• منتشر شده در یکشنبه, 26 خرداد 1398 10:16
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در مراسم تجلیل از معلمان نمونه کشوری و استانی عنوان کرد:

سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش، فرایند توسعه را تسریع می‌کند

 
 
 
 

مراسم تجلیل از معلمان نمونه استانی و کشوری به شیوه هرسال به میزبانی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران و با حضور معاون استاندار و رییس دانشگاه علمی و کاربردی کشور و طیف گسترده‌ای از فرهنگیان در اردوگاه دانش‌آموزی بادله برگزار شد.
مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران، سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش را عامل شتاب گرفتن سرعت توسعه کشور برشمرد و حمایت همه‌جانبه از سیاست‌ها و اقدامات مالی و اداری و فرهنگی آموزش و پرورش را از مهمترین مطالبات این مجموعه از حاکمان کشور اعلام کرد. 
عسکری نیکزاد در آیین تجلیل از معلمان نمونه استان که در اردوگاه شهدای دانش‌آموزی بادله در شهرستان میاندورود برگزار شد، با اشاره به اینکه آموزش‌وپرروش مازندران با 39 هزار پرسنل و حدود 500 هزار دانش‌آموز و برخورداری از پشتیبانی 43 هزار پیشکسوت مشغول فعالیت است، گفت: با افتخار اعلام می‌کنیم که دستگاه تعلیم و تربیت استان در ارزیابی وزارت آموزش ‌و پرورش، وزارت کشور و برنامه و بودجه، جزو برترین‌ها است و علاوه بر آن علی‌رغم برخی بی‌مهری‌ها، بیشترین فعالیتش در مسائل تربیت دینی است و حضور 200 هزار دانش‌آموز در مسابقات قرآن، عترت و نماز به این معناست که دانش‌آموزان مطالعه دینی و قرآنی داشته‌اند و درگیر تربیت دینی بوده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه معتقدیم که آموزش و پرورش علاوه بر رسالت آموزشی، رسالت تربیتی نیز دارد، ادامه داد: ما باید شهروندانی تربیت کنیم که هم آینده را بسازند و هم خودشان بتوانند با آموزه‌های دینی و قانونی و عرفی کشور کنار بیایند و در صورتی که این اتفاق بیفتد می‌توان به فردا امید داشت.
نیکزاد اظهار امیدواری کرد که شرایطی فراهم شود که معلم وقتی وارد کلاس می‌شود با آرامش خاطر برود و این فقط در حد شعار نباشد بلکه این شور حمایت از معلمان به شعور حمایت از آنان تبدیل شود و همگان درک کنند که حمایت از معلمان چه تاثیری در
 آینده دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه معلمان باید نگاه جامع به نیازهای دانش‌آموزان داشته باشند، از آنان خواست در تربیت نسلی نقاد و پرسشگر کوشا باشند. 
حسین حسن‌نژاد با  اشاره به اینکه نسلی که امروز در اختیار آموزش و پروش است، مدیران آینده هستند، گفت: این نسل نیاز به دانستن و در کنار آن برخورداری از روحیه نقادی و پرسشگری و کسب مهارت‌های اجتماعی دارد که خود نیازمند نگاه همه‌جانبه و جامع به نیازهای جمعی است و بخشی عمده‌ای از این نیازها باید در آموش و شکل بگیرد و در کشور جاری 
و ساری شود.
وی عناصر مختلفی را در شکل‌گیری چنین هدف و آرمانی اثرگذار برشمرد و اذعان کرد که بخشی از آن مربوط به فضا و متون آموزشی است: اما  معلم نیز نقشی جدی و برجسته‌ در این میان دارد و باید معلمان ما به‌عنوان کسانی که مشغل‌دار هدایت و تربیت نسل امروز هستند و به یک تعبیر سازندگان آینده کشور هستند، دغدغه جدی‌تری نسبت به این موضوع داشته باشند.
حسن‌نژاد ادامه داد: حق نداریم روش‌ها و نگاه خود را به عنوان یک اعتقاد جزمی به دانش‌آموزان منتقل کنیم.
رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور نیز در این مراسم و در نگاهی انتقادی گفت: اکثر مدل‌های آموزشی و توسعه آموزش ما بر اساس تئوری اقتصادی  است در صورتیکه جهت‌گیری اصلی ما باید تربیت نیروی انسانی برای بازار کار باشد.
ابراهیم صالحی عمران افزود: امروز در نظام آموزش و پرورش کشور خلاهای محتوایی وجود دارد که تا کنون آسیب‌های بسیاری به جامعه، سیاست، اقتصاد و همه ابعاد اجتماعی وارد کرده است که نمونه بارز آن کنکور است. وی با عنوان اینکه یک استراتژی ملی برای عرضه نداریم، تصریح کرد: بزرگترین و مهم‌ترین نهاد یک جامعه، نظام آموزشی است در نتیجه اگر این نهاد در تصمیم گیری اشتباه عمل کند خطرات نامطلوبی دچار  جامعه می‌ شود که غیر قابل 
جبران است.
درپایان این مراسم از معلمان نمونه کشوری و استانی قدردانی به‌عمل آمد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی