• منتشر شده در چهارشنبه, 12 تیر 1398 08:42
سازندگی در ساری ادامه دارد

اینجا ساری است؛ شهری در مسیر آبادانی و پیشرفت بومی

 
 
 
 

هنوز نوای خوش خدمت، در کوچه پس کوچه‌های شهر گوش‌های عابران را می‌نوازد. اگر نیک بنگریم در لابه‌لای همه اخبار و حوادث روز، امید و نشاط را در قدم‌های صبحگاهی همشهریان ساروی 
حس می‌کنیم. 
«امروز شهرداری این کوچه را آسفالت کرد»، «چند روز تا افتتاح پروژه... باقی مانده؟»، «چه خوب بانوان هم دارای محیطی آرام و امن برای تفریح خود خواهند شد» و... این جملاتی است که در درون آنها چشمه‌های نشاط و پویایی و امید به آینده می‌جوشد. همگان می‌دانند امید و نشاط شهروندان باعث همدلی و مشارکت آنان در روند توسعه شهر می‌شود و ارزشمندترین دارایی مدیران شهری و والاترین سرمایه اجتماعی مسوولین برای تعریف و تسریع در روند اجرایی پروژه‌های عمرانی و رفاهی می‌باشد.

ساری؛ شهری پیشگام
 در مسیر توسعه 
افتتاح اولین تونل شهری شهید علمدار / دوربرگردان‌ها / زیرگذر، میان گذر و روگذرهای پی در پی برای بهبود و روان سازی ترافیک / اصلاح‌های هندسی معابر و بازآفرینی‌های شهری (میدان ابن شهرآشوب )  
میان گذر شهید آملی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که در لیست پروژه‌های در حال اجرای شهرداری ساری است. این میان گذر به منظور بهبود وضعیت حمل و نقل شهر در فضایی به وسعت بیش از 600 مترمربع و با در نظر گرفتن عرض 20 متر جزو پروژه‌هایی است که شهرداری ساری با مشارکت شهروندان در حال انجام است.
تعریض و بازگشایی بیش از 16 خیابان و احداث میادین گوناگون همچون میدان کارگر، میدان هلال احمر، بازسازی میدان ساری‌کنار و بازسازی میدان معلم در کنار بازگشایی‌هایی همچون میان گذر شمالی، کمربندی شمالی از سه راه جویبار تا اتوبان ساری – قائمشهر و... تنها گوشه‌هایی از نگاه توسعه محور مدیران شهری است.

ساری؛ کارگاه بزرگ سازندگی 
و تدبیر 
پارک باشکوه ملل و در حال اجرا بودن فاز دوم پارک ملل
احداث و بهسازی بیش از 31 پارک و اماکن رفاهی و تفریحی در شهر ساری و تجهیز و نوسازی امکانات آنها با شعار «هرمحله؛ یک پارک» و افزایش 3 برابری فضای سبز شهری تا رسیدن به استانداردهای جهانی تنها گوشه‌ای از جدیت مدیریت شهری برای توجه به رفاه، امنیت و آرامش و نشاط شهروندان می‌باشد.
ایجاد بازارهای هفتگی و روزانه در محلات به منظور بهبود وضعیت اقتصاد شهری، شناسایی و نظم بخشی به حضور دستفروشان و ایجاد کانکس‌های عرضه محصولات کشاورزی و میوه بخشی از فعالیت‌های مدیریت شهری است.
و در آینده نزدیک... 
راه اندازی بازار شب در برخی از خیابان‌های مهم شهر جزو برنامه‌های مدیریت شهری است.
ساری؛ شهری برای همه – ( جزو چهار شهرداری برتر کشور در زمینه مناسب سازی معابر)
بوستان‌های محله‌ای و روند اجرایی باغ بانوان (بوستانی برای نشاط و آرامش بانوان شهر)
احداث رمپ و استانداردسازی مسیرها، برگزاری کلاس‌های افزایش سطح مهارت در سراهای تداوم، پیاده‌روسازی‌های مناسب و تجهیزات ورزشی مناسب برای توانخواهان و در آینده نزدیک... (نگاه حق محور و نه نیازمحور مدیریت شهری برای توانخواهان)
راه اندازی مراکز ویژه حمل و نقل توانخواهان، احداث و اصلاح پل‌های هوایی و ارائه خدمات ویژه به توانخواهان و خانواده‌های آنها همچون ایجاد شرایط برای مسافرت آنها و کمک به مراکز نگهداری توانخواهان جهت بهبود وضعیت تحصیل و زندگی آنها تنها بخش‌هایی از فعالیت‌های مدیریت شهری برای همه گروه‌های جمعیتی شهروندان شهر است.
ایجاد سرای جهان دیدگان و درنظر گرفتن سراهای مناسب برای کودکان و بانوان در بوستان ولایت و سایر اماکن به طور ویژه نیز بخش‌های دیگری از فعالیت‌های مدیریت شهری است.
ساری شهری با زیرساخت های حمل و نقلی مسافری و باری مناسب –
اتاق کنترل ترافیک و حمل و نقل شهری، دوربین‌های مداربسته و هوشمند در نقاط مختلف شهر، در نظر گرفتن دستگاه کارتخوان برای ارائه کرایه در خودروهای داخل شهری، حمایت جدی از قشر زحمتکش رانندگان و ارائه خدمات بیمه‌ای و رفاهی مناسب به آنان، و در آینده نزدیک...
مناسب سازی فضای عبور برای دوچرخه سواری در مسیرهای پرتردد، حمایت از وسایل نقلیه همگانی و بهسازی آنها و بسیاری اقدامات دیگر تنها نمونه‌هایی از فعالیت‌های مدیریت شهری است. ساری؛ شهری با مدیریت بحران مناسب و کنترل های ایمنی لازم
مردم شهر به نیکی دریافتند که در ابتدای سال و بر اثر بارش‌های مکرر بسیاری از شهرهای کشور (حتی برخی از کلان‌شهرها) دستخوش آسیب‌های ناشی از سیلاب شدند، اما در ساری مدیریت شهری توانست با تدبیری که در سالیان گذشته دیده شده بود و حضور میدانی و موثر مدیران شهری در کنار مردم ضمن فائق آمدن بر این پدیده طبیعی، آرامش خاطر شهروندان را فراهم کند.  در نظرگرفتن اقدامات ایمنی و افزایش تجهیزات اعلام و اطفای حریق مورد نیاز در برخی از بازارهای محله‌ای، برگزاری کلاس‌های آموزشی تنها بخش کوچکی از فعالیت‌های انجام شده مدیریت 
شهری است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی