آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 29 تیر 1399 11:48

افزایش نگران‌کننده بستری بیماران جوان و میانسال در مازندران

 
 
 
معاون درمان وزارت بهداشت از افزایش نگران‌کننده بستری بیماران جوان و میانسال در مازندران خبر داد.
«قاسم جان‌بابایی» در حاشیه نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به این‌که در هفته‌ای که گذشت ما روندی رو به افزایش در میزان تعداد بیماران کرونایی در استان مازندران علی‌الخصوص در آمل، ساری، بهشهر و بابل داشتیم، اظهار کرد: در بیمارستان‌های بابل علاوه بر بیماران خود این شهر، بیماران شهرهای دیگر استان نیز بستری شدند.
وی با بیان این‌که سرعت افزایش تعداد بیماران بستری و مبتلا شدن تعداد بیماران جوان و میانسال نگران‌کننده است، تصریح کرد: این افزایش نشانه ساده‌انگاری مردم نسبت به این بیماری بوده است. مراسمات عروسی، تولد، عزا و مهمانی‌های خانوادگی باعث شده این بیماری سریع منتقل شود.
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به این‌که از مردم استدعا داریم مسایل بهداشتی را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: کادر درمان حدود ۵ ماه با این بیماری درگیر هستند و زندگی بسیار سختی را می‌گذرانند.
جان‌بابایی با بیان این‌که تیم دانشگاه علوم پزشکی بابل تیم بسیار قوی با اساتید برجسته و مهمی‌ست که تبحر و تسلط بسیار بالایی دارند، گفت: تسلط و تبحر تیم دانشگاه بابل نسبت به قبل بیشتر شده و روز به روز بیشتر خواهد شد. میزان مرگ و میر هم نسبت به اسفند ماه خیلی کمتر شده است.
وی با اشاره به این‌که هرچه تعداد مبتلایان این بیماری بیشتر شود، خطر بستری شدن و مرگ و میر بالا می‌رود، اظهار کرد: متاسفانه در آمارهای استان برخلاف گذشته که بیشتر مبتلایان افراد سالمند بودند، اکنون بیماران در سن جوانی و میانسالی با این بیماری درگیر شدند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی