آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 30 خرداد 1400 08:24
به دلیل حاد نبودن مصدومیت؛

حدادی مشکلی برای اعزام به المپیک ندارد

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به بررسی وضعیت احسان حدادی توسط کمیسیون ویژه این فدراسیون تاکید کرد که این ورزشکار برای اعزام به توکیو و حضور در المپیک هیچ منعی ندارد.
نتیجه بررسی هایی که بر روی آسیب دیدگی احسان حدادی و وضعیت او برای حضور در المپیک توکیو انجام شده کاملا خلاف تمام حرف و حدیث هایی است که طی یک ماه گذشته در این زمینه مطرح شده بود. یک ماه پیش اینگونه اعلام شد که احسان حدادی در جریان تمریناتش در آمریکا از ناحیه دیسک کمر دچار آسیب دیدگی شده است. البته عدم حضور او در ایران باعث شد در مورد شدت مصدومیتش اظهار نظر پزشکی دقیقی صورت نگیرد با این حال صحبت هایی در مورد حاد بودن این آسیب دیدگی مطرح شده بود به گونه ای که حتی اعزام وی به توکیو را هم با حرف و حدیث مواجه کرده بود. در همین زمینه هفته گذشته و به فاصله چند روز پس از بازگشت احسان حدادی به کشور، فدراسیون پزشکی ورزشی اقدام به تشکیل کمیسیون ویژه پزشکی برای وی کرد تا در حضور متخصصین مغز و اعصاب، جراح کمر، فیزیوتراپ معتمد فدراسیون و ... وضعیت این المپین و شرایطش برای اعزام به توکیو بررسی شود. غلامرضا نوروزی با اشاره به نتیجه این کمیسیون تاکید کرد که مصدومیت احسان حدادی به گونه ای نیست که شرایط اعزام به المپیک توکیو را نداشته باشد.آنچه مسلم است احسان حدادی مشکل دیسک کمر پیدا کرده و همین مسئله تمرینات او را طی هفته های گذشته مختل کرده بود اما این مصدومیت آنقدر حاد نیست که نتواند بدون جراحی با آن کنار بیاید یا در کل سفرش به توکیو و حضور در المپیک را تحت الشعاع قرار دهد. وی ادامه داد: با توجه به نزدیک بودن المپیک و اینکه فاصله زمانی زیادی تا این رویداد باقی نمانده است، تصمیمی برای جراحی احسان حدادی گرفته نشد. اینگونه تصمیم گرفته شد که با فیزیوتراپی و برنامه های حمایتی، شرایط این ورزشکار تا زمان اعزام به توکیو و حضور در
بازی ها کنترل شود. رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با تاکید دوباره بر اینکه مصدومیت احسان حدادی خیلی حاد نیست به این پرسش مبنی بر اینکه «در رابطه با مصدومیت احسان حدادی، دقیقا چه مسئله ای برای او دردسرساز شده و تمریناتش را محدود کرده است؟»، خاطرنشان کرد: بررسی ها و معاینات دقیقی بر روی وضعیت احسان حدادی صورت گرفت. مشکل آسیب دیدگی او قبل از چرخش آخر و هنگام پرتاب مشخص می شود اما نه به آنگونه که نتواند ادامه دهد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی