آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 22 آبان 1395 11:13
دست اندازهای ایجاد سومین منطقه آزاد تجاری ضلع جنوبی دریای خزر

رویای بزرگ مازنی ها عینیت می یابد؟

بنادر مستقر در ضلع جنوبی دریای خزر شاهراه ارتباطی میان کشورهای آسیای میانه و سایر منطق دنیا هستند.کریدور شمال به جنوب در این منطقه سوق الجیشی واقع شده و همانند پلی این مناطق را به هم متصل می کند. علی رغم تمام این مزیت ها تاکنون این منطقه از کشور نتوانسته است پیشرفت زیادی در مباحث صنعتی داشته باشد. شاید اگر مواهب خدادادی مثل جنگل و دریا از این نقطه از کشورمان حذف کنیم، میزان سهم بری از توسعه و پیشرفت این نقطه از کشور بسیار پائین تر از استان های محروم کشورمان شود. 5 بندر مهم در خط جنوبی دریای خزر در استان های مازندران ، گلستان و گیلان  وجود دارند که شاید بزرگترین و مهمترین انها بندر امیر آباد در شرق مازندران و بندر انزلی در مرکز استان گیلان باشد. اعلام منطقه آزاد تجاری در انزلی باعث شده تا کور سویی از توسعه در صادرات و تجارت و البته کم رنگ تر در صنعت در این نقطه از شمال دیده شود.

بندر اَنزَلی در بخش مرکزی شهرستان انزلی استان گیلان واقع شده و از مراکز مهم اقتصادی این استان نیز محسوب می شود که بار عمده مبادلات تجاری این خطه سرسبز را به دوش می کشد. این بندرگاه رتبه سوم بین بنادر کشور بعد از بندر امام خمینی (ره) و بندر شهید رجایی (بندر عباس) از لحاظ تناژ تخلیه و بارگیری دارد. این بندر قدیمی، در سال ۷۵ با عنوان منطقه وي‍ژه اقتصادي بندر انزلي در دو بخش جداگانه تعيين گرديد و در سال ۸۲ نیز به منطقه آزاد تجاري صنعتي انزلي بدل شد. همجواري با بنادر آستراخان و لاگان در روسيه، گراسنودسك در تركمنستان، اكتائو در قزاقستان و باكو در آذربايجان و راه دسترسي مناسب به بازارهاي مصرف كشورهاي CIS، نزديكي به فرودگاه بين المللي رشت با برخورداري از تجهيزات كامل ناوبري، از ویژگی های بارز جغرافیایی این بندر مهم و استراتژیک شمال کشور است. حالا قرار است به موازات این بندر ، منطقه آزاد دیگری در فاصله حدود 500 کیلومتری این بندر  در شرق مازندران ایجاد شود. بندر امیر آباد بعد از کش و قوس های فراوان فعلا بعنوان منطقه ای که قرار است آزاد تجاری اعلام شود انتخاب شده و دولت مردان حتی حکم مسولیت برای پیگیری کننده آن نیز صادر کرده اند. اگر کارها بر وفق مراد پیش برود شاید این نقطه از شمال کشور بعنوان سومین منطقه آزاد تجاری-بعد از انزلی و اینچه برون ، در ضلع جنوبی دریای خزر معرفی شده و شکوفایی و ابادانی بیشتر این نقطه از کشور را بدنبال داشته باشد. بندر امیرآباد نام بندرگاهی در شمال شهرستان بهشهر در مازندران است. این منطقه در سه فاز با ۳۴ پست اسکله طراحی شده که اکنون فاز اول آن تکمیل شده ‌است. وسعت این منطقه ویژه یک هزار هکتار است و به شبکه ریلی ایران نیز پیوند دارد. منطقه ويژه اقتصادي بندر اميرآباد بهشهر طبق مصوبه شوراي عالي مناطق آزاد در سال 1376 به وسعت تقريبي60 هکتار در شرق استان مازندران ايجاد شد.موقعيت مناسب بندر اميرآباد، تعداد اسکله هاي پيش بيني شده، اتصال به شبکه سراسري راه آهن، احداث پالايشگاه نفت، وسعت محوطه هاي پشتيباني مزيت هاي مهم اين منطقه است که باعث  مي شود بندر اميرآباد به عنوان منطقه ويژه به مهمترين بندر در شمال کشور و بندري استراتژيک جهت انجام مبادلات کالا بين جمهوري اسلامي ايران با کشورهاي حاشيه درياي خزر و آسياي ميانه و قفقاز تبديل شود.فاصله منطقه ويژه اقتصادي بندر امير آباد تا شهر ساري مرکز استان مازندران 55 و تا تهران 330 کيلومتر است. اين منطقه توسط جاده آسفالته و خطوط هوايي و راه آهن از طريق ساري به  تهران و ساير نقاط کشور مرتبط مي شود.این بندر دارای 15 اسکله است که عمق آنها به طور میانگین، به 6.5 متر می رسد.اسکله‌ها که عمدتا چند منظوره می باشند، همگی با ظرفیت 6000 تنی مشغول به کار هستند.همچنین دارای 6 انبار است که مساحت آنها به طور میانگین، به 10000 متر مربع می رسد.
البته این بندر بزرگ شمالی سه طرح عمده دیگر را نیز در دست اجرا و بهره برداری دارد. احداث سه پست  اسکله چند منظوره و حفاظت دیواره های آبراهه، احداث دیوار حفاظت ساحلی ضلع شرقی، راه رستمکلا به بندر امیرآباداز جمله این طرح ها می باشد.
سجودی، مدیر پروژه منطقه آزاد تجاری-صنعتی امیر آباد گفت: جلسه مدیران جدید مناطق آزاد و مدیران فعلی مناطق آزاد شنبه در تهران با حضور دکتر ترکان برگزار می‌شود و بنده هم در این جلسه حضور خواهم داشت. مدیر پروژه منطقه آزاد امیرآباد با اشاره به این موضوع که مردم مازندران نگران نباشند، افزود: با تمام قدرت به دنبال موضوع هستیم و پیگیری می‌کنیم و مردم نگرانی نداشته باشند و ان‌شاالله نتیجه خواهیم گرفت.دلیلی وجود ندارد وقتی شورای عالی مناطق آزاد با کار کارشناسی شده منطقه‌ای را انتخاب کرد و به تصویب رساند را تخریب کنیم. ما می‌توانیم پیگیر موارد دیگر در بخش‌های دیگر استان هم باشیم.
سجودی با بیان اینکه حضور وی در این جلسه موید موضوعات بسیاری است، افزود: ما به دنبال آرام کردن فضا هستیم تا با دست پر وارد بشویم و به مردم خبرهای خوش بدهیم.
این سخنان امید بخش در حالی از سوی این مقام مسئول مطرح می شود که از یک هفته قبل با طرح ماجرای اعلام منطقه آزاد تجاری در بندر امیر آباد در شرق مازندران  اظهارنظرهای زیادی از سوی مخالفان و موافقان آن مطرح شده است. نمایندگان غرب مازندران در مجلس شورای اسلامی بر این باورند که امیر آباد در نقطه انتهایی شرق استان واقع شده و از منفعت آزاد تجاری اعلام شدنش غرب استانی ها بهره‌ای نمی برند اما در نقطه مقابل کمپین حامیان این طرح امکانات و زیر ساخت های این بندر را بسیار مناسب برای چنین اتفاق بزرگی می دانند. حالا باید چشم انتظار نشست و دید که سرانجام این دوئل های پنهان میان نمایندگان غرب و شرق و مرکز مازندران به کجا خواهد کشید. اختلافاتی که شعله های آن در یک سال قبل در زمان سفر هیات دولت به مازندران و هنگامی که قرار بود منطقه آزاد تجاری مازندران اعلام شود بساط این مهم را کاملا در هم پیچیده و پرونده آن را از دور خارج کرده بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی