• منتشر شده در سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 09:04

فعالیت بیش از 13 هزار قالیباف در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: هم اکنون ۱۳ هزار و ۳۹۶ نفر قالیباف در گیلان در قالب کارگاه های متمرکز و غیر متمرکز در حال فعالیت هستند. 
 فرهاد دلق پوش در دومین کارگروه فرش دستباف استان گیلان گزارشی از وضعیت فعالیت‌های انجام شده در حوزه فرش ارائه داد و گفت: هم اکنون ۱۳ هزار و ۳۹۶ نفر قالیباف در گیلان در قالب 21 کارگاه متمرکز و ۳۷ کارگاه غیر متمرکز در حال فعالیت هستند.
 فرهاد دلق پوش حمایت همه جانبه، بویژه در بحث بیمه شاغلان و اعطاء تسهیلات را خواستار شد و تصریح کرد: تاکنون 9002 نفر از شاغلان این حرفه به تامین اجتماعی معرفی شده اند که ۶ هزار نفر از بافندگان فرش، بیمه شده اند و پذیرش مابقی آنها در سامانه تامین اجتماعی متوقف شده است.
  وی میزان تولید فرش و تابلو فرش دستباف استان را تاکنون ۵۱ هزار مترمربع عنوان کرد و گفت: همواره سعی شده است با طرح های جدید و اقدامات نوآورانه همانند گل سوسن چلچراغ، رشتی دوزی و طرح انار گل، زمینه دستیابی به بازار فرش بهتری فراهم شود.
  این مسئول شهرستان‌های سیاهکل، صومعه‌سرا و بخش سنگر در استان گیلان را قطب تولید فرش و تابلو فرش دانست و اضافه نمود: با توجه به سابقه گیلان در نوغانداری و تولید نخ ابریشم، چنانچه راهکارهای حمایتی مناسبی در کارگروه فرش استان اتخاذ شود فرش گیلان می تواند با برند سازی، جایگاه واقعی خود را پیدا کند.
  دلق پوش از امضاء تفاهم نامه فرش در جریان سفر اخیر ریاست جمهوری به گیلان به عنوان نقطه عطفی در جهت توسعه و ترویج فرش دستبافت گیلان یاد کرد و پیشنهاد داد: برای اجرایی و عملیاتی کردن موضوع تفاهم نامه فرش کمیته ای ذیل این کارگروه فرش تشکیل شود به صورت ویژه و تخصصی موضوع رسیدگی شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی