آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 29 دی 1395 11:19
در گفتگوی صمیمانه خبرشمال با مربی جوان مازندرانی دینامو تفلیس گرجستان

مهرداد حبیبی از ناگفته هایش می گوید

مهرداد حبیبی، مربی جوان و آینده دار فوتبال کشور که راه پیشرفت را در جوانی به سرعت پیمود، امسال هدایت رده امیدهای تیم فوتبال دینامو تفلیس گرجستان را بر عهده داشت که توانست با تیم تحت اختیار خود به عنوان قهرمانی لیگ گرجستان دست یابد. در توصیف ویژگی های خاص این مربی کاربلد و خوش فکر می توان گفت که وی در سن 18 سالگی به عنوان جوان ترین مربی در لیگ برتر نوجوانان کشور حضور داشت. مهرداد حبیبی علیرغم سن کم توانست به یک مربی محبوب در گرجستان تبدیل شود و در حال حاضر تیم های زیادی از لیگ بزرگسال و امید گرجستان خواهان جذب این جوان شایسته ایرانی هستند. گفتنی است شایستگی های ویژه این مربی جوان، چشم های زیادی را نیز در خارج از لیگ گرجستان به خود جلب کرده است و پیشنهادات خوبی از لیگ بزرگسال هلند و یونان به وی رسیده است. حبیبی که از لیگ دسته اول بزرگسالان کشور هم پیشنهاد خوبی دریافت کرده است، در حال حاضر مشغول بررسی پیشنهادات خود می باشد تا بهترین تصمیم را برای آینده ی خود انتخاب کند. توانمندی ها و شایستگی های این مربی جوان مازندرانی، ما را بر آن داشت تا پای گفتگوی گرم و صمیمی او بنشینیم. در ادامه صحبت های این مربی جوان را می خوانید.

é با افتخار اهل استان مازندران و شهرستان آمل می باشم
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکاران محترمتان و مردم عزیز ایران بویژه هم استانی های فهیم و ورزش دوست مازندران، بنده مهرداد حبیبی اهل استان مازندران و شهرستان آمل می باشم که به حرفه ی مربیگری در رشته فوتبال مشغول بوده و در سال جاری نیز هدایت تیم فوتبال امید دینامو تفلیس گرجستان در لیگ برتر گرجستان را بر عهده داشتم که توانستم این تیم را به مقام قهرمانی برسانم.

é دوست خوبم احمد رحیمی باعث علاقه مندی من به حرفه مربیگری شد
بنده از سال 1386 مربیگری را در رده نوجوانان در لیگ برتر کشور با تیم مقاومت ساری شروع کردم و از ابتدا علاقه زیادی با وجود سن کم به کار فنی و مربیگری داشتم که دوست و همکار خوبم احمد رحیمی بنده را در این عرصه حمایت کردند که جا دارد از ایشان تشکر کنم.

é دارای مدرک B آسیا هستم
دارای مدرک درجه B آسیا هستم و به خواست خدا امسال در کلاس درجه A آسیا شرکت خواهم کرد.

é هدایت تیم های مختلفی در فوتبال مازندران  را بر عهده داشتم
بنده تا به حال مربیگری تیم فوتبال نوجوانان مقاومت ساری در لیگ برتر کشور، سرمربیگری جوانان و امید شهرداری امیرکلا در لیگ دسته یک کشور، سرمربیگری تیم  امید پیام صنعت آمل در لیگ برتر استان مازندران و سرمربیگری آراد بهمن در لیگ دسته اول کشور را بر عهده داشتم.

é عدم حمایت مسئولان باعث شد é از فوتبال ایران دل کنده و به لیگ گرجستان بروم 
 من زحمات زیادی برای فوتبال آمل و مازندران کشیدم، ولی وقتی با عدم حمایت مسولن از تیم آراد بهمن آمل که تنها نماینده شهر آمل در لیگ دسته یک فوتبال کشور بود مواجه شدم، از فوتبال آمل و مازندران دست کشیدم و راهی لیگ گرجستان شدم که در حال حاضر از انتخابم بسیار راضی هستم. مسئولان فقط برای تبلیغات خودشان شعار ما حمایت می‌کنیم سر می‌دادند، ولی یک کار ساده هم برای تیم آراد بهمن آمل که تنها نماینده تاریخ فوتبال این شهر در لیگ دسته یک فوتبال کشور بود، انجام ندادند و در اینجا باید به همشهریان و ورزشکاران عزیز این نکته را یادآوری کنم که فریب این تبلیغات انتخاباتی را نخورند و به جرات می گویم فوتبال آمل با این وضعیت برای چندین و چند سال آینده هم نمی تواند تیمی در سطح یک فوتبال کشور داشته باشد که با وجود این شهر صنعتی جای تاسف بسیار دارد.

é اختلاف سنی کم بین مربی و بازیکن در رده پایه دست آوردهای خوبی  به همراه خواهد داشت
به عقیده بنده در رده پایه اختلاف سنی کم بین مربی و بازیکن با توجه به عاطفی بودن بازیکنان کار مفید و زود بازدهی خواهد بود که من هم خدا را شکر توانستم جواب اعتماد مدیران را بدهم  و انتظار دارم مدیران فوتبالی در ایران به مربیان جوان ما اعتماد کنند و با دادن فرصت لازم به آنها از دانش به روز آنها جهت بازیکن سازی و نتیجه گیری استفاده کنند.

é اولین مربی ایرانی حاضر در لیگ گرجستان هستم
تا آنجایی که بنده اطلاع دارم و می دانم من اولین مربی ایرانی حاضر در لیگ گرجستان هستم و امیدوارم راه حضور دیگر مربیان ما نیز با توجه به استعداد و قابلیت بالایشان در لیگ گرجستان فراهم گردد.

é فوتبالیست های ایرانی با توجه به امکانات کم از مستعد ترین بازیکنان فوتبال دنیا هستند
در مورد استعداد بازیکنان ایرانی باید بی تردید بگویم که بازیکنان ایرانی با توجه به فاصله زیاد فوتبال ایران و اروپا از مستعد ترین بازیکنان فوتبال دنیا هستند و باید هر چه سریع تر امکانات و زیر ساخت های مناسب برای پیشرفت و موفقیت این عزیزان فراهم گردد تا آینده ای درخشان در فوتبال کشور داشته باشیم.

é چند پیشنهاد از فوتبال کشور برای سرمربیگری داشتم
چند پیشنهاد از فوتبال کشور برای سرمربیگری داشتم که جز یک پیشنهاد، مابقی جدی نبود و از طریق همین رسانه برای همه  تیم های کشورعزیزم ایران آرزوی موفقیت دارم.

é اولویت من برای کار کردن فوتبال ایران است
 بنده در مصاحبه های گذشته خودم عنوان کردم من یک ایرانی هستم و اولویتم برای سرمربیگری، فوتبال ایران است و امیدوارم روزی شرایط خوبی برای حضور مجددم در فوتبال کشور فراهم گردد.

é تجربه ای جدید با یک تیم رده بزرگسال جزء اولویت هایم در فصل جدید است
از پیشنهاد تیم رده بزرگسال استقبال خواهم کرد چرا که اولویت اول بنده در فصل پیش رو تجربه ای جدید با یک تیم بزرگسال می باشد و همچنین کار کردن برایم در رده امید در لیگ برتر کشور هم هیجان انگیز و توام با موفقیت خواهد بود.
é اگر قراردادهایی که در فوتبال کشور بسته می شود به موقع پرداخت و رعایت شود، فوتبال ایران پیشرفت چشمگیری خواهد داشت
نمی خواهم راجع به میزان قرادادها در گرجستان صحبت کنم، ولی اگر عین مبلغ و شرایط قراردادی که در فوتبال ایران بسته می شود همانند فوتبال گرجستان رعایت و به موقع پرداخت شود، به طور حتم فوتبال ما رشد چشمگیری خواهد داشت و مربیان ما با حاشیه امنیت بیشتری می توانند دانش خود را به بازیکنان ارائه دهند و سرانجام به نتیجه برسند که البته در حال حاضر چند تیم در فوتبال کشور این عمل را به خوبی انجام می دهند که نتیجه خوبی را به دست آوردند.

é برخی مسئولان ارشد فوتبالی کشور به معنای واقعی فوتبال را نمی فهمند
در فوتبال به روز دنیا چون به معنای واقعی، فوتبال را می فهمند، اهمین ویژه‌ای به زیر ساخت برای آینده بازیکنان دهند، اگر نگاه کنید خواهید دید، در راس فوتبال هر کشوری از افرادی استفاده می شود که فوتبال را با تمام وجود حس می کنند، ضمن اینکه مقصد برای بازیکنان آنها مشخص است ولی متاسفانه مقصد و آینده بازیکنان ما در فوتبال ایران هنوز مشخص نیست، چرا که مسئولان ارشد فوتبالی کشور این رشته ورزشی پرطرفدار را به معنای واقعی درک نمی کنند و همین موضوع سبب می شود به زیر ساخت های فوتبال کشور توجهی نشود.

é دانیال اسماعیلی فر بازیکن خوب تیم ذوب آهن اصفهان یکی از شاگردانم در تیم پیام صنعت آمل بود
دانیال اسماعیلی فر در تیم پیام صنعت آمل یکی از شاگردانم بود که برای موفقیت این بازیکن با اخلاق و حرفه ای در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت و سلامتی دارم. لازم به ذکر است شاگردان زیادی از بنده در لیگ دسته اول، دوم و سوم کشور حضور دارند که ارکان اصلی تیم های خودشان را تشکیل می دهند واز این بابت بسیار خوشحالم.

é امیدوارم فوتبال مازندران به جایگاه واقعی خود برسد
من در جایگاهی نیستم که بخواهم در مورد فوتبال مازندران صحبت کنم ولی امیدوارم روزی شرایط مناسب فراهم شود و فوتبال مازندران به جایگاه واقعی خود برگردد که باعث خوشحالی همه ی هم استانی های عزیزم شود.

é عدم مدیریت مناسب در موفق نشدن فوتبال آمل نقشی اساسی دارد
بنده 6 سال در فوتبال آمل زحمت کشیدم و هزینه های فراوانی انجام دادم، حتی اولین تیم تاریخ فوتبال آمل در لیگ دسته اول کشور را با افتخار برای شهر آمل آوردم، ولی عدم مدیریت مناسب در موفق نشدن فوتبال آمل نقش اساسی دارد که اگر به کنار کشیدن تیم های زیاد آملی طی 3 الی 4 سال اخیر نگاه کنید، نشان از ضعف مدیریتی فوتبال آمل دارد .

é تیم آراد بهمن برای فوتبال آمل جاودانه شد
به اعتقاد من آراد بهمن برای فوتبال آمل جاودانه شد چرا که با سختی های فراوان از رده پایه شروع کرد و بعد از قهرمانی امید استان و سپس مناطق کشور و صعود به لیگ دسته اول باشگاههای کشور افتخار آفرین شد، ولی چه حیف که خیلی زود پرونده این باشگاه با کلی بازیکن مستعد به راحتی بسته شد. همچنین سهام باشگاه فروخته و کل مبلغ دریافتی برای بدهی تیم آراد بهمن هزینه گشت، البته مبلغی به ناحق از فروش باشگاه به مسئولین فوتبال شهرستان آمل و استان مازندران رسید که جای تاسف دارد.

é با احترام به تمامی مربیان الگویم گواردیولا می باشد
تمامی مربیان در فوتبال ایران و خارج از کشور برای من قابل احترام و دوست داشتنی هستند و دست تک تک این عزیزان را به خاطر تحمل سختی های فراوان می فشارم ولی  نحوه کار گواردیولا را بیشتر می پسندم و سعی کردم به عنوان یک الگو از او، در کار فنی تیم های تحت اختیارم استفاده کنم. همچنین از پیشکسوتان فوتبال ایران و مازندران در تمامی تصمیم گیری های فوتبالی خود مشورت می‌گیرم که جا دارد دست تک تک این عزیزان که سرمایه ها و شناسنامه فوتبال ما هستند را ببوسم.

é ورزش در گرجستان جزء اولویت های اصلی ولی در ایران جزء اولویت های فرعی می باشد
تنها سرمایه کشور گرجستان ورزش است و به همین خاطر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.در گرجستان به تیم ها در ابتدای فصل برای بهتر کار کردن و پیشرفت بودجه می دهند، ولی در ایران ورزش جزء اولویت های اصلی نیست و آنقدر به باشگاه ها فشار می آورند که دیگر انگیزه و پولی برای ادامه کار باقی نمی ماند.

é مازندران قطب تمام ورزش های کشور بالاخص فوتبال می باشد
فوتبال مازندران می تواند با برند شخص بزرگ و باشخصیتی مثل آقای بهروان به موفقیت برسد که امیدوارم تمامی تیم ها از این مرد زحمتکش فوتبال حمایت کنند و با تمامی قوا در مسابقات لیگ های خود حاضر شوند تا همه به آرزوی چندین ساله خود جهت رسیدن نمایندگان مازندران به لیگ برتر کشور برسند و به جای تفرقه افکنی برای شهرهای یکدیگر دست به دست هم دهند تا مازندران به جایگاه اصلی خود در کشور برسد و به جرات می گویم مازندران قطب تمام ورزش های کشور بالاخص فوتبال می باشد. در آخر برای همه هموطنانم از خداوند متعال سلامتی  و تندرستی آرزو می کنم و تقاضا دارم بنده را از دعای خیر خودشان محروم نکنند و جا دارد از استاد سورتچی و همه دوستان و همکارانم که 2 فصل قبل در تیم آراد بهمن زحمات زیادی کشیدند به خصوص آقایان یوسفی، رحیمی، نورانی، سعیدی، کاویانپور، چنگیزی، حسن نیا، حسن زاده و محمدی تشکر کنم و یک تشکر ویژه به پدر، مادر و همسر عزیزم بدهکارم که در غیاب من سختی های زیادی را تحمل می کنند و دست تک تکشا ن را می‌بوسم و امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی