آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 03 مرداد 1400 08:43
گفت‌وگوی «خبرشمال» با رییس اتحادیه نانوایان مرکز استان به دنبال افزایش قیمت نان، کیفیت نامناسب آرد و استعفای او؛

صدای ما شنیده نشد!

/ مائده مطهری زاده
نان در مازندران بعد از گذشت حدود یک سال با افزایش قیمت 30 درصدی مواجه شد.
افزایش قیمت نان هر بار در حالی اتفاق می‌افتد که کیفیت نان همواره شیب نزولی را طی کرده و موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم آورده است.
ثبات قیمت نان از سال 93 تا 98 باعث شد که در اواسط سال 98 نانوایان خواستار افزایش قیمت نان شوند و بالاخره مجوز افزایش قیمت نان صادر و در آبان ماه آن سال قیمت جدید مصوب نان اعلام شد. در شهریور سال 99 نیز در پی بروز بحران گندم، با این استدلال که هزینه نان در مقایسه با هزینه گوشت در سبد خانوار ناچیز است، قیمت نان بین 35 تا 40 افزایش یافت و امسال هم دوباره فعالان این بخش، متناسب با برآورد هزینه‌های تولید، درخواست افزایش قیمت را به مراجع مربوطه ارائه کرده‌اند ضمن آنکه برخی از مناطق هم به صورت خودجوش اقدام به افزایش قیمت نان کرده اند؛ به طوری که به علت افزایش بدون مجوز قیمت‌ها، نابسامانی و هرج و مرجی در قیمت‌گذاری نان ایجاد شده است.
*مجبور به افزایش قیمت شدیم
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با تایید افزایش 30 درصدی قیمت نان اظهار داشت: طبق محاسبه انجام شده هزینه‌های بخش نانوایی 65 درصد رشد یافته و به دلیل زیان‌دهی مجبور به افزایش نرخ نان شدیم. حسینعلی قوانلو با اشاره به ابلاغ افزایش قیمت نان برای نانوایی‌های یارانه یک یا دولتی و یارانه دو یا نیمه آزادپز پس از تصویب در کارگروه آرد و نان استان گفت: طبق این مصوبه قیمت هر قرص نان بربری با وزن چانه ۴۲۰ گرم در نانوایی‌های یارانه یک، ۱۰ هزار ریال، لواش با وزن چانه‌ ۱۴۰ گرم 4 هزار ریال، تافتون با وزن چانه ۴۵۰ گرم 7 هزار و ۵۰۰ ریال و قیمت هر یک عدد نان سنگگ با وزن چانه ۴۵۰ گرم ۱۵ هزار ریال تعیین شده است.
قوانلو افزود: همچنین در این مصوبه قیمت هر یک عدد نان بربری در واحدهای خبازی نیمه آزادپز با وزن چانه ۵۲۰ گرم ۱۵ هزار ریال، لواش با وزن چانه ۱۵۰ گرم 4 هزار و ۵۰۰ ریال ، تافتون با وزن چانه ۲۵۰ گرم 8 هزار ریال و قیمت هر یک عدد نان سنگگ با وزن چانه ۴۸۰ گرم نیز ۲۰ هزار ریال تعیین شده است.
رییس سازمان صنعت مازندران از جمله دلایل اصلی افزایش قیمت نان را بالا بودن هزینه‌های تولید از جمله خمیرمایه و دستمزد کارگر عنوان کرد و گفت: برای جبران این هزینه‌ها، قیمت واقعی انواع نان باید ۶۰ تا ۶۵ درصد افزایش می‌یافت ولی برای جلوگیری از وارد شدن فشار به مصرف کنندگان، افزایش تعدیل شده در نظر گرفته شده است.
وی افزود: به عنوان نمونه قیمت هر یک کیلوگرم خمیرمایه 5 برابر و هزینه کارگر نیز تا ۴۴ درصد افزایش یافت و با در نظر گرفتن سایر هزینه‌ها و با توجه به شرایط سخت اقتصادی و برای اینکه مردم فشار کمتری را متحمل شوند، کارگروه آرد و نان مازندران تصمیم گرفت که قیمت انواع نان به طور میانگین بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.
*استعفا
همه اینها در حالی است که رییس اتحادیه نانوایان مرکز استان در روزهای گذشته به دلیل آنچه که نپذیرفتن اقدام علیه منافع موکلانش و نارضایتی از میزان افزایش نرخ نان و همچنین گله‌مندی از کیفیت آرد توزیعی در استان نامیده، استعفای خود را تقدیم رییس سازمان صمت مازندران کرده است.
*فقط به دنبال تخریب من هستند
علی اصغر محمودی صاحبی در گفت‌وگو با «خبرشمال» با اشاره به کیفیت نامرغوب آرد توزیعی گفت: متاسفانه آقایان فقط به دنبال تخریب من هستند و کار دیگری به جز این ندارند.
*حذف یارانه‌های نانوایان و مقاومت در برابر واقعی کردن قیمت نان از سوی دولت
محمودی با بیان اینکه از سال گذشته بسیاری از کالاها و خدمات با افزایش قیمت صددرصدی مواجه بوده است و نمی‌توان برای جبران مافات از جیب نانوا و معیشت او زد، تصریح کرد: لازم به ذکر است که بگویم نانوایی‌ها در گذشته در رده تجاری ویژه به شمار می‌‎رفتند به این معنا که بابت پرداخت قبوض آب، برق، گاز و بیمه مشمول یارانه دولت می‌شدند اما همه اینها در دولت تدبیر و امید حذف شد و با این حال، حتی در برابر واقعی کردن قیمت نان هم شاهد مقاومت از سوی دولت هستیم.
*زیر قول‌شان زدند!
رییس اتحادیه نانوایان شهرستان ساری که تا لحظه نگارش این گزارش با استعفانامه او موافقت نشده است، به خبرشمال توضیح داد: در نشست اخیر کارگروه آرد و نان استان، قیمت هر عدد نان 450 گرمی را با نرخ یک هزار و 200 تومان محاسبه و مصوب کرده بودیم اما آقایان حتی به قول و امضای خود نیز پایبند نبوده و زیر نرخ مصوب را تایید و ابلاغ کردند و من هم با مشاهده این وضعیت، دلیلی برای ادامه مسیر به این شکل و در این جایگاه برای خود متصور نیستم.
*همه چیز زیر سر مافیای آرد و نان است
وی در پاسخ به این پرسش «خبرشمال» که چرا همگام با افزایش قیمت نان با افزایش کیفیت نان روبه‌رو نیستیم گفت: این موضوع به شرکت حمل و نقل خلیج فارس بازمی‌گردد که علی‌رغم اینکه انحصار پخش آرد نانوایی‌‌های استان را برعهده دارد، در توزیع آرد به صورت سلیقه‌ای عمل کرده و به یک سری از افراد که زیرمیزی پرداخت می‌کنند، آردهای مرغوب‌تر و بهتری تحویل می‌دهد و کیفیت نامناسب نان در برخی نانوایی‌ها نیز ناشی از همین نگاه سلیقه‌ای و تبعیض ‌آمیز است.
*صدای ما شنیده نشده است
به گفته محمودی، مافیای عظیمی پشت پرده بازار آرد و نان استان وجود دارد که بنابر اظهارات او به مهم‌ترین دستگاه اجرایی استان وصل هستند و گزارش‌های متعدد ارسالی به استانداری نیز در این باره نتیجه‌بخش نبوده و صدای ما شنیده نشده است!
*مدیران خریداری شده جرات افشاگری ندارند!
محمودی در ادامه شفاف‌سازی در خصوص مافیای آرد و نان استان، تشریح کرد: به طور مثال کارخانه آردِ - سالانه 120 هزار تُن سهمیه گندم دارد که یکجا به او تحویل داده می‌شود و او ماهانه باید 10 هزار تُن آرد از آن استحصال کند؛ حالا اینکه این آرد چگونه و با چه گندمی استحصال می‌‌شود خدا می‌داند، کما اینکه در اخبار مختلف بارها شنیدیم که آرد استحصال شده گاهی از گندم‌های علوفه‌ای و حتی ضایعات دیگر استحصال شده و در اختیار نانوایی‌ها قرار می‌گیرد و نکته اینجاست که چون مدیران ذیربط از قبل توسط کارخانه‌داران با ارقام چرب و نرم خریداری شده‌اند، مُهر سکوت بر لب دارند و نمی‌توانند بگویند بالای چشم‌شان ابروست!
*مازندران بالاترین میزان دیابت و بیماری‌‎های گوارشی در خاورمیانه
این مقام صنفی در ادامه با اشاره به ابراز نارضایتی عمیق دانشگاه علوم پزشکی مازندران از کیفیت آرد و نان استان تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان بارها صراحتا اعلام کرد که این نان با این درجه از کیفیت، باعث و بانی اصلی ابتلای مردم استان به بیماری‌‎هایی نظیر دیابت، انواع بیماری‌ها و سرطان گوارشی است و متاسفانه باید اعتراف کنیم که استان مازندران در این زمینه یکی از بالاترین رتبه‌های خاورمیانه را دارد.
*یک کیلو نمک به جای 150 گرم نمک!
رییس اتحادیه نانوایان مرکز استان با بیان اینکه یک نانوا در شرایط استاندارد باید بین 100 تا 150 گرم نمک به یک کیسه آرد اضافه کند، گفت: اما به دلیل پایین بودن میزان گلوتن موجود در آرد، (گلوتن پروتئینی است که در گندم، جو و چاودار یافت می‌شود. این ماده باعث کش آمدن خمیر و ترد شدن بافت فراورده نهایی می‌گردد)، مجبور به اضافه کردن یک کیلو نمک به کیسه آرد می‌‌شود که این در نوع خود فاجعه است، اما نانوا چاره‌‌ای ندارد چون اگر نمک را به جبران گِلوتِن پایین به آرد اضافه نکند، خمیر از هم پاشیده شده و اصطلاحا وا می‌رود.
وی با اشاره به پوسته پوسته شدن و قرمزی دستان عمده نانواها، گفت: وقتی این میزان نمک با دست نانواها چنین می‌کند شما حساب کنید با معده افراد چه می‌کند؟!
*با قدرت، پیگیر رسوا کردن مافیای آرد و نان هستیم
محمودی همچنین در پایان اعلام کرد که حتی در صورت عدم حضور در اتحادیه نانوایان، این موضوع را از طرق دیگر و با انگیزه بیشتری پی خواهد گرفت و امیدوار است با توکل به خدا و کمک دولت جدید، ریشه مافیای آرد و نان استان را بخشکاند.
*دغدغه‌هایی نقش بر آب
نان، قوت غالب مردم ایران و از جمله مازندران است و افزایش قیمت آن در حالی که کیفیت نان این چنین نامناسب و تاسف‌بار است ظلم بزرگی به شهروندان محسوب می‌شود و بدیهی است مادام که مدیران و مسوولان ذیربط با دستان پشت پرده همدست باشند، همه اخبار و گزارش‌ها و دغدغه‌های دلسوزان امر نقش بر آب است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی