آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 23 تیر 1398 10:08
ثمربخش، رییس هیأت کشتی استان مازندران؛

احزار نشدن صلاحیت ۳ قهرمان بزرگ کُشتی، بی‌حرمتی است

 
 
 
 

رییس هیأت کشتی مازندران احراز نشدن صلاحیت ۳ قهرمان بزرگ کشتی که کارنامه‌شان اظهر من الشمس است را  بی‌حرمتی دانست.
علی‌اصغر ثمربخش درباره علت ایجاد این همه حاشیه در انتخابات فدراسیون کشتی گفت: سعی کردم این روزها با سکوتم آرامش کشتی به هم نخورد، اما متأسفانه شاهد سهل‌انگاری زیادی بودیم. حرمت‌شکنی‌های بدی در فضای مجازی علیه بزرگان کشتی صورت گرفت.
وی ادامه داد: این روزها در کشتی ثبت خواهد شد و مقصران در ذهن مردم می‌مانند، می‌شد در اسرع وقت انتخابات فدراسیون کشتی را برگزار کرد. امروز هر کسی رئیس شود دچار چالش خواهد بود و جمع کردن این بی‌حرمتی‌ها سال‌ها طول می‌کشد.
رییس هیأت کشتی استان مازندران درباره بدهی‌های فدراسیون کشتی گفت: این بدهی‌ها در هر صورت پرداخت خواهد شد، شاید در شرایط فعلی، مباحث مالی خیلی مهم نباشد. سؤال من این است چطور وقتی احراز صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری و نمایندگی مجلس که به مراتب اهمیت بالاتری از رئیس یک فدراسیون دارد، یکی دو هفته‌ای می‌آید، صلاحیت کاندیداهای فدراسیون کشتی هنوز بعد از چند ماه اعلام نشده است؟ چرا صلاحیت سه نفر از قهرمانان بزرگ ما که کارنامه‌شان اظهر من الشمس است هنوز نیامده است، تا گرفتار این آشفته‌بازار نشویم و این بحران در کشتی به وجود نیاید؟
ثمربخش تصریح کرد: تمام هیأت‌ها بلاتکلیف هستند، سه افتخارآفرین کشتی ما اگر هم تأیید صلاحیت هم شوند، در این زمان کوتاه با چه ساز و کاری وارد انتخابات شوند؟ این حرمت‌شکنی به جامعه کشتی لطمه زد. دو ماه تا مسابقات جهانی و گزینشی المپیک فرصت داریم و خیلی زود المپیک می‌رسد. بنا و محمدی سرمربیان تیم‌های ملی ما بلاتکلیف هستند و نمی‌توانند اقتدار لازم را داشته باشند. متأسفانه به دلیل عدم کفایت برخی مسئولان، کار به اینجا کشیده شده است. وی در پاسخ به این سؤال که به نظرش آیا بهتر است با توجه به شرایط موجود، تمام کاندیداها در انتخابات حاضر باشند یا انتخابات با همان نفرات اعلام شده برگزار شود، گفت: ما هم اطلاعی نداریم، کسی پاسخگو نیست و ما را در جریان امور نمی‌گذارد. چرا باید شرایط اینقدر مبهم باشد. چرا شفاف‌سازی نمی‌کنند تا مردم هم در جریان امور باشند؟
رییس هیأت کشتی استان مازندران در خصوص اینکه توقع شما و مردم مازندران از رئیس آینده فدراسیون چیست، عنوان کرد: با توجه به شرایطی که کشتی دارد، رئیس فدراسیون باید مقتدر باشد و آدم کسی نباشد. با توجه به شرایط اقتصادی کشور، جذب حامی مالی قدرتمند تا وابستگی کمتری به بودجه‌های دولتی باشد باید در اولویت قرار گیرد. هیأت‌ها در این سالها نادیده گرفته شدند و اینکه تنها چند استان صاحب نام مورد توجه قرار بگیرند و بقیه دچار افت شدند، آسیب‌شناسی نشد. رئیس آینده نباید تنها به تهران، مازندران و خوزستان نگاه کند، بلکه کشتی باید در تمام سطح کشور دیده شود.
وی در پاسخ به این سؤال که اگر احراز صلاحیت سه قهرمان کشتی تأیید نشود، هیأت‌ها چه تصمیمی خواهند گرفت، تصریح کرد: بخش مهمی مربوط به اتحادیه جهانی کشتی است که اصرار دارد انتخابات باید برگزار شود و ممکن است تصمیماتی از سوی اتحادیه جهانی گرفته شود که برای کشتی ما خوب نباشد. فکر می‌کنم در هر شرایطی باید مجمع برگزار شود و اعضای مجمع در این خصوص تصمیم‌گیری کنند. /مازند اسپرت

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی