• منتشر شده در چهارشنبه, 22 مرداد 1399 13:04

کلاهبرداری 18میلیاردی در مازندران

 
 
 

فرمانده انتظامی استان از کشف کلاهبرداری ۱۸ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریالی در شهرستان قائم‌شهر خبر داد.
سردار «مرتضی میرزایی» گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به مراجع انتظامی قائم‌شهر، مبنی بر کلاهبرداری از وی به مبلغ یک میلیارد و ۷۷ میلیون ریال در پی خرید اینترنتی غلات و خوراک دام و طیور، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان مازندران افزود: متهمان با درج آگهی فروش غلات در یکی از شبکه‌های مجازی با استفاده از خطوط ارتباطی جعلی و جلب اعتماد مال‌باختگان از آنان کلاهبرداری می‌کردند. سردار میرزایی خاطرنشان کرد: ۲ کلاهبردار حرفه‌ای اهل خراسان رضوی و البرز که در شهرستان قائم‌شهر سکونت داشتند، شناسایی شدند.
این مسوول خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی‌های قضایی متهمان در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از منزل آنان که به‌صورت استیجاری در آن سکونت داشتند، چندین دستگاه گوشی تلفن همراه و سیم کارت با نام‌های مختلف کشف شد.
وی اظهار داشت: متهمان در بازجویی‌های به‌عمل‌آمده، تاکنون به کلاهبرداری از ۱۱ نفر از شهروندان در مجموع به مبلغ ۱۸ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال اعتراف کردند.
فرمانده انتظامی استان مازندران در پایان با بیان این‌که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند، به مردم توصیه کرد: در معاملات تجاری و خرید و فروش کالا در فضای مجازی و حقیقی مراقب افراد شیاد و کلاهبردار باشند و در خریدهای اینترنتی حتما از سایت‌های مجاز استفاده کنند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی