آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 01 مرداد 1399 10:44

فوت ۱۲ نفر بر اثر مصرف الکل در مازندران

 
 
 

پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد که در سه ماهه بهار امسال ۱۲ نفر در استان بر اثر مصرف الکل جان خود را از دست دادند. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل، فقط فوت یک نفر به‌علت مصرف الکل در استان ثبت شده بود.
در این مدت سه نفر در بابل، ۲ نفر در قائم‌شهر و در هر یک از شهرهای آمل، نور، نوشهر، ساری، محمودآباد، چالوس و بهشهر، یک نفر بر اثر مصرف الکل فوت کردند.
قربانیان ۱۰ مرد و ۲ زن بودند که هشت نفر از آنان در ماه فروردین، سه نفر در اردیبهشت‌ماه و یک نفر نیز در ماه خرداد جان باختند.
پزشکی قانونی استان مازندران به خانواده‌ها هشدار داده است که مراقب فرزندان، نوجوانان و جوانان خود باشند و توصیه‌ها و هشدارهای لازم را به آنان ابلاغ کنند.
اگرچه پزشکی قانونی مازندران در گزارش خود به احتمال مصرف الکل یا مشروبات الکلی به‌عنوان شیوه نادرست منجر به مرگ برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا اشاره‌ای نکرد، ولی به نظر می‌رسد با توجه به نبود سابقه مرگ بر اثر مصرف مشروبات الکلی در دوره زمانی سال‌های گذشته و شیوع کرونا در این دوره زمانی در مازندران، این موضوع با بیماری کرونا ارتباط داشته باشد.
در پی اعلام رسمی پزشکی قانونی مازندران مبنی بر این‌که در فاصله زمانی اول تا ۱۹ اسفند سال گذشته، ۱۲ نفر در استان بر اثر مصرف الکل جان خود را از دست دادند، دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مورد شایعات تاثیرگذاری شرب الکل برای جلوگیری از انتقال ویروس گرونا به بدن، توضیح داد که شرب مشروبات الکلی حتی با حجم کم، دارای عوارض بوده و سلامت انسان را در معرض تهدید قرار می‌دهد.


اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی