• منتشر شده در شنبه, 28 ارديبهشت 1398 09:59
گام بلند شورای شهر و شهرداری آمل برای خدمت به مناطق محروم؛

نخستین سرای محله در منطقه «امت آباد» آمل افتتاح شد

 
 
 
 

آمل/ مهدی غلامی/

گام بلند شورای شهر و شهرداری آمل برای خدمات به مناطق محروم با افتتاح نخستین سرای محله در منطقه کمتر توسعه یافته «امت آباد» برداشته شد.
در آیین افتتاح سرای محله آمل، رازجویان؛ معاون عمرانی استاندار، نظری؛ مدیرکل راه وشهرسازی مازندران، یوسفیان ملا؛ نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه شهرستان آمل، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، سرپرست شهرداری و مدیران عامل سازمان‌ها و مدیران ادارت شهرستان حضور داشتند.
رییس شورای اسلامی شهر آمل در آیین افتتاح سرای محله آمل گفت: افتتاح این سرای محله در محدوده شهرداری نمود عملی رویکرد اجتماعی و فرهنگی مجموعه مدیریت شهری و هدیه‌ای از سوی شورا، شهرداری و مسوولین شهری به اهالی امت آباد است.
محمد محمدی افزود: معتقدیم مسائل اجتماعی و فرهنگی شهر آمل نیازمند توجه جدی است از این رو مجموعه مدیریت شهری با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر به پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی از جمله ایجاد سرای محلات در مناطق کمتر برخوردار شهر توجه ویژه دارد، محله امت آباد از مکان‌هایی است که آسیب‌های اجتماعی در آن وجود دارد و ایمان داشته باشید سال‌های آینده با وجود چنین فضایی، بسیاری از کسانی که امروز در این مکان آموزش می‌بییند به‌عنوان اساتیدی در عرصه فرهنگ، آموزش‌دهنده خواهند بود.
وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر با اجرای خیلی از پروژه‌ها، خدمات بسیار خوبی به منطقه امت آباد و مناطق دیگر که آسیب‌پذیر هستند داده شد و با این اتفاق نیکی که انجام شد قطعا ایمان دارم با آموزش‌هایی که فرزندان این محله می‌بینند آینده خوبی خواهند داشت و همه آنها الگویی برای خیابان‌ها و مناطق دیگر شهر خواهند شد.
رییس شورای اسلامی شهرآمل با اشاره به اینکه در 6 تا 7 سال گذشته اقدام‌های خوبی در سطح شهر انجام شده و آینده خوبی در حوزه شهری برای شهروندان خواهیم داشت، گفت: دربرنامه کاری شورای شهر به توسعه هر چه بیشتر فضاهای فرهنگی در محلات کمتر برخوردار، خواهیم پرداخت و امیدوارم شهروندان ساکن در این محلات بیشترین بهره را از این فضاهای فرهنگی - اجتماعی ببرند.

 اقدام شورای شهر و شهرداری آمل در توجه به مناطق محروم ارزشمند است
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین از اهتمام اعضای شورای اسلامی و شهرداری آمل و نیز حمایت خوب اداره کل راه و شهرسازی مازندران و فرمانداری آمل در ساخت سرای محله قدردانی کرد و گفت: واقعا در گذشته حتی تردد در منطقه امت آباد باعث شرمساری مدیران اجرایی شهرستان بوده و به نوعی از حضور در این مناطق امتناع می‌کردند.
عزت‌الله یوسفیان ملا افزود: در دوره مرحوم طاهرنژاد در مدیریت سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری و اهتمام شورای شهر و شهردار سابق، تلاش‌های خوبی برای بهبود زیرساخت‌ها، تردد و ایجاد خیابان، کوچه و معابر و بهداشت عمومی منطقه شده و وضعیت فعلی درمنطقه امت آباد رو به توسعه و متوازن شهری پیش می‌رود.
وی ابراز امیدواری کرد که با همیت و همراهی که در میان اعضای شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری آمل وجود دارد و با کمک اداره کل راه و شهرسازی مازندران و فرمانداری شهرستان آمل، به وضعیت خدماتی و رفاهی در منطقه محروم شهری در رضوان 38 نیز رسیدگی ویژه‌ای شود.

 75میلیارد ریال در مناطق محروم آمل هزینه شد
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران هم در این مراسم به افتتاح نخستین سرای محله به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل و این اداره کل اشاره کرد و گفت: این اداره کل درحوزه بازآفرینی شهری با حمایتی که دولت برای بهبود این مناطق اختصاص داده، برای ایجاد سرای محله حدود 10میلیارد ریال هزینه کرده است.
محمد نظری افزود: همچنین در اجرای طرح بهبود نسبی زندگی برای شهروندان ساکن در منطقه محروم امت آباد آمل، حدود 3.5 کیلومتر از کوچه‌ها و خیابان‌های اصلی این منطقه به ارزش 15 میلیارد ریال روکش آسفالت شده و پارک ویژه معلولان نیز با 60درصد پیشرفت فیزیکی درحال ساخت است.
وی با اشاره به اینکه ساخت خانه بهداشتی درمنطقه امت آباد از دیگر اقدام‌هایی است که از سوی اداره کل راه وشهرسازی و با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل درحال اجرا است، گفت: با فراهم شدن زمین مورد نظر برای ساخت مدرسه جایگزین نیز در این منطقه به زودی اقدام خواهد شد.

 آمل در حوزه شهرسازی در مازندران موفق عمل کرد
معاون عمرانی استاندار مازندران هم در این مراسم از اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل در توجه و رویکردی که این دو مجموعه در حوزه بازآفرینی شهری دارند، قدردانی کرد و گفت: با ورود جدی شورای شهر و شهرداری آمل و کمک ویژه اداره کل راه و شهرسازی مازندران و فرمانداری آمل، این انتظار می‌رود که منطقه امت آباد آمل به زودی به‌عنوان یکی از مناطق برخوردار شهری تبدیل شود.
مهدی رازجویان افزود: مدیریت شهرداری آمل از نظرشهرسازی یکی از بهترین شهرهای استان در این حوزه بوده که در حوزه توسعه خیابان‌ها، استاندارد شهرسازی و غیره قدم‌های خوبی برداشته و تحول‌ساز بوده است.
وی یادآور شد، خوشبختانه به دلیل یکپارچگی و همدلی که بین اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل وجود دارد، اتفاق‌های خوبی در این شهر درگذشته انجام شده و افق این برنامه‌های نیز برای آینده بسیار روشن است.
سرپرست شهرداری آمل هم به مساحت فنی نخستین سرای محله در منطقه امت آباد اشاره کرد و گفت: این مجموعه با زیربنای 600 مترمربع در دو طبقه با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی استان به‌عنوان محله هدف طرح توانمندی سکونتگاه‌های غیر رسمی ساخته شده و هدف آن نیز ارائه آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف مشاوره‌ای، بهداشتی، هنری و اجتماعی و... در منطقه کمتر برخوردار امت آباد آمل است.
علی محمد مقدس با اعلام اینکه زمین ۴۱۷ متری این پروژه توسط شهرداری آمل تملک شده است افزود: شهرداری آمل به منظور تملک، تکمیل، محوطه سازی و تجهیز این بنا 7 میلیارد ریال هزینه کرده است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی