آخرین اخبار :
  • منتشر شده در جمعه, 16 خرداد 1393 05:43

جهش بزرگ برای اقتصاد مازندران

 

به گزارش اصلاح پرس حسن رمضانزاده کارشناس و فعال رسانه ای استان با اشاره به اینکه مازندران دارای ظرفیت های عظیم در همه بخش هاست گف : مازندران به دلیل بهره مندی از مواهب الهی دارای ظرفیت های بالا اقتصادی است که پیشرفت و پیشبرد این حوزه نگاه ملی را می طلبدو امروز باید جهش بزرگی برای رفع نارسایی های اقتصادی مازندران رقم بخورد .
وي اظهار داشت: بخش کشاورزی ، بخش صادرات غیر نفتی ، بخش صنایع و معادن ، بخش گردشگری ،بخش حمل و نقل جاده ای و هوایی و دریایی ، تجارت منطقه ای و.. از جمله ضروریت های توسعه استان است که متاسفانه در دهه اخیر به نوعی از کاروان توسعه مغموم و مظلوم واقع شد .
کارشناس رسانه ای استان با تاکید به این که امروزبخش های کشاورزی و صنایع و تجارت منطقه باید در الویت کار در استان قرار گیرد گفت : کشاورزی مازندران از دیر باز دستخوش ناملایمت های مسئولان حوزه کشاورزی در سطوح کلان کشوری قرار گرفت که در دهه اخیربه این بخش به دلیل کج فهمی های سیاسی و عدم حمایت های متولیان استان صدمات جبران ناپذیر وارد شد که در پی آن بخش های تجارت کالاهای و محصولات کشاورزی و صادرات و همچنین ورشکستگی صنایع مرتبط نیز سقوط 50 درصدی داشت .
حسن رمضانزاده نقش مدیریت کلان استان در دولت یازدهم ونمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را در تبیین این کم کاریها به مسئولان ملی مهم دانست و اظهار داشت: اقتصاد مازندران نیازمند همگرایی و وحدت امور از سوی مدیریت ارشد استان با مجمع نمایندگان و دستگاههای متولی در جهت توسعه بوده وتبیین این نارسایی اقتصادی در سطح ملی بمنظور توجه و تخصیص اعتبارات امری ضروری است .
وی ادامه داد: تدوین برنامه جامع اقتصادی در همه بخش ها همراه با تامین اعتبارات متبوع ، الویت بندی شاخصه های توسعه اقتصادی مازندران ، تشکیل کارگروه اقتصادی قوی و کارآمد با حضور نخبگان ملی و استانی و دانشگاهی ، ایجاد خواهر خواندگی در بخش تجارت بازگانی منطقه ای با کشور های همسایه در قالب تفاهم نامه ای اقتصادی ، کاهش آسیب های اقتصادی و ارائه راهکارهای توسعه ای از سوی مدیریت ارشد استان ، ترمیم زیر ساختهای اقتصادی در همه بخش ها همچون تامین امکانات و ملزومات اقتصادی برای زحمت کشان این بخش ، نشست های فصلی مجمع نمایندگان و مدیران ارشد استان با مسئولان اقتصادی دولت تدبیر و امید ، برنامه ریزی برای واخواهی از متخلفان اقتصادی در همه صنوف و.. از جمله موضوعاتی است که نیازمند توجه و اجرا می باشد .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی