آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 14 مرداد 1396 07:30
نماینده مردم ساری و میاندورود در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرشمال عنوان کرد

تیم اقتصاد ی پاشنه آشیل دولت روحانی

خبرشمال/ گروه سیاسی
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی تیم اقتصاد کشور را پاشنه آشیل دولت روحانی عنوان کرد.
اشاره: علی اصغر یوسف‌نژاد نماینده دوره پنجم، هشتم و دهم مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی است که تجربه زیادی را در خانه ملت به‌منظور رصد فعالیت‌های دولت و قانون‌گذاری دارد در آستانه مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس دولت دوازدهم در گفت‌وگو با خبرشمال قرار گرفت که در زیر می‌خوانید.

خبرشمال: در آستانه مراسم تحلیف رئیس دولت دوازدهم قرار داریم پیش‌بینی شما از معرفی کابینه جدید و اولویت‌های دولت روحانی چیست.
کابینه دوم دولت تدبیر و امید قطعا باید متفاوت از دور اول باشد. موضوعات و آیتم‌هایی مطرح است که تعیین کابینه باید به تناسب آن موضوعات باشد. اول اینکه دکتر روحانی در زمان انتخابات شعارها، برنامه‌ها و دیدگاه‌هایی را مطرح کردند و وعده‌هایی دادند که باید در معرفی یاران کابینه بر آن وعده‌ها متمرکز شوند و به آنها پایبند باشد.
نکته دوم دامنه آرای دکتر روحانی است 244 میلیون شهروند به ایشان رای دادند یعنی یک تفکر و یک اندیشه را انتخاب کردند و براساس یک ادله سیاسی تمایل خود را به ایشان نشان دادند. خواست، تقاضا و نظرشان باید مد نظر قرارگیرد. سومین نکته این است که دولت اقداماتی را در چهار سال انجام داد اعم از اقدامات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و مسائل مربوط به آموزش، روابط‌ بین‌الملل، این اقدامات باید استمرار یابد. پس تداوم این اقدامات از جمله مسائلی است که در تعیین کابینه باید مدنظر دولت و شخص رییس جمهور باشد. 
نکته بعدی برنامه ششم، سیاست‌ها و قوانین بالا دستی است که چهارچوب تصمیم گیری‌های آینده را مشخص کردند و باید در تعیین کابینه لحاظ شود. برنامه ششم تنظیم ساختار اصلی دولت و دامنه فعالیت‌های پنج سال آتی را مشخص کرده است. 
قوانین مادر، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری این‌ها می‌تواند نکته مهم بعدی باشد که دولت در تعیین کابینه باید به آنها چشم داشته باشد. اگر این نکات را لحاظ کنیم بدیهی است تیم و گروهی که بر اساس این نکات تعیین شوند افرادی مطلوب خواهند بود. بنابراین انتخاب وزیر باید براساس ملاحظه خواست مردم، شعارهای انتخاباتی، برنامه ششم و برنامه‌های نیمه کاره دولت شوند. 
نکته دیگری که از نظر من اهمیت کلیدی دارد این است که پاشنه آشیل دولت روحانی، تیم اقتصادی است. تیم اقتصادی دولت باید منسجم و متحد باشد، فرمانده واحد داشته باشد و به دنبال تحقق شعارهایی‌که رییس جمهوری مطرح کرد باشد. این نکته مهمی است بنابراین ما به وزرای کارآمد و با تجربه دارای برنامه و استراتژیست و مدیران 
شرایط سخت نیاز داریم.
 کسانی که به دنبال تحقق شعارها و وعده‌های رییس جمهور باشند مد نظر ما هستند. خواست مجلس و خواست مردم همین است.

خبرشمال: یکی از نگرانی مردم مازندران که بارها گفته شد این است که بخش قابل توجهی از مدیران میانی استان، باقیمانده از دولت گذشته هستند که در بسیاری موارد جابجا شدند و اساسا تحقق شعارهای دولت برایشان اهمیتی ندارد و بعضا سدی برای اهداف عالیه دولت محسوب می‌شوند. آیا این مسئله در دور دوم دولت روحانی، حل می‌شود؟ 
متاسفانه این مسئله وجود دارد و من فکر می‌کنم حرف شما درست است. متاسفانه در همین دولت، معاونین برخی مدیران‌کل و مسوولان برخی شهرستان‌ها در هنگام انتخابات ریاست جمهوری اخیر بیانیه‌ای را امضا کردند و از فردی حمایت کردند که رقیب دکتر روحانی بود. این از نظر اخلاق سیاسی و از نظر تقوای سیاسی، قابل پذیرش نیست و متاسفانه این یکی از نقاط ضعف مدیریت هم در سطح کلان و هم در سطح استان است. معمولا افرادی که در سطح مدیریت فعال هستند باید اعتقاد به برنامه‌ها، اندیشه‌ها و دیدگاه‌های دولت داشته باشند و اگر اینگونه نباشد مشکلاتی برای دولت ایجاد می‌شود.

خبرشمال: مازندران با اجرای طرح استقلال گاز، در مدار تحول صنعتی قرار گرفت ارزیابی شما از وضعیت کنونی استان چیست؟
اقدام بزرگی بود که برای استان که با همدلی بین نمایندگان مجلس، شرکت نفت و مدیران استانی موجب شد این پروژه که از سال‌های قبل مانده بود در انجامش تسریع و تعجیل شود و این بحران که در فصول سرما برای مردم و برخی صنایع ایجاد می‌شد از کمبود گاز و افت فشار مرتفع شد ضمن اینکه از نظر بین‌المللی نیز کشور ما را در مقابل زیاده خواهی برخی کشورها سرفراز بیرون آورد و من از حمایت‌های وزارت نفت، شرکت ملی گاز و همچنینی مدیران هم در سطح استان و شهرستان قدردانی می‌کنم. مردم هم کمک کردند صبوری داشتند و در نهایت این خط انتقال دامغان به ساری وصل شد و کمبود گاز نخواهیم داشت و با این خط همچنین گازرسانی به دودانگه، چهاردانگه و شهر کیاسر، محمدآباد و فریم را خواهیم داشت و امکان مطالعه و استقرار یک واحد پتروشیمی هم در سطح استان و ساری وجود دارد.

خبرشمال: با تغییر کابینه دولت جدید درخصوص انتخاب استاندار مازندران چه انتظاری دارید؟
انتخاب استاندار باید برآیند نظر گروه‌ها و ستادهای انتخاباتی روحانی، مراجع سیاسی، مجمع نمایندگان و بزرگان استان ازجمله نماینده ولی‌فقیه در استان باشد. ما هم طبعا از فردی که قابلیت و توان لازم را در اجرا و عمل برای حل مشکلات استان داشته باشد و توانمندی‌های استان را از قوه به فعل برساند دفاع می‌کنیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی