• منتشر شده در یکشنبه, 20 بهمن 1398 11:13
گزارش «خبرشمال» از احوال این ‌روزهای سینما سپهر ساری؛

فستیوال «بد و بدتر»ها!

 
 
 
 

ماه‌بانو صالح‌نزاد /


این روزها پرده اکران فیلم سینما «سپهر» شهرستان ساری میزبان سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر است. جشنواره‌ای که تا این لحظه مدام تماشاچیانش را بین بدها و بدترها دوانده است، با این حال هر روز امیدوارانی به سراغ نام‌های قدیمی و آشناس سالیان و یا نام‌های نو که شاید هم‌دل‌تر باشند می‌آیند و تا این‌جای کار دست خالی برگشته‌اند؛ بی هیچ خاطره، هیچ احساس و هیچ هنرمندانه جانانه. در میان این امیدواران آدم‌های سینمایی دیده می‌شوند و سخت است مولد روایت و داستان و فیلم‌نامه و قاب باشی و چنین اوضاعی را در جشنواره ملی کشورت ببینی.

عکاسان و تصویرگران از مردم و آمد و شد هنری‌ها و مسوولان ثبت خاطره می‌کنند؛ استاندار استان مازندران که به اندازه نام پروفایل صفحه‌های فضای مجازی‌اش به مردمش نزدیک است، «حاج مجید حسین‌زادگان» و مدیر آموزش و پرورش و البته مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران، تماشاشوندگان و تماشاچیان را تنها نگذاشتند و به سالن سینما سر زدند اما بر همگان واضح است که جز این عزیزان، دیگر مسوولان و حتی نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی شهر با آن‌همه ادعای مردمی و فرهنگی بودن، سر و کله‌شان پیدا نشد.
به قول خانم «آذر محمودی»، مسوول انجمن سینمای جوان ساری، مخاطب ما روایت آشنا و دل‌نشینی می‌خواهد که انگار هنرمندان از آن غافل مانده‌اند و این سبب تنهایی جشنواره در این دوره شده است.

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی