لازم نیز با برداشت ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتر خاک و تسطیح با ماسه شسته نیز انجام شود. بنابراین هر چه زودتر اعتبار تأمین شود سرعت در تحویل بیشتر خواهد شد. کارشناسان می‌گویند حدود ۶ هفته زمان مفید نیاز است تا بتوان رول چمن را اجرا کرد.

  ضرورت ترک تشریفات

 بنا بر اظهارات رئیس هیئت فوتبال مازندران می‌توان این گونه برداشت کرد که برای استفاده مفید از زمان باقی مانده باید در کمترین زمان ممکن مراحل اداری تأمین و ابلاغ اعتبار انجام شود ؛  موضوعی که مدیرکل ورزش و جوانان مازندران نیز در گفت‌وگو با ایرنا به آن تأکید می‌کند و می‌گوید: ما در وهله نخست منتظر تأمین اعتبار و پس از آن ابلاغ آن با ترک تشریفات هستیم. زیرا تشریفات اداری ابلاغ و تخصیص اعتبار با توجه به زمانی که باقی مانده است سرعت اجرای پروژه را کاهش می‌دهد.

 حسن رنگرز می‌افزاید: تا امروز هیچ اعتباری به ما ابلاغ نشد و بلافاصله پس از ابلاغ اعتبار اقدامات لازم برای آغاز عملیات اجرایی انجام می‌شود.همین هفته قرار است در این زمینه تصمیم‌های نهایی در یک نشست مشترک اتخاذ شود.

  سهم اعتبارات ملی کجاست؟

 اظهارات مدیرعامل باشگاه نساجی، رئیس هیئت فوتبال مازندران و مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تقریبا در یک راستا قرار دارد و هر سه تأمین نشدن اعتبار و ابلاغ نشدن از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را دلیل آغاز نشدن پروژه بیان می‌کنند، اما رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران نکات دیگری را مطرح می‌کند که روی دیگری از این موضوع را نشان می‌دهد.

 مفید غلامی‌راد ضمن تأکید بر این که نساجی تیم مورد علاقه مردم مازندران و یکی از سرمایه‌های ورزشی و اجتماعی این استان است، بر ضرورت توجه به مقررات اختصاص اعتبار به یک پروژه عمرانی نیز تاکید دارد.

این مسئول می‌گوید: قرار است نشستی در همین زمینه داشته باشیم تا تصمیم‌گیری نهایی انجام شود. 

مانند چند مرحله قبل که برای ورزشگاه شهید وطنی و ورزشگاه شهدای ساری از اعتبارات استانی هزینه شد برای این مرحله نیز سعی می‌کنیم اعتبار مد نظر را تأمین کنیم ، اما کسی به این موضوع توجه نمی‌کند که این اعتبارات را از سایر بخش‌های ورزش استان باید کسر کنیم تا به ورزشگاه شهدای ساری اختصاص یابد.

وی تصریح می‌کند: گلایه ما این است که چرا همه نیازهای اعتباری مربوط به ورزشگاه مورد نیاز نساجی را از اعتبارات استانی طلب می‌کنند؟

 اعتبارات استانی طبق قانون باید برای توسعه ورزش همگانی هزینه شود. چرا از نمایندگان استان نمی‌خواهند که سهم خود در جذب اعتبارات ملی برای گسترش زیرساخت‌های ورزش قهرمانی را ادا کنند؟

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران خاطرنشان می‌کند: ما برای منابع مالی در ابتدای هر سال برنامه‌ریزی می‌کنیم و این که به سرعت از محل اعتبارات استانی بتوان بودجه‌ای را در پایان سال تأمین کرد کار بسیار دشواری است. انتظار این که بلافاصه بتوان سه میلیارد تومان از اعتبارات استانی جدا کرد و به یک پروژه اختصاص داد انتظاری فراتر از قانون است.  در جلسه‌ای که روز سه‌شنبه برگزار می‌شود سعی می‌کنیم این مشکل را برطرف کنیم. اما انتظار داریم که توقع‌ها بر اساس مقررات و قوانین باشد.

بهسازی چمن ورزشگاه شهدای ساری در حالی اکنون به یک موضوع مهم در ورزش مازندران تبدیل شده که مدتی پیش نیز حدود سه میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و بهسازی این ورزشگاه هزینه شده بود و سال قبل نیز اعتباری برای مناسب‌سازی چمن آن در نظر گرفته شد، اما با وجود صرف این اعتبارات هنوز ورزشگاه به شرایط مطلوب نرسید و نیازمند اعتبارات جدید است./ایرنا

عملیات بهسازی چمن طبیعی ورزشگاه شهدای ساری با گذشت حدود سه هفته از آخرین بازی نساجی در این ورزشگاه و برگزاری یک دیدار خانگیش در اصفهان هنوز آغاز نشده است ؛ تأخیری که گفته می‌شود ناشی از تأمین نشدن اعتبارات مورد نیاز است و احتمال طولانی‌تر شدن خانه‌به‌دوشی نساجی را در پی خواهد داشت.تیم فوتبال نساجی مازندران که فصل بیست‌ویکم لیگ برتر فوتبال کشور را به دلیل در حال اجرا بودن عملیات تعویض چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر و اجرای چمن طبیعی در ورزشگاه شهدای ساری آغاز کرده بود، پس از انجام پنج بازی خانگی در ورزشگاه شهدای ساری به دلیل کیفیت پایین چمن این ورزشگاه ناچار شد به طور موقت از مازندران کوچ کند تا ورزشگاه شهدای ساری با اجرای رول چمن طبیعی بهسازی شود ؛ تصمیمی که دست‌کم حدود یک ماه از مطرح شدن آن زمان می‌گذرد و تا کنون ۱۹ روز فرصت آغاز اجرای آن به دلیل تأمین نشدن اعتبار از دست رفت. پس از این که مسئولان استان پذیرفتند چمن ورزشگاه شهدای ساری کیفیت لازم برای برگزاری مسابقات خانگی نساجی را ندارد و مجوز میزبانی نساجی در خارج از استان صادر شد، اعلام موافقتشان  برای اجرای رول چمن طبیعی در ورزشگاه شهدای ساری این امیدواری را در هواداران نساجی ایجاد کرد که با انجام چند بازی خانگی در خارج از مازندران و وقفه‌ای که برگزاری بازی‌های ملی در بهمن ماه به لیگ می‌دهد، دست‌کم از هفته هفدهم که بازی‌های خانگی نساجی در نیم‌فصل دوم آغاز می‌شود، تیم‌شان در مازندران و روی چمن باکیفیت به میدان برود؛ دغدغه‌ای که با توجه به احتمال باز شدن درهای ورزشگاه‌ها از نیم‌فصل دوم و حضور هواداران روی سکوها برای نساجی‌چی‌ها پررنگ‌تر هم می‌شود ، اما از روزی که دیدار نساجی مقابل آلومینیوم اراک در ورزشگاه شهدای ساری پایان یافت تا کنون هنوز اقدامی برای برداشتن چمن طبیعی موجود در ورزشگاه شهدای ساری و آغاز عملیات زیرسازی رول چمن طبیعی انجام نشده است. نساجی در اولویت نیستمدیرعامل باشگاه نساجی این تاخیر در آغاز عملیات اجرایی را ناشی از اولویت ندانستن حل مشکل نساجی در نگاه برخی مسئولان استان می‌داند می‌گوید: مساله اینجاست که به فوتبال و نساجی اهمیت نمی‌دهند. معتقدم فوتبال برای بررخی از مدیران ما اولویت نیست. البته دوستانی هم هستند با شدت تلاش می‌کنند که از این گروه سپاسگزاریم ؛ مانند استاندار که از زمان روی کار آمدن پیگیر حل مشکلات نساجی است ، اما برخی مسئولان که باید بودجه لازم را در اختیار بگذارند تا عملیات اجرا شود یا به ورزش علاقه ندارند یا فوتبال و نساجی در اولویت‌شان نیست. ایزد سیف‌الله‌پور اظهار می‌کند: به نظرم یک جای کار در استان می‌لنگد که با وجود دستور استاندار برای اجرای پروژه هنوز اتفاقی در ورزشگاه شهدای ساری نیفتاد. اگر قرار است رول چمن طبیعی اجرا شود این سه هفته‌ای که ورزشگاه خالی است و شرایط جوی خوبی داشتیم بهترین فرصت برای آغاز کار بود. وی می‌افزاید: از همین امروز هم اگر اقدام به آغاز عملیات کنند حدود ۴۰ روز فرصت داریم که رول چمن طبیعی اجرا شود. ما دو بازی خانگی پیش رو را خارج از استان برگزار می‌کنیم. بازی خانگی بعدی ما در هفته هفدهم و مقابل پرسپولیس است. اگر تا آن زمان ورود هواداران به ورزشگاه آزاد اعلام شود باید باز هم به دلیل آماده نبودن ورزشگاه از حضور هواداران نساجی محروم باشیم.  مدیرعامل نساجی خاطرنشان می‌کند: نساجی فقط یک تیم نیست. بخشی از هویت ورزشی مازندران است. مردم مازندران با برد این تیم شاد و با باخت این تیم غمگین می‌شوند. اگر مردم مازندران را دوست داریم باید به این خواسته هواداران نساجی هم توجه کنیم.   فرصت باقیماندهطبق برنامه زمان‌بندی لیگ نساجی تا پیش از هفته هفدهم لیگ برتر که باید از پرسپولیس میزبانی کند و تاریخ برگزاری آن نیز هنوز مشخص نشده است، در دو بازی میزبان است. یکی ۱۸ دی که باید از ذوب‌آهن اصفهان میزبانی کند و احتمالا این دیدار را در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد برگزار خواهد کرد و دیگری هم مسابقه مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی با گل‌گهر که باید ۲۸ دی طبق قرعه به میزبانی نساجی برگزار شود و احتمالا محل انجام آن مسابقه هم مشهد است.  پس از آن نساجی سوم بهمن در شیراز به مصاف فجر سپاسی می‌رود و سپس لیگ برای مدت حدود دو هفته به دلیل برگزاری مسابقات تیم ملی تعطیل می‌شود. با این حساب از ۲۴ آذر که نساجی در ساری مقابل آلومینیوم اراک به میدان رفت تا هفته هفدهم که این تیم باید از پرسپولیس میزبانی کند دست‌کم بین ۵۰ تا ۶۰ روز زمان وجود داشت که تا کنون ۱۹ روز آن گذشته و اقدامی نیز برای اجرای رول چمن طبیعی انجام نشده است.  در انتظار بودجه رئیس هیئت فوتبال مازندران با بیان این که امور اجرایی این پروژه با اداره کل ورزش و جوانان است می‌گوید: ورزش و جوانان پس از دریافت اعتبار باید اقدام به اجرای پروژه کند ، اما به نظر می‌رسد هنوز ابلاغ اعتبار انجام نشده است. رحیم درزی خلردی می‌افزاید: استاندار پیگیری‌ها لازم برای اجرای این پروژه را انجام داد و موافقت خود را نیز اعلام کرد. قرار شد رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری گام نهایی تأمین اعتبار را بردارد که فردا در همین زمینه نشستی برگزار می‌شود تا تصمیم نهایی برای این پروژه و تامین اعتبار آن اتخاذ شود.وی اظهار می‌کند: به محض این که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری نامه ابلاغ اعتبار را صادر کند کار اجرایی آغاز و سفارش چمن به تولیدکننده داده خواهد شد. همه به دنبال این هستیم که رول چمن طبیعی در ورزشگاه شهدا اجرا شود تا همراه با ورزشگاه شهید وطنی دو زمین با کیفیت چمن طبیعی در مازندران داشته باشیم.رئیس هیئت فوتبال مازندران خاطرنشان می‌کند: از زمان سفارش کاشت چمن رول تا تحویل آن حدود ۳۵ روز طول می‌کشد. به گفته کارشناسان نزدیک به ۱۰ روز نیز زمان نیاز است تا پس از فرش کردن رول چمن در ورزشگاه روی بستر تثبیت شود. ضمن این که باید بسترسازی لازم نیز با برداشت ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتر خاک و تسطیح با ماسه شسته نیز انجام شود. بنابراین هر چه زودتر اعتبار تأمین شود سرعت در تحویل بیشتر خواهد شد. کارشناسان می‌گویند حدود ۶ هفته زمان مفید نیاز است تا بتوان رول چمن را اجرا کرد.  ضرورت ترک تشریفات بنا بر اظهارات رئیس هیئت فوتبال مازندران می‌توان این گونه برداشت کرد که برای استفاده مفید از زمان باقی مانده باید در کمترین زمان ممکن مراحل اداری تأمین و ابلاغ اعتبار انجام شود ؛  موضوعی که مدیرکل ورزش و جوانان مازندران نیز در گفت‌وگو با ایرنا به آن تأکید می‌کند و می‌گوید: ما در وهله نخست منتظر تأمین اعتبار و پس از آن ابلاغ آن با ترک تشریفات هستیم. زیرا تشریفات اداری ابلاغ و تخصیص اعتبار با توجه به زمانی که باقی مانده است سرعت اجرای پروژه را کاهش می‌دهد. حسن رنگرز می‌افزاید: تا امروز هیچ اعتباری به ما ابلاغ نشد و بلافاصله پس از ابلاغ اعتبار اقدامات لازم برای آغاز عملیات اجرایی انجام می‌شود.همین هفته قرار است در این زمینه تصمیم‌های نهایی در یک نشست مشترک اتخاذ شود.  سهم اعتبارات ملی کجاست؟ اظهارات مدیرعامل باشگاه نساجی، رئیس هیئت فوتبال مازندران و مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تقریبا در یک راستا قرار دارد و هر سه تأمین نشدن اعتبار و ابلاغ نشدن از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را دلیل آغاز نشدن پروژه بیان می‌کنند، اما رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران نکات دیگری را مطرح می‌کند که روی دیگری از این موضوع را نشان می‌دهد. مفید غلامی‌راد ضمن تأکید بر این که نساجی تیم مورد علاقه مردم مازندران و یکی از سرمایه‌های ورزشی و اجتماعی این استان است، بر ضرورت توجه به مقررات اختصاص اعتبار به یک پروژه عمرانی نیز تاکید دارد.این مسئول می‌گوید: قرار است نشستی در همین زمینه داشته باشیم تا تصمیم‌گیری نهایی انجام شود. مانند چند مرحله قبل که برای ورزشگاه شهید وطنی و ورزشگاه شهدای ساری از اعتبارات استانی هزینه شد برای این مرحله نیز سعی می‌کنیم اعتبار مد نظر را تأمین کنیم ، اما کسی به این موضوع توجه نمی‌کند که این اعتبارات را از سایر بخش‌های ورزش استان باید کسر کنیم تا به ورزشگاه شهدای ساری اختصاص یابد.وی تصریح می‌کند: گلایه ما این است که چرا همه نیازهای اعتباری مربوط به ورزشگاه مورد نیاز نساجی را از اعتبارات استانی طلب می‌کنند؟ اعتبارات استانی طبق قانون باید برای توسعه ورزش همگانی هزینه شود. چرا از نمایندگان استان نمی‌خواهند که سهم خود در جذب اعتبارات ملی برای گسترش زیرساخت‌های ورزش قهرمانی را ادا کنند؟رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران خاطرنشان می‌کند: ما برای منابع مالی در ابتدای هر سال برنامه‌ریزی می‌کنیم و این که به سرعت از محل اعتبارات استانی بتوان بودجه‌ای را در پایان سال تأمین کرد کار بسیار دشواری است. انتظار این که بلافاصه بتوان سه میلیارد تومان از اعتبارات استانی جدا کرد و به یک پروژه اختصاص داد انتظاری فراتر از قانون است.  در جلسه‌ای که روز سه‌شنبه برگزار می‌شود سعی می‌کنیم این مشکل را برطرف کنیم. اما انتظار داریم که توقع‌ها بر اساس مقررات و قوانین باشد.بهسازی چمن ورزشگاه شهدای ساری در حالی اکنون به یک موضوع مهم در ورزش مازندران تبدیل شده که مدتی پیش نیز حدود سه میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و بهسازی این ورزشگاه هزینه شده بود و سال قبل نیز اعتباری برای مناسب‌سازی چمن آن در نظر گرفته شد، اما با وجود صرف این اعتبارات هنوز ورزشگاه به شرایط مطلوب نرسید و نیازمند اعتبارات جدید است./ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی