آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 22 مهر 1396 07:25
خبرشمال از نادیده گرفتن حقوق قانونی منشیان در نظام پرداخت هماهنگ گزارش می‌دهد

اشتغال‌زایی یا برده‌داری

 

 
 

خبرشمال/ گروه اقتصادی

مازندران در چند روز اخیر شاهد اخبار مختلفی درباره‌ی موضوعات و مشکلات عدیده‌ای از عدم پرداخت حقوق کارگران شرکت‌‌ها و سازمان‌های دولتی تا تعطیلی و بیکاری کارگران کارخانه‌های مختلف بوده است. همین موضوع سبب شد تا پیگیر وضعیت کارگران باشیم و در این بین ناگهان با سوژه‌ای به نام منشی‌ها مواجه شدیم.
به مطب شیک پزشکی در خیابان قارن شهرستان ساری می‌روم. منشی دختر جوانی است که می‌گوید لیسانس دارد و از ساعت١۶تا٢٢ شب شیفت کاری او است. حقوق دریافتی خود را 300 هزار تومان اعلام می‌کند! 
در شهرستان قائم‌شهر هم به مطب دکتر پوستی می‌روم که کار لیزر و بسیاری از اقدامات که تقریبا دو سوم کارها علاوه بر نوبت‌دهی است، به منشی واگذار شده است. خودش می‌گوید علی‌رغم جوانی (27 سال)چندین سال است که در مطب این دکتر کار می‌کند و کار لیزر خانم‌‌هایی که تمایل ندارند کار آنها را یک مرد انجام دهد انجام می‌‌دهد. حقوق دریافتیش 400هزار تومان است و بیمه ندارد تا به بازنشستگی امیدوار باشد! او از یک محله‌ی فقیرنشین می‌آید، نگران ایامی است که نتواند کار کند و از روزهای بارانی زمستان که سرویس واحد هم نیست و از ظهرهای خلوت تابستان می‌نالد.حالا از این مبلغ ناچیز حقوق باید بخشی از آن را صرف ایاب ذهاب کند.
به سراغ یک مجتمع پزشکی معروف دیگر در شهرستان ساری می‌روم. خانم منشی فوق لیسانس زبان انگلیسی دارد و دکتر مردی عبوس و بدرفتار است.حقوق دریافتی خود را ماهانه ٣۵٠هزار تومان عنوان می‌کند!
آنچه در این گزارش میدانی دیده می‌شود اجرا نشدن قوانین و مصوبات اداره کار که مشمول کارگران و بیمه شدگان زیر پوشش این نهاد است. انگار قانون اداره کار در صنف منشیان یک آرزوست.
به کلینیک دیگری می‌روم که در آن کارهای مانند ورزش موضعی، لاغری و… را انجام می‌شود. در آنجا هم حقوق تعریفی ندارد. این در حالی‌ست که منشی‌ها علاوه بر وظیفه‌ی اپراتوری کارهای دیگر هم انجام می‌دهند.
جناب دکتر با درآمد میلیونی و چند سفر خارجی انگار فراموش کرده که پرداخت حق و حقوق مردم که منشی هم جزیی از همان مردم است قسمتی از سوگند نامه‌ی پزشکی است باید ادا شود.
خلاصه حداقل به ١۵مطب و کلینیک و…پزشکی سر می‌زنم و حتی در یک مورد از مراکز هم حقوق منشی‌ها کافی نیست.
اصلا این قشر از جامعه که اکثرا هم دختران و خواهران شریف و تحصیل کرده‌ی ما هستند جز کدام صنف و رسته قرار دارند؟ آیا در قانون کار برای این عزیزان زحمتکش که حقشان پایمال می‌شود تبصره، ماده و قانونی تعریف شده است که اینگونه با حقوق ناچیز و بی مقدارشان و شخصیت‌شان پایین نیاید؟
آیا اداره کار نمی‌تواند با انجام یک همایش و دعوت از صنفی مانند منشی‌ها در یک روز خاص ضمن تشکر از این قشر زحمتکش حقوق قانونی و مطالبات آنان را آموزش دهد و یا اصلا چند کارمند را مسئول پروژه‌ای نماید تا بتوانند با اجرای قانون صحیح و صریح پزشکان را وادار به پرداخت حق و حقوق کامل این عزیزان زحمتکش نموده و نظام پرداخت هماهنگ را تا حد امکان برای این عزیزان اجرا نماید؟!
همه نیک می‌دانیم که کار و اشتغال درمازندران به یک معضل بزرگ تبدیل شده است به همین خاطر بسیاری از جوانان ناگزیر هستند با حقوقی کمتر از حد اعلام شده‌ی اداره کار جذب مشاغلی این چنینی شوند ولی آیا اداره‌ی کار باید بی‌تفاوت باشد؟ بسیاری از منشی‌ها از این گلایه‌مند بودند که در وقت استخدام از آنها سفته می‌گیرند و بیمه نیستند!!! از آنها امضا می‌گیرند تا در وقت تسویه حساب قادر به مراجعه به محاکم حقوقی و اداره کار نشوند…!
به هرحال باید این موضوعات جایی مطرح و به جای پاک کردن صورت مسئله راهکاری برای حل این معضلات ارائه شود. در آخر باید از پزشکان بپرسیم "جناب دکتر! انصافت کجاست؟" 
اگرچه در این گزارش پزشکان حاضر به مصاحبه نشدند و دسترسی به مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی محقق نشد، اما روزنامه خبرشمال در آینده‌ای نه چندان دور این موضوع را به طور تخصصی مورد بررسی قرار خواهد داد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی