آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 02 اسفند 1397 10:22
نظر رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بابلسر درباره افتتاح بازارچه صنایع دستی و گردشگری،

نقطه عطفی در رونق صنعت گردشگری بابلسر

 
 
 
 

یکی از کارهای ماندگاری که اخیرا از سوی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بابلسر صورت گرفته است، ساماندهی هنرمندان با ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی است که فاز اول آن که در مرکز تجاری «راما» بابلسر واقع شده است در  دهه فجر افتتاح شده است و فازهای بعدی نیز در آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بابلسر با بیان مطلب فوق افزود: امید آن داریم که بتوانیم در ساماندهی هنرمندان صنایع دستی گام‌های خوبی را در آینده نزدیک در شهرستان بابلسر برداریم.
غلامرضا چشمه نور همچنین ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی را در جهت ایجاد اشتغال، حمایت از هنرمندان و کالای ایرانی و محصولات صنایع دستی و همچنین به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان بابلسر که موجب رونق اقتصادی می‌شود مفید و موثر دانست.
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بابلسر در خصوص اینکه شهرستان بابلسر به عنوان یکی از قطب‌های مهم گردشگری استان مازندران محسوب می‌شود که طی دو سال اخیر رتبه اول اقامت نفر شب مسافر رو به خود اختصاص داده، اضافه کرد: درصدد هستیم که یک موزه تاریخی مردم‌شناسی را به عنوان یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری در شهرستان دایر کنیم تا میزان ماندگاری اقامت گردشگران را طولانی کنیم؛ در همین ارتباط نیز یک سری از کارهای مقدماتی در جهت ایجاد موزه انجام گرفته است که با توکل به خدا خبر خوش آن را در آینده نزدیک به شهروندان و علاقه‌مندان می‌دهیم.
گفتنی‌ست، اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بابلسر با فعالیت در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تاکنون موفق به ثبت 34 اثر تاریخی و 24 اثر حفاظتی از میان 58 اثر تاریخی این شهرستان شده است.
شهرستان بابلسر، در حوزه صنایع دستی اعم از منبت، معرق، مشبک، گلیم، جاجیم و... 90 هنرمند دارد که از این میان 53 نفر از آنان دارای کارت شناسایی هستند و از بین این افراد نیز 53 نفر دارای مجوز تولید انفرادی و 2 نفر نیز دارای مجوز تولید کارگاهی هستند.
در شهرستان بابلسر، قریب به 120 واحد اقامتی اعم از هتل، متل، آپارتمان، خانه مسافر و... وجود دارد که اگر بخواهیم به نمونه‌های بسیار موفق این حوزه اشاره کنیم، باید از مجموعه تفریحی- توریستی میزبان و مرضیه بابلسر، 15 واحد پذیرایی پروانه‌دار، 14 دفتر سیاحتی و جهانگردی، 7 مجتمع اقامتی دولتی در این شهرستان نام ببریم که هریک از آنها دارای جایگاهی رفیع در حوزه گردشگری و پذیرایی از خیل مسافران و گردشگران ساحل زیبای دریای مازندران بشمار می‌روند.
لازم به ذکر است شهرستان بابلسر با بیش از20 هزار تخت اقامت، ظرفیت 200 هزار نفری اسکان، در سال 96_97، موفق به دریافت رتبه نخست اقامت و اسکان مسافران نفرشب در استان شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی