• منتشر شده در پنج شنبه, 01 خرداد 1399 08:57
رییس کمیسیون عمران و بودجه شورای شهر بهشهر در گفت‌و‌گو با «خبرشمال»:

پروژه‌های عمرانی زیر ذره بین شورا هستند

 
 
 
 

رییس کمسیون عمران و بودجه شهرستان بهشهر اعلام کرد که در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده است پروژه‌های عمران شهری بهشهر را با سرعت بیشتر دنبال می‌کنیم تا مردم بتوانند نتایج حاصل از آن را درک کنند.
صادقعلی سعدی در گفت‌و‌گو با «خبرشمال» اظهار داشت : نظارت و ممانعت از پراکندگی کارها با رعایت اصول تعادل در درآمد و هزینه‌های شهرداری و حفظ وحدت رویه در بودجه سال جاری مهم‌ترین اقدام ما در بحث بودجه امسال شهرداری است.
  رییس کمسیون عمران و بودجه شهرستان بهشهر افزود: تلاش می‌کنیم تا با رعایت اصل جامعیت در بودجه و انعطاف‌پذیری آن امکان جابجایی ردیف‌های مختلف فراهم شود.
صادقعلی سعدی با اشاره به متناسب نبودن منابع شهرداری با تنوع درخواست‌ها، رشد هزینه‌های نگهداشت شهری درتوسعه زیرساخت‌های شهری، شرایط روز اقتصاد و تورم غیرمتعارف درهزینه‌های عمرانی، کاهش کمک‌های دولتی به شهرداری‌ها و رکود احتمالی دربخش مسکن  را از چالش‌های مدیریت شهری  دربودجه سال ۹۹  برشمرد و اظهار داشت : سال 98 بیش از 130 میلیارد ریال ازکل بودجه 290 میلیارد ریالی پیش بینی شده  در بخش عمران هزینه شد.
رییس کمیسیون عمران و بودجه شورای شهر بهشهر ادامه داد : تسریع در اجرای پروژه‌های عمران شهری یکی از اولویت‌های کاری کمسیون عمران، برنامه وبودجه  بوده که در این مسیر از تمام توان خود استفاده خواهیم کرد.
سعدی افزود:‌ متاسفانه عدم نظارت برپروژه‌های شهری در سنوات گذشته باعث شده تا ضمن هدر رفت بیت المال شاهد کندی روال اجرای پروژه‌ها نیز باشیم مسئله‌ای که موجب نارضایتی مردم شده است، ما تلاش می‌کنیم با توجه به این خواسته مردم با نظارت دقیق بر پروژه‌ها از طولانی شدن اجرای آنها جلوگیری کنیم.
رییس کمیسیون عمران و بودجه شورای شهر بهشهر در ادامه با بیان اینکه انجام پروژه‌های شهری بدون برنامه‌ریزی و نظارت دقیق امکان‌پذیر نیست، اظهار داشت: متاسفانه برخی اعتبارات شهرداری مشمول محدودیت زمانی در جذب می‌شود، عدم اجرای پروژه‌ها در وقت مقرر وجذب اعتبارات آنها باعث می‌شود که نتوانیم نسبت به سرمایه گذارای این اعتبارات در پروژه‌ها اقدام کنیم .
رییس کمیسیون عمران و بودجه شورای شهر بهشهر در بخش دیگر از این گفت‌وگو با اشاره به عملکرد سه ماهه این کمیسیون اظهار داشت : در این سه ماه مقدمات اجرایی کارهایی اعم از خرید تیرهای چراغ برق، بخشی از مصالح جاده کفر و عبور حدفاصل میدان قدس تا عبور عباس اباد خریداری  و بخش‌های اجرای آن نیز به زودی تکمیل خواهد شد.
سعدی با تاکید بر ضرورت حل و فصل مشکلات فراروی پروژه‌های نیمه تمام اظهار داشت: تکمیل این پروژه‌ها از اولویت‌های کاری شورای شهر بهشهر و شهرداری بوده است و ما می‌کوشیم با تمرکز بر این بخش به چشم انتظاری مردم در بهره‌برداری از پروژه‌های شهری نیمه تمام پایان دهیم.
رییس کمیسیون عمران و بودجه شورای شهر بهشهر با اشاره به پروژه‌های عمران شهری اجرا شده در شورای پنجم اظهار داشت:  پروژه‌های دیوار چینی، خیابان سنگ شکن، پل احداث شده و روگذر جنب راهداری، بازسازی دیواره تخریب شده گرانیل محله و بهسازی خیابان مهدیه، پیگیری پروژه سد سرشاخه گیررودخانه‌ها و ده‌ها پروژه دیگر از جمله اقدامات کمسیون عمران شورای اسلامی شهر بهشهر بوده است.
سعدی همچنین در ادامه با اشاره به بررسی تخصصی پروژه‌های پیش بینی نشده  اظهار داشت: پل شهید ساداتی از جمله این پروژه‌ها بود که در سیل اخیر دچار تخریب و ریزش شدید شد که بعد از وقوع این حادثه بلافاصله جلسه رسیدگی به این پروژه برگزار شد و با انجام بازدیدهای میدانی از پل تصمیمات لازم درخصوص بهسازی آن در دستور کار شورا  و شهرداری قرار گرفت.
رییس کمیسیون عمران و بودجه شورای شهر بهشهر مهم‌ترین مشکلات پیش روی مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های عمرانی را محدودیت منابع مالی برشمرد و تصریح کرد: درست است محدودیت منابع مالی همواره مشکل ساز بوده است اما اگر ما به تقویت تعامل میان خدمتگزاران شهری و شهروندان توجه کنیم بخش زیادی از موانع برداشته خواهد شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی