آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 07 بهمن 1396 11:10
در مراسم معارفه شهردار جدید قائمشهر عنوان شد:

قائم شهر پتانسیل های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری دارد

فرماندار قائمشهر در ابتدا با تشکر ویژه از شورای شهر پنجم در راستای انتخاب آگاهانه و عالمانه شهردار و تبریک به شهردار جدید گفت: شهرداری خانه دوم مردم است. 


مهدی محمدی با بیان اینکه نه شهرداری قیّم مردم است و نه مردم، می‌توانند ادعا کنند که باید همیشه همان که اراده کرده‌اند صورت گیرد، افزود: لکن هر دو لازم و ملزوم یکدیگر است.
محمدی تصریح کرد: آرایش و زیبایی و مبلمان شهری باید به گونه‌ای باشد که شهروندان هر زمان که از زندگی روتین و یکنواخت خود خسته شدند برای تمدد اعصاب و رفع خستگی از کارهای روزمره به یک نقطه از شهر بروند و هوایی تازه کنند.
وی با بیان اینکه به نظر من همه مردم می‌توانند مشاورین امینی برای شهردار باشند و با ارائه پیشنهادات خویش در جهت رفع مشکلات شهری گام‌های مثبتی بردارند خطاب به شهردار جدید بهمن معین‌پور اضافه کرد: به شما اعلام می‌کنم که این فرصت و سرمایه بزرگ را برای خدمت از دست ندهید.
محمدی با اشاره به تجربیات و علم و دانش شهردار جدید تاکید کرد: امروز خوشحال و مسروریم که شهردار جدید در حالی برای این سمت انتخاب شده است که خود روزگاری در سازمان نظام مهندسی مسئولیتی را عهده‌دار بوده و در دوران تصدی آن مسئولیت به مشکلات و نواقص شهر واقف شده است.
فرماندار قائمشهر با اشاره به خدمات متقابل شهرداری و بازار تصریح کرد: من بارها گفتم و باز هم به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان تاکید می‌کنم که منابع مالی در اختیار دولت بسیار محدود است و همین عوارض و مالیات اندکی هم که وجود دارد بابت پرداخت حقوق به پرسنل هزینه می‌شود.
محمدی با اشاره به اینکه استاندارد پرسنل شهرداری 500 نفر بوده اما امروز قریب به 1500 نفر است خاطرنشان کرد: تامین حقوق این هزار نفر مازاد که امروز در اختیار شهرداری ا‌ست با توجه به منابع درآمدی محدود خود مصیبتی‌ست و تنها راهی که باقی می‌ماند این است که همگان دست به دست هم دهیم تا جمله زیبای «شهر ما خانه ماست» به حقیقت بپیوندد.
فرماندار قائمشهر با بیان این که باید همه ناراحتی‌ها و گلایه‌ها را کنار بگذاریم تا با تعامل و البته تمکین اعضای شورا و شهردار به قانون وضعیت توسعه‌ای شهر رو به بهبود و توسعه بگذارد گفت: هیچ شهروندی از ما توقع بی‌قانونی نخواهد داشت.
مهدی محمدی با اشاره به هنر شورا و شهرداران آن در اداره شهر در گذشته گفت: متاسفانه هر گاه مدیر جدیدی به صحنه می‌آید خود را فعال‌تر و دانشمند‌تر از مدیران گذشته می‌داند که این تفکر غلط راندمان کار را به شدت کاهش می‌دهد.
محمدی با اشاره به این که ما باید با هر آنچه که در توان داریم شهرمان را بسازیم، تصریح کرد: چه آقای معین‌پور به عنوان شهردار و چه 9 نفر اعضای شورا که با اقبال عمومی بر سر کار آمدند، تنها باید دغدغه‌ مدیریت درست و بهینه شهر را داشته باشند.
فرماندار قائمشهر با اشاره به مبنای اقتصادی کارگری قائمشهر نیز تاکید کرد: من از همین تریبون اعلام می‌کنم چنانچه شهردار و شورای محترم شهر از من به‌عنوان فرماندار و نیروی هماهنگ‌کننده دستگاه‌های اجرایی در شهرستان مطالبه‌ای داشته باشند با همه نیرو و توانم در خدمت آن‌ها خواهم بود.
نماینده عالی دولت در شهرستان قائمشهر با بیان اینکه اصفهان و سایر شهرستان‌ها و استان‌های کشور که امروز در توسعه شهری حرفی برای گفتن دارند از ابتدا این چنین نبوده‌اند، خاطرنشان کرد: حتی با نگاه به توسعه قابل تامل استان های همجوار نیز می‌توان این موضوع را فهمید که توسعه همه جانبه، تنها و تنها با وحدت و برادری و اراده عظیم همگان قابل تحقق است.
محمدی همچنین با اشاره به اکثریت جوان شورای پنجم، گفت: من همین امروز از همه آن‌ها درخواست می‌کنم که به جای هرگونه تشنج‌آفرینی و پنجه در پنجه هم انداختن دست یکدیگر را به نشانه وحدت و برادری و همدلی بگیرند تا شهری آبادتر و توسعه‌یافته‌تر داشته باشیم.
وی با اشاره به شرایط کنونی توسعه شهر؛ به ویژه مناطق دو سوی راه‌آهن، نیز افزود: ای کاش زمانی که قرار بود شهر به دو منطقه تقسیم شود به جای تقسیم شهر به شمالی و جنوبی، آن را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌کردیم و خط راه‌آهن را مبنای کار قرار نمی‌دادیم. 
این مقام مسئول با بیان اینکه این اقدام نادرست، شهر را به دو جزیره کاملا جدا از هم تبدیل کرده است، تصریح کرد: اگر اعضای شورای شهر و شخص شهردار محترم توانایی آن را داشته باشند که این شرایط به گونه دیگری تغییر یابد و این خط‌کشی‌ها برای همیشه از بین برود، اقدامی شایسته و ماندگار خواهد بود.
مهدی محمدی، این امر را در نهایت در جهت افزایش منابع تولیدی و ارزش افزوده متوازن در شهر دانست و در توضیح این مطلب خاطرنشان کرد: این خط‌کشی نادرست موجب شده است که در پشت خط راه‌آهن، هیچ بستری برای امکانات دولتی وجود نداشته باشد و این در حالی‌ست که بنده بارها تلاش کردم تا ساختمان فرمانداری را به پشت راه‌آهن منتقل کنم اما متاسفانه به دلیل ناهمواری و سختی راه، امکان‌پذیر نشد.
وی به تفاوت آشکار قیمت زمین در دو سوی خط راه‌آهن نیز اشاره کرد و افزود: وقتی قیمت زمین در آن سوی خط راه‌آهن یک میلیون تومان و قیمت مناطق جلوی خط‌آهن 4 میلیون تومان است، در چنین وضعیتی که ارزش‌افزوده به طور متوازن تقسیم نشده است، چگونه می‌توان به رشد و توسعه متوازن شهری امید داشت؟!

*انتخاب معین‌پور به دلیل همسویی بیشتر او با نقشه توسعه شهری مدنظر شورا بود
افشین حسین‌زاده رییس شورای شهر قائمشهر نیز در حاشیه این نشست گفت: مفتخریم که امروز، معارفه دکتر بهمن معین‌پور به‌عنوان شهردار جدید قائمشهر با حضور جمع کثیری از مسئولان و مردم عزیز شهر در حال انجام است.
حسین‌زاده با اشاره به نحوه انتخاب شهردار افزود: در ابتدا از آقای رحیمی خواستیم تا سرپرستی شهرداری را بپذیرند که به علت نپذیرفتن این امر از سوی ایشان به سرعت به سراغ فرزند شریف سردار شهید کهنسال رفتیم که خوشبختانه ایشان پذیرفتند.رییس شورای شهر قائمشهر با بیان اینکه چند نفری که به عنوان کاندیدای شهر انتخاب شده بودند، همگی از میان چهره‌های باسابقه و با دانش و مجرب شهر بوده‌اند، تصریح کرد: اما در نهایت با بررسی رزومه کاری و مدیریتی افراد در کمیسیون‌های مختلف به 5 نفر به عنوان گزینه‌های نهایی رسیدیم اما از آنجا که اعضای محترم شورای شهر، برنامه و نگاه عمرانی جناب آقای معین‌پور را در راستای اهداف عالیه شورا برای طرح‌های توسعه شهری یافتند، ایشان را با اکثریت قریب به اتفاق آراء بر کرسی شهرداری نشاندند.
وی با اشاره به تشکیل کمیسیون سرمایه‌گذاری، با کمک و نظر و هماهنگی همگی اعضای شورا تصریح کرد: قائمشهر، پتانسیل‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد که با توجه به نگاه شورای پنجم بر مدیریت بهینه نگهداری شهر و برداشتن این هزینه‌ها از روی دوش شهروندان، امید است روزهای بهتر و آینده درخشان‌تری برای شهر و شهروندان آن رقم بخورد.
*مرا نقد کنید و محرم
خود بدانید
شهردار جدید قائمشهر نیز در ابتدا با تقدیر از حضور روحانیت معزز، حجت‌الاسلام باقری رییس محترم دادگستری، دادستان، فرماندار، مدیران‌کل، شهرداران سابق قائمشهر، همکاران نظام مهندسی و اعضای هیأت مدیره، اصناف، همه شهروندان، همچنین آیت‌الله معلمی و نمایندگان محترم مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی و سردار رعیت، گفت: از نابسامانی‌های مالی و نامتعارف که چابکی را در هر سازمانی به حداقل می‌رساند، آگاهم و تمام تلاش خود را می‌کنم تا این وضعیت را بهبود بخشم.بهمن معین‌پور با بیان اینکه، امروزه همه شهرداری‌ های کشور به این درد بزرگ، مبتلا شده‌اند، تصریح کرد: باید با استفاده از ظرفیت‌های درون‌سازمانی و توسعه و تنوع خدمات در بخش‌های مختلف، سعی در به خدمت‌گیری این سرمایه اجتماعی داشته باشیم. 
معین‌پور، ابراز امیدواری کرد که با کمک و همیاری جامعه مهندسان استان و شهرستان، ریل‌گذاری صحیحی برای ایجاد پروژه‌های زیرساختی به وجود بیاید، چنانچه در همین مدت کوتاه نیز با همت شورای پنجم در موضوعات مهمی ورود پیدا کردیم که خوشبختانه با اولویت‌بندی در امور ساماندهی حوزه‌های ماموریت شهرداری و ایجاد شهرداری‌های مناطق 1 و2، زمینه جدیدی برای فعالیت و ارائه خدمت به شهروندان به وجود آمده است. وی همچنین به در اولویت قرارگرفتن و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در برنامه‌های مدیریت شهری نیز اشاره کرد و افزود: تکمیل پروژه پل جانبازان که همه اعضای شورای شهر قول اتمام آن را در نیمه اول اسفندماه به مردم شریف قائمشهر و مازندران داده‌اند، از جمله این اقدامات است.
به گفته معین‌پور، طرح‌هایی همچون طرح‌های اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهید مهدوی، زیر‌گذر عبور دخانیات، طرح‌های ساماندهی حریم رودخانه تِلار که در دست مطالعه و طراحی‌ست، نگاه ویژه شورای شهر و شهرداری را می‌طلبد که امید است در این مسیر گام هایی موثری برداشته شود.وی با اشاره به مسئله مدیریت پسماند، به‌عنوان دغدغه‌های سالیان سال مردم قائمشهر گفت: امیدواریم این پروژه معظم شهری نیز با تلاش مسئولان ذیربط هرچه سریع‌تر به پایان برسد. معین‌پور به موضوع کنترل ترافیک با بهره‌برداری از سیستم‌های هوشمند و مکانیزه نیز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با همکاری سازمان همیاری شهرداری‌های استان در همان روزهای نخست ورودم به عرصه کار، قراردادی منعقد شد که عملیات نصب آن به زودی آغاز می‌شود.
شهردار قائمشهر، خاطرنشان کرد: بازگشایی پارکینگ‌های رایگان متعدد در منطقه بحرانی شهر، بخشی از ازدحام و ترافیک شهری را کاهش داده و در روان‌سازی ترافیک شهری بسیار موثر است.بهمن معین‌پور، ادامه داد: از همین تریبون به همه مسئولان استانی و شهرستانی، اعلام می‌کنم که ما، پرسنل شهرداری قائمشهر برای مناسب‌سازی رفاه و آسایش کلیه شهروندان به پشتیبانی و همدلی شما نیازمندیم و تقاضا داریم که ما را از راهنمایی‌های خودتان بی‌نصیب نکنید. وی با اشاره به این نکته که امروز 5 بهمن سال 96 است و من به عنوان بیست و پنجمین شهردار قائمشهر انتخاب می‌شوم، تاکید کرد: این میز برای من هم ماندنی نخواهد بود و باید تمام تلاش خود را مصروف خدمت به مردم عزیز شهرم کنم اما درخواست من از همه شما مردم عزیز این است که نقدها را بگویید و مرا محرم خود بدانید.شهردار قائمشهر همچنین در پایان سوگند یاد کرد که خدایا به عظمت و بزرگی خودت، شرّ حسودان را از این آب و خاک بردار و توفیق خدمت و وفاداری را به اینجانب عطا فرما!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی