آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 04 شهریور 1393 07:50

طعمه‌اي2 ونيم ميليون توماني براي Angry birds و جنگ خان‌ها

شخصي که با سرقت از حساب بانکي مادر خود، 25ميليون ريال صرف بازي‌‌هاي آنلاين Angry birds و جنگ خان‌‌ها کرده بود توسط کارآگاهان سايبري پليس فتا استان مازندران شناسايي و دستگير شد.
سرهنگ احمدرضا رستمي رئيس پليس فتا استان مازندران در تشريح اين خبر اعلام نمود : در پي مراجعه يکي از کاربران فضاي مجازي غرب استان مازندران به پليس سايبري استان مازندران و بيان اينکه با بررسي پرينت حساب خود متوجه برداشت مبالغ 2 ميلوين پانصد هزار تومان وجه نقد توسط شخصي يا اشخاصي ناشناس از حساب خود شد،
موضوع در دستور کار کارآگاهان پليس فتاي استان قرار گرفت رئيس پليس فتا استان مازندران افزود : پس از اخذ اين مرجوگزارش بلافاصله کارشناسان با انجام تحقيقات گسترده و اقدامات ويژه كارشناساني موفق به شناسائي فردي بنام « مرتضي- ب » شدند. سرهنگ رستمي در ادامه تصريح کرد : پس از شناسايي محل اختفاء متهم ضمن هماهنگي با مراجع قضائي کارآگاهان با هماهنگي مرجع قضايي متهم را طي يک عمليات غافلگيرانه دستگير کردند.
متهم در تحقيقات به عمل آمده به برداشت از حساب بانکي شاکي که مادر وي بوده ، براي انجام بازي‌‌هاي آنلاين اينترنتي انگري بردز ، جنگ خان‌‌ها و. .. اعتراف کرد. لازم به ذکر است ، متهم که کل وجه برداشت شده را صرف انجام اين بازي‌‌هاي رايانه اي کرده جهت سير مراحل قانوني به مرجع قضائي معرفي شد.
سرهنگ رستمي در خاتمه طي هشداربه خانواده‌‌ها گفت :دشمني غرب با اديان آسماني و به خصوص اسلام، موضوع تازه اي نيست و ساليان سال است که در فيلم‌هاي‌‌هاليوودي و غير‌‌هاليوودي شاهد تاخت و تاز و توهين آن‌ها به اين دين مقدس و پاک هستيم. وي افزود : در اين بين، در بخش ديگري از رسانه‌هاي غربي، توهين‌هايي به خداوند يکتا، ساحت مقدس انبياء الهي، ائمه اطهار و کتب آسماني در حال انجام است که چندان به چشم نيامده و از ديده‌ها پنهان مانده‌اند.
سرهنگ رستمي خاطر نشان کرد: توهين‌هايي که در بازي‌هاي رايانه‌اي غربي به مقدسات صورت مي‌گيرد، نه تنها خشم و انزجار مسلمانان را به همراه نداشته، بلکه متأسفانه خيلي از اين بازي‌ها زينت بخش اوقات فراغت جوانان مسلمان نيز شده‌اندو باعت مي شود تا آنها وقت و هزينه زيادي را متحمل شوند وعدم شناخت و اطلاع خانواده‌‌ها از محتواي بازي‌هاي رايانه‌اي و کم اهميت دانستن اين مقوله، باعث شده تا هتاکي‌ها در اين رسانه فراگير، ادامه يابد و روز به روز شاهد ساخت بازي‌هايي با سوژه توهين به مقدسات باشيم.
وي در خاتمه خطاب به دارندکان کارت‌‌هاي عضو شتاب از آنان خواست : رمز عبور و اطلاعات حساب بانكي خود را به هيچ عنوان در اختيار ديگران قرار ندهند تا زمينه اي را براي تحريک به ارتکاب جرم از سوي ديگران فراهم شود. و همچنين سيستم رايانه را در محلي قرار دهند تا کنترل و نظارت بيشتري بر عملکرد فرزندان خود در فضاي مجازي داشته باشند

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی