آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 28 تیر 1399 10:50
گزارش «خبرشمال» از شایعه تا واقعیت اختلاط برنج در مازندران؛

پس کِی برخورد می‌کنید؟

 
 
 
 

رضا شریعتی /


چند سالی است که موضوع اختلاط برنج به موضوع مهمی تبدیل و سبب آسیب به بخش کشاورزی شده و کشاورزان شمالی را با مشکلات فراوانی روبه‌رو کرده است.
برنج مازندران به عنوان يك برند در كشور مطرح است كه متاسفانه عده‌ای سودجو به علت بهره‌برداری كوتاه مدت تخليط برنج را در  انجام می‌دهند كه اين امر به هيچ عنوان قابل پذيرش نيست.
شعبانی دبیر اجرایی خانه کشاورز مازندران با بیان اینکه در برخی موارد  برنج‌های پرطرفدار ایرانی با برنج‌های پرمحصول مخلوط و عرضه می‌شوند، اظهار کرد: اختلاط برنج مازندران با برنج خارجی توسط کشاورز مازندران انجام نمی‌شود زیرا وقتی افرادی شناسنامه دار برنج عرضه می‌کنند نیازی به اختلاط ندارند اما ممکن است در شهرستان‌های مبدا و مراکز فروش دیگر برخی این اقدامات را انجام دهند.
وی تشخیص اختلاط برنج توسط مردم را سخت دانست و افزود: تنها راهکار مقابله با اینگونه تخلفات نظارت سخت‌گیرانه در محل‌های عرضه برنج در شهرهای بزرگ است.
شعبانی با اشاره به سوء استفاده برخی افراد از شباهت برخی انواع برنج‌های پرمصرف داخلی و وارداتی اظهار کرد: این شباهت حتی برای متخصصان و فعالان بخش بدون تجهیزات آزمایشگاهی ممکن نیست و متاسفانه اختلاف قیمت موجود باعث سودجویی گروهی خاص شده است.
شعبانی درباره افزایش روند اختلاط برنج تصریح کرد: حتی تایید ۱۰ درصد تخلف در این زمینه هم زیاد است، باید قاطعانه با این روند برخورد و مقابل سودجویی گروهی خاص ایستادگی کرد.
به گفته دبیر اجرایی خانه کشاورز مازندران اختلاط برنج‌های وارداتی هم دقیقا با استفاده از شباهت‌های ظاهری صورت می‌گیرد. با این تفاوت که از نظر کیفی واقعا مناسب نیستند و بعضا غیرقانونی و بدون هیچ نظارت بهداشتی وارد کشور شده‌اند و می‌توانند سلامتی جامعه را با مخاطره روبرو کنند.

برنج مازندران
 کیفیت جهانی دارد
عزت قنبرزاده، کشاورز مازندرانی با بیان اینکه اختلاط  باعث از بین رفتن کیفیت برنج می‌شود، اظهار کرد: کشاورز پول سم، کارگر و هزار چیز دیگر را می‌دهد اما زیان می‌بیند.
این کشاورز با بیان اینکه برنج مازندران کیفیت جهانی دارد، تصریح کرد: برنجی که دچار اختلاط شده از لحاظ خوراک کیفیت لازم را ندارد.
وی معتقد است از زمانی که برخی کارخانه‌های شالیکوبی وارد تجارت برنج شده و خودشان شالی از برنجکار خرید می‌کنند و بعد از انجام فرایند تبدیل به بازار برنج عرضه می‌کنند مشکلات بیشتر شده و راهکار مقابله با سودجویی مدیریت و نظارت هرچه بیشتر بر کارخانه‌های شالیکوبی است.

برخورد با
اختلاط کنندگان برنج
عزیزالله شهیدی‌فر رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در گفت‌وگو با «خبرشمال» با بیان اینکه مسئله اختلاط برنج  را نمی‌توان موضوع کوچکی دانست، اظهار کرد: برندسازی موضوعی است که در چندین سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است چرا که با برندسازی و ثبت شرکت‌های بسته‌بندی، تخلفات به راحتی شناسایی می‌شوند .
رییس جهاد کشاورزی مازندران  تصریح کرد: توجه به روش نوین بازاریابی، برندسازی و معرفی دستاوردی نوین رمز موفقیت است که باید کشاورزان و مسوولان امر به  این موضوع توجه داشته باشند.
شهیدی‌فر با بیان اینکه برند و استانداردسازی محصول برنج ارگانیک در کنار بازرگانی این محصول باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: برنج به عنوان مهمترین منبع درآمدی شالیکاران مازنی است و همواره باید بازرگانی این محصول مورد توجه مسوولان کشوری باشد.
این مسوول به چند مورد شناسایی افراد متخلف در زمینه اختلاط برنج با توجه به برند ثبت شده کرد و افزود: با این افراد برخورد سختی شد و جریمه‌های سنگینی برایشان در نظر گرفته شد.
وی اظهار کرد: بايد به صورت قانونی با اين عده افراد سودجو كه ضربه زيادی به توليد كنندگان و فروشندگان برنج وارد می‌كنند برخوردی جدی صورت گيرد تا هر چه زودتر اين آسيب از استان ريشه كن شود.
وی افزود: آن چيزی كه امروز برای رونق توليد برنج در مازندران اهميت دارد گسترش صنايع تبديلی و بسته بندی در اين محصول است كه در صادرات اين محصول می‌تواند بسيار اثربخش باشد.
اختلاط انواع برنج به ویژه با برنج‌های خارجی و ارقام پر محصول و فروش آن به نام برنج طارم مازندران، مهم‌ترین تخلف عرضه كنندگان برنج در استان است که متولیان امر باید با آن برخورد کنند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی