آخرین اخبار :
 • منتشر شده در یکشنبه, 14 بهمن 1397 05:29
در گفت وگو با یک آرایشگر موفق:

وجدان کاری رمز موفقیت من در عرصه آرایشگری است

 1. سحر جودکی «رها» ، متولد 30 دی ماه 1367 از جمله دختران موفق کشورمان است که در زمینه آرایشگری توانسته است با تکیه بر کسب ارتقای دانش این عرصه و تجربه دوازده ساله به عنوان یکی از آرایشگران در شهر تهران مشغول به فعالیت باشد. وی با علم و دانش و کسب تجربه به سمت آرایشگری رفته است. گفت وگویی با این جوان موفق ترتیب داده ایم که از نگاهتان می‌گذرد:
 2. چطور شد به سمت آرایشگری رفتید؟
 3. من خیلی رک بگویم که علاقه ای به ادامه تحصیل در دانشگاه نداشتم و با راهنمایی‌هایی که از خانواده و به خصوص خواهرانم گرفتم در نهایت آرایشگری را انتخاب کردم .
 4. یعنی دانشگاه نرفتن را برای خودت یک نوع اشکال نمی‌دانستی؟
 5. رفتن به دانشگاه هیچ گاه تضمین موفقیت یک فرد نیست. من راهم را با رفتن به حرفه آرایشگری پیدا کردم و از این بابت هم خیلی خوشحالم.
 6. چگونه کسب مهارت کردید؟
 7. من صبح‌ها آموزشگاه می‌رفتم که در زمینه آرایشگری مهارت کسب کنم و بعدازظهر ها هم به عنوان دستیار، کار را نزد استاد خانم شریفی که واقعا بهشون مدیونم یاد می‌گرفتم تا جایی که آنقدر پیشرفت کردم که یادم است عید سال 87 خیلی خوب توانستم کار کنم و خیلی از درآمدی که داشتم احساس خوبی بهم دست داده بود و واقعا دلم نمی آمد اون پول اولیه را خرج کنم.
 8. فعالیت خاصی غیر آرایشگری دارید؟
 9. آشپزی و قالی بافی را خیلی دوست دارم اما به دلیل مشغله کاری نتوانستم به این هنر بپردازم.
 10. آرایشگری ذاتی است؟
 11. نمی‌توان صرفا ذاتی گفت بسته به هدف و علاقه فرد دارد که عاشقانه این حرفه را دنبال کند. من معتقدم اگر عاشق کارت باشی به خیلی از موفقیت‌های بزرگ دست پیدا خواهی کرد. آرایشگری باید با کسب علم و دانش و در کنار آن تجربه و علاقه همراه باشد تا یک آرایشگر موفق شد.
 12. در حال حاضر کجا مشغول به فعالیت هستید؟
 13. من در محدوده سعادت آباد در سالن زیبایی ساینا کریمی مشغول به کار هستم. خانم ساینا کریمی از جمله آرایشگران موفق و بسیار زبده در کار خود است که از دوستان خیلی خوب من در عرصه کار آرایشگری است.
 14. در چه زمینه ای تخصص بیشتری دارید؟
 15. من در زمینه رنگ و مش، کوتاهی، ابرو و کراتینه ،احیا و صافی مو تخصصی کار آرایشگری می‌کنم.
 16. مشتریان از کار شما چقدر احساسرضایت دارند؟
 17. از من نباید سوال کنید اما خداراشکر تا به حال مشتری ناراضی نداشته ام چرا که مهمترین اولویت در این کار وجدان کاری است که بسیار برای من مهم است و شاید یکی از دلایلی که مشتریان از من راضی هستند اول درست کار کردن طبق سلیقه مشتری و بعد از روش‌هایی استفاده می‌کنم در کارم که ذره ای مشتری احساس نارضایتی نداشته باشد.
 18. رمز موفقیت شما؟
 19. وجدان کاری. بسیاری از خانم‌ها گلایه از سوخته شدن موهای خود دارند و من سعی کرده ام از مواد و روشی استفاده کنم که موی مشتریان به هنگام کار دچار آسیب دیدگی و سوختگی نشود.
 20. مهمترین ویژگی که باید یک خانم آرایشگر داشته باشد چیست؟
 21. داشتن علم و دانش و نه صرفا مدرک گرایی، اخلاق خوب بسیار مهم است و مهمتر از همه اینکه بداند از مشتری شرح حال اولیه باید گرفت یعنی ابتدا باید از مشتری بخواهد تا خصوصیات موی خود را به درستی بازگو نماید تا آرایشگر بهتر بتواند کارش را انجام دهد.
 22. بیشتر توضیح می‌دهید؟
 23. من همیشه قبل از اینکه بخواهم موی یک خانم را رنگ کنم ابتدا شرح حال آن خانم را می‌پرسم تا خدای ناکرده اشتباهی صورت نگیرد چرا که مو و پوست سر خانم‌هابا یکدیگر متفاوت است بنابراین گذاشتن رنگ باید بر اساس شرح حال مشتری گذاشته شود و این بسیار در کار مهم است.به طور مثال اگر خانمی به مواد دکلره حساسیت دارد باید قبل از شروع مراحل کار به آرایشگر خود اطلاع دهد.
 24. خاطره از کارتان دارید؟
 25. اوایل کار بود که متاسفانه گوش مامانمو بریدم و خیلی تازه کار بودم ( خنده ). اما مادرم نه تنها ناراحت نشد بلکه تشویقمم کرد.
 26.  
 27.  
 28.  
 29.  
 30.  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی