آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 13 آذر 1398 13:16
مدیر بیمه سرمد منطقه یک کشور در نشست با خبرنگاران به‌مناسبت 13 آذر «روز بیمه»:

استراتژی ما، تمرکز بر بیمه‌نامه‌ها‌ی خُرد است

 
 
 
 

 بیمه سرمد یکی از جوانترین و چابک‌ترین شرکت‌های بیمه‌گر کشور است که توسط بانک صادرات  از اول آبان  1392 با سرمایه‌ای حدود هزار و پانصد میلیارد ریال  فعالیت خود را آغاز کرد و حدود 70 درصد از سهام این شرکت بیمه‌گر به بانک صادرات تعلق دارد و 30 درصد بقیه نیز در فرابورس عرضه شد که در فرابورس نیز رتبه یک را دارد و یکی از پربازده‌ترین سهام ارائه شده در بورس است.

به شهادت آمار و ارقام و ارزیابی‌های‌ کشوری،  بیمه سرمد شعبه استان مازندران، جایگاه خوبی در مقایسه با  کشور نداشت اما با آغاز مدیریت «مهندس مهدی حیدرپور» در تابستان 97 تا امروز و با اتخاذ برنامه‌های روشمند و استراتژی درست، امروز بیمه سرمد شعبه  استان مازندران جزو پنج شعبه برتر کشور است.
مهدی حیدرپور مدیر شرکت بیمه سرمد منطقه یک کشور به‌مناسبت 13 آذر روز بیمه در جمع خبرنگاران حاضر شد تا ضمن معرفی این شرکت پیش‌تاز بیمه‌گر، گزارشی از جایگاه  شرکت سرمد در مقایسه با کشور و همچنین عملکرد آن در مازندران و منطقه یک ارائه کند.  
حیدرپور ضمن قدردانی از تلاش و همراهی اهالی رسانه  برای ترویج فرهنگ بیمه در استان،  گفت: صنعت بیمه به دلیل انتقال ریسک‌پذیری از بیمه‌گذار به بیمه‌گر و توزیع ریسک هم در آرامش روانی جامعه  نقشی مهم دارد و هم در تقویت اقتصاد کشور موثر است و  با توجه  به نقش مقومی که در کسب و کارها دارند می‌توانند یکی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی و درحقیقت استحکام‌بخش پایه‌های اقتصاد ملی  باشند.  
وی شرکت بیمه سرمد منطقه یک کشور را مربوط به استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و سمنان معرفی کرد و گفت: سهم شرکت بیمه سرمد از بازار بیمه‌ای کشور حدود 2/1 درصد است و برنامه داریم در افق 1400 به 5/1 درصد
برسیم.
حیدرپور همچنین  با اشاره به  شرایط سنی زیر سی سال در بیمه سرمد و توجه به جوان‌گرایی و استفاده از نیروهای خلاق گفت:  کل پُرتفوی امسال شرکت بیمه سرمد کشور تا ابتدای آذرماه حدود 600 میلیارد تومان بود که از میزان پرتفوی سال گذشته بسیار بیشتر بوده است اما از آنجایی‌که اینجانب رییس بیمه سرمد منطقه یک و با حفظ سِمَت مدیر بیمه سرمد استان مازندران هستم لازم می‌دانم به پرتفوی شرکت بیمه منطقه یک کشور هم اشاره کنم، کل فروش ما  در سال 96 حدود 29 میلیارد ریال بود  اما  در سال 97 به 103 میلیارد ریال رسید و در سال 98 به 129 میلیارد ریال  با این تفاوت که در سال 96 ضریب کاهش خسارت ما 153 درصد بود در سال 97، ضریب کاهش خسارت ما به  27 درصد رسید و همین موجب شد  کل کشور نگاه ویژه‌ای به استان مازندران داشته باشند.
وی همچنین گفت: تلاش کردیم پرتفوی ما به جایی برسد که غیر از خودرو باشد و در این بخش موفق شدیم در چهارمرحله در طرح‌های مربوط به  بیمه آتش‌سوزی، رتبه یک کشور شدیم و با اقتدار اول شدیم ضمن اینکه در بیمه مسئولیت نیز رشد 200 درصدی نسبت به پرتفوی اعلام شده داشتیم و 26 نماینده هم به نمایندگی‌های ما اضافه شد.
 مدیر بیمه سرمد منطقه یک کشور با اشاره این‌که به درصد تحقق پرتفویی ما در بسیاری از رشته‌ها به 200 درصد رسید، گفت: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم این افزایش رقم  را به 300 درصد برسانیم.
وی همچنین به برنامه‌های ویژه استان اشاره کرد و گفت:  این شرکت برای نخستین بار در کشور برای پوشش بیمه‌ای محصولات کشاورزی مازندران در برابر بلایای طبیعی وارد میدان شد و تلاش کرد گام مهمی برای کشاورزان و تولیدکنندگان بردارد.
مهدی حیدرپور گفت: شرکت بیمه متبوعش برای ورود به بیمه سپاری در حوزه کشاورزی، در این خطه شمال کشور برای نخستین بار سورتینگ‌داران را تحت حمایت مالی قرار داده و آمادگی پوشش بیمه‌ای برای محصولات کشاورزی اعم از باغی، زراعی و آبزیان را دارد.
وی اضافه کرد: علاوه بر آن این شرکت، پوشش بیمه‌ای برای دام سبک و سنگین استان مازندران که در سطح کشور از رتبه برتری برخوردار است نیز اعلام آمادگی کرد، ولی به دلیل عدم ورود سازمان جهاد کشاورزی استان این طرح ابتر ماند.
حیدرپور خاطرنشان کرد: برای پوشش بیمه‌ای دام سبک و سنگین مازندران نیاز به داشتن اطلاعات تعداد دام موجود در استان داریم و این کار نیز با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان به خصوص معاونت بهبود محصولات دامی این سازمان امکان‌پذیر است.
وی اضافه کرد: بیمه تحت مدیریتش برای نخستین بار در استان گلستان، پوشش بیمه را برای اسب ترکمن عملیاتی کرد و تعداد زیادی از اسب‌های ترکمن در این استان در برابر حوادث بیمه شدند.
این مدیر موفق صنعت بیمه‌ای در مازندران  اظهارداشت : بیمه سرمد در سال رونق تولید در راستای حمایت از تجار و صادرکنندگان مازنی آمادگی همکاری با اتاق بازرگانی استان را در حوزه بیمه‌سپاری محصولات صادراتی را دارد.
حیدرپور در پاسخ به سوال «خبرشمال» درخصوص بیمه تکمیلی درمان نیز گفت: هر شرکت بیمه‌گری برای انجام طرح‌های خاصی چون تکمیل درمان، به سودآوری هم نظر دارد و اگر قرار باشد بیمه تکمیلی درمان برای واحدهای کوچک اقتصادی به‌صورت یک پکیج و به‌همراه برخی بیمه‌های دیگر چون مسئولیت و آتش‌سوزی و سیل و طوفان باشد، ما حاضر هستیم با واحدهای متقاضی قرارداد ببندیم.   

•  ورود به بیمه تکمیلی خبرنگاران
حیدرپور با اشاره به درخواست خانه مطبوعات مازندران برای پوشش بیمه تکمیلی برای خبرنگاران مازنی اظهارداشت: بیمه تحت مدیریتش آمادگی دارد تا طرح بیمه تکمیلی خود را به صورت پایلوت در سطح کشور برای خبرنگاران این استان اجرایی کند.
وی اجرای این برنامه را نیز منوط به ارایه اطلاعات خبرنگاران متقاضی بیمه تکمیلی در استان از سوی خانه مطبوعات دانست.
گفتنی است در مازندران حدود ۸۰۰ خبرنگار و فعال حوزه خبری فعالیت دارند که کمتر از ۱۰ درصد از این خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای تحت پوشش بیمه و بیمه تکمیلی درمانی قرار دارند.
حیدرپور با اشاره به کسب جایگاه برتر توسط بیمه سرمد منطقه یک کشور در میان شعبات بیمه سرمد و همچنین کسب رتبه‌های برتر در جشنواره‌های مختلف همچنین گفت: استراتژی ما در بازار بیمه تمرکز فروش بر بیمه‌نامه‌های خورد بود و با همین استراتژی موفق شدیم  ضریب خسارت را به‌طور شگرفی کاهش دهیم و به حدود 27 درصد برسانیم و امیدواریم بتوانیم این رقم را حفظ کنیم.
در ادامه جلسه دکتر سیفی معاون بیمه سرمد استان نیز گزارشی از وضعیت این شرکت بیمه‌گر ارائه کرد.
مدیر بیمه سرمد استان مازندران در پایان از تلاش اصحاب رسانه قدردانی کرد و از آنان خواست همواره در کنار شرکت بیمه سرمد باشند تا این شرکت بتواند خدمات بهتر و بیشتری به شهروندان ارائه کند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی