آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 13 آذر 1395 11:29
شهردار نوشهردر گفت و گو با خبرشمال

برخی رسانه ها و کانال ها بداخلاقی کردند

برف آغاز شد و همزمان شما باید به سفر می رفتید، آیا چالشی در عدم حضورتان احساس نمی کردید؟
روز چهارشنبه 3 آذر سال جاری همزمان با آغاز بارش برف جلسه ستاد بحران با حضور بنده در شهرداری نوشهر تشکیل شد. 7 دستگاه لودر،2 دستگاه گریدر، 1 دستگاه کامیون سنگین و دیگر ماشین آلات مورد نیاز را در آتش نشانی نوشهر مستقر نمودیم. حتی کمک به روستاها را نیز در ستاد مدیریت بحران پیش بینی کردیم. مهندس فرهاد بنی شیخ الاسلامی ادامه داد: زمان سفر فرا رسیده بود و بنده از رفتن به این سفر مهم منصرف شده بودم، بنابراین طی تماس تلفنی با معاون عمرانی استاندار مازندران انصراف خود را اعلام نمودم که البته ایشان با اشاره به مسئله حیثیت ملی و دفاع از منافع مردم بنده را به رفتن به این سفر مهم جهت دفاع از یکی از ضروری ترین خواسته های مردم نوشهر ترغیب نمودند. چاره ای نبود و باید برای متقاعد کردن آنان می رفتیم؛ طرف چینی به دنبال بهانه ای برای فسخ قرارداد بود و ما هیچ فرصتی نداشتیم، احساس خطر می کردیم.

نبودن شهردار در شهر چه توقفی در ریتم امداد رسانی به مردم به وجود آورد؟
شهردار نوشهر در پاسخ به این مورد با اشاره به اینکه کار به یک نفر متکی نیست توضیح داد: نمی شود گفت با نبودن یک نفر به فرایند خدمات رسانی، امداد و کمک به مردم خللی پیش آمد، بنده قبل از رفتن نماینده ای از سوی خودم نسبت به اهتمام جدی و حضور تمام وقت پای کار گماردم، تمامی نیروها را هماهنگ کردم، به طور مکتوب هماهنگی  شورای اسلامی شهر را در مورد این سفر داشتم با فرماندار لحظه به لحظه در ارتباط بودم، آیا می توان خدمات شبانه روزی پرسنل خدوم شهرداری نوشهر را که تا پاسی از نیمه شب و بعضا تا صبح با بیدار ماندن، مشغول ارائه خدمت به همشهریان بودند را پایمال کرد؟

دستاورد این سفر چه بوده است؟
موفق شدیم تا با رایزنی های بسیار طرف چینی را به ادامه کار برای اتمام ساخت ابنیه نیروگاه زباله سوز راضی کنیم. دستاورد خوب و اصلی سفرمان هفته آینده علنی می شود، زمانیکه هیئت چینی وارد نوشهر می شوند تا با ادامه رایزنی ها هرچه سریع تر بتوانیم خبر خوب بهره برداری از نیروگاه زباله سوز را به مردم عریز نوشهر بدهیم. خوشبختانه 10 میلیارد تومان اعتبار سفر مقام معظم رهبری که به شکل اسناد خزانه (اوراق) به موقع به دستمان رسید و از آنجایی که این اوراق در بورس خرید و فروش می شوند و سررسید دارند باید در همین امسال به مصرف برسد، از این جهت بلافاصله اسناد را به مناقصه گذاشتیم تا برای ساخت ابنیه پیمانکار جذب کنیم. با پایان آگهی فراخوان ارزیابی روز شنبه 13 آذر با حضور نماینده سازمان بازرسی پاکات بازگشایی و پس از آن در 20 آذر ماه سال جاری پیمانکار و شرکت ها با توجه به رتبه مشخص و بلافاصله کار آغاز میشود. مهندس فرهاد بنی شیخ الاسلامی ادامه داد: همچنین اعتبار دولتی 9 میلیارد و 800 میلیون تومانی که قرار است بابت تجهیزات و نصب آن هم به شکل اوراق به ما تحویل داده شود را مورد پی گیری قرار دادیم تا مشخص شود چه زمانی به دست ما می رسد.

افکار عمومی و رسانه ها به شدت موضع گیری کردند، به آنها چه می گویید؟
صراحتا اعلام می کنم برخی رسانه ها و کانال های مجازی بداخلاقی کردند! مردم در سطح شهر هیچ مشکل خاصی نداشتند، شاید در روستاها مشکلاتی به وجود آمد اما در سطح شهر واقعا بحران نداشتیم. بنده در طول سفر 5 روزه ام مرتبا با رییس شورای شهر خانم مصطفی پور، آقای فرماندار و نمایندگانم در شهرداری در ارتباط بودم، تمامی ماشین آلات مورد نیاز را در اختیار داشتیم؛ خیلی از رانندگان وسایط نقلیه سنگین به طور دوستانه وارد عمل شدند و بدون دریافت ریالی به مردم خدمت کردند. نمی دانم چرا عده ای همواره به دنبال ایجاد تشنج و حاشیه سازی هستند. به زودی و با حضور هیئت چینی در نوشهر نشستی خبری با خبرنگاران منصف و واقع بین نوشهر خواهم گذاشت و جزئیات بیشتری از این سفر را تشریح خواهم کرد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی