• منتشر شده در چهارشنبه, 19 دی 1397 11:46
طنز «خبرشمال» درباره اینکه چقدر اشتباه می‌کردیم و ما رو ببخشید لطفا!

4گیگ اینترنت رایگان برای افزایش بهره‌وری!

 
 
 
 

/هومن حکیمی


منو ببخشین! خدایا منو ببخش! مسئولین محترم منو عفو کنید لطفا! من بی‌شعور و ناآگاه رو ببخشین حتما! خیلی اشتباه می‌کردم! من تا حالا فکر می‌کردم، عامل فساد و گول خوردن جوانان و دور از جون، بارداری پیش از موعد و بارنداری بعد از موعد و اینها به چیزهای دیگه‌ای مربوطه ولی الآن با این اطلاع‌رسانی به موقع اون آقای کارشناس در صداوسیما، متوجه شدم که علتش بسته‌های محدود و نامحدود اینترنته! خدا منو نبخشه! ایشالا منو سر تخته بشورن! با این مقدمه خیلی سریع می‌روم سر اصل مطلب و پیش‌بینی می‌کنم که بعد از مشخص شدن تاثیر اینترنت و بسته‌های اینترنت 2 و 3 و 4 گیگابایتی و بیشتر، چه کسانی اظهار ندامت می‌کنند و اینها!

*بیانیه کلیه دبیران زیست‌شناسی در دوران دبیرستان!
ای بچه‌هایی که در زمان قدیم می‌آمدید مدرسه و کلاس‌های خصوصی ما و ما به شما می‌گفتیم که بچه از طریق یک فرآیند طبیعی و ازدواج! و اینها به وجود می‌آید و شما مثل اسگل‌ها با دهان باز ما را نگاه می‌کردید و بعضی‎هایتان می‌گفتید؛ «ئه، آقا دبیر، مگه بچه از طریق گرده‌افشانی تولید نمیشه؟!»، ما را حلال کنید! ما الآن متوجه شدیم که اینترنت، باعثش می‌شود و خب طبعا به ما حق می‌دهید که این اشتباه را کرده باشیم چون در زمان ما که اینترنت نبود! ضمن اینکه علم، مدام در حال پیشرفت می‌باشد و ممکن است فردا روزی، کشف کنند و بگویند که بچه بعد از گل سوم ایران به یمن یا در پایان همین بازی به خاطر مصاحبه «کیروش» علیه «برانکو» به دنیا می‌آید و اینها!

*بیانیه «سگ آقای پتی‌ول (یا پتی‌بل)»!
اگر یادتان باشد خانواده «لوسی می» در کارتون «مهاجران»، همسایه‌ای داشتند به اسم آقای «پتی‌ول» یا «پتی‌بل» که زیادی خودخواه بود و مثلا آدمِ منفی ماجرا حساب می‌شد و سگ وی هم که جای خودش را داشت و تا مدت ها اسم‌اش سر زبان‌ها بود! و باز هم اگر یادتان باشد یک خواهر بزرگ‌تری داشتند به اسم «کلارا» که با اینکه انگار نامزد داشت ولی کمی مشکوک می‌زد ولی سگ آقای پتی‌ول همیشه پاچه لوسی می و خواهر وسطی؛ «کیت»، را می‌گرفت! حالا اما با این روشنگری آقای کارشناس درباره روابط مشروع و نامشروع و غیره، سگ بیچاره متوجه شد که همه آتش‌‌ها از گور اینترنت و کلارا بلند می‌شده و لوسی می و کیت، بیگناه بودند و این ابراز ندامت را البته در «پی‌وی» این بندگان خدا اعلام نموده است!

*بیانیه پدران و مادرانی که بچه‌هایشان در دهه 50 و 60 متولد شده‌اند!
فرزندان عزیز و مظلوم و نسل سوخته ما! امیدواریم وقتی این نامه را می‌خوانید بخشی از شما که در خارج از کشور زندگی می‌کنید، راضی و خوشحال باشید و آن دسته‌ای هم که در کشورمان هستید، دست‌کم اگر بالای خط فقر نیستید، رویش باشید و خیلی وارد زیرش نشده باشید که البته بعید می‌دانیم!
ما بدین وسیله خواستیم از شما حلالیت بطلبیم چون یادمان است که در دوران نوجوانی شما، ما معمولا توی سرتان می‌زدیم که حتی اجازه ندارید به دخترخاله‌ها یا پسرخاله‌هایتان هم لبخند بزنید، چه برسد به اینکه با جنس مخالف دوست باشید! و فکر می‌کردیم که شما در اثر ازدواج والدین به دنیا می‌آیید اما حالا که متوجه شدیم که بسته‌های اینترنتی و اینستاگرام و تلگرام و غیره باعث این همه اتفاق مهم می‌شوند، پشیمان شده‌ایم و اعتراف می‌کنیم که کاش در آن دوران که خبری از اینترنت نبود، شما را کمی رهاتر می‌گذاشتیم تا زندگی‌تان بکنید چون این‌طور که معلوم است، بدون وجود بسته‌های اینترنتی، شما از شب تا صبح و صبح تا شب، هر چقدر هم که تلاش بکنی، اتفاقی نمی‌افتد که!

*بیانیه مشترک «نِرون» و «چنگیزخان مغول» و «هیتلر» و «پینوشه» و غیره!
ای دهانتان سرویس! خوش به حالتان! کاش ما هم در زمان شما به دنیا آمده بودیم! شما فکر کن، با یک کلیک ساده و در لحظه، 4 گیگ اینترنت بخری و به تعداد فرزندانت اضافه شود! حسودی‌مان شد ناموسا!
زمان ما کلی باید کشورگشایی می‌کردی و نقشه می‌ریختی و آدم می‌کشتی که 4 تا سر و همسر و کنیز اضافه پیدا کنی که تازه آن هم شاید، باعث شود که به شجره خانوادگی‌ات اضافه شود! حیف‌نان‌های بی‌عرضه! ما اگر الآن جای شما بودیم کلّ کارهای دیگرمان را ول می‌کردیم و می‌چسبیدیم به همین بسته‌های محدود و نامحدود نِت و اینستاگرام و از طریقش هم بچه‌دار می‌شدیم و هم اگر لازم بود نسل‌کشی راه می‌انداختیم و نیز کلی ترویج خاله‌زنک بازی می‌کردیم! واقعا که ما بدشانسیم که در دوران قدیم به دنیا آمدیم!
پ.ن: احتمالا از این به بعد زوجین جوان در اول آشنایی به هم میگن؛ «دلم می‌خواد در آینده یه خونه خوشگل داشته باشیم که بشه توش راحت با 18 گیگ اینترنت، عشقولانه زندگی کنیم...» یا «ببین، من ازت انتظاری ندارم ولی خانواده‌ام چون تا حالا نوه و دختر نداشتن، دلشون نوه دختر می‌خواد پس بیا لطفا امشب این 8 گیگ بسته نامحدود از 2 صبح تا 7 تا صبح رو ازم بگیر...»!

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی