• منتشر شده در پنج شنبه, 01 خرداد 1399 08:54
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی مازندران:

۸ حفار غیرمجاز میراث فرهنگی در چالوس به دام افتادند

 
 
 
 

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از دستگیری هشت حفار غیر مجاز در شهرستان چالوس خبر داد.
سرهنگ محمدرضا کردان  با اشاره به دستگیری هشت حفار غیرمجاز در چالوس اظهار داشت: در پی تعامل و جلب مشارکت‌های اجتماعی و مردمی با نهاد نظامی مبنی بر حفاظت از آثار تاریخی و به منظور جلوگیری و هرگونه تخریب آنها توسط متخلفان و سود جویان، در همین راستا و بر اساس خبر واصله مردمی در رابطه با حفاری غیر مجاز توسط افراد مشکوک در منطقه جنگلی مرزن‌آباد روستای انگوران از توابع شهرستان چالوس، مأموران یگان حفاظت میراث فرهنگی به همراه عوامل انتظامی و مأموران سپاه پاسداران به منطقه اعزام شدند.
وی با اشاره به کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب دیجیتال به همراه ابزار و ادوات حفاری گفت: مأموران پس از اخذ دستور مقام قضایی در قالب یک عملیات، توانستند هشت حفار غیر مجاز را دستگیر کنند.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی مازندران گفت: مجرمین به دستور مقام قضایی پس از تنظیم صورت جلسه و بازجویی‌های اولیه به اتهام حفاری، حمل و نگهداری غیر مجاز دستگاه فلزیاب به منظور تشکیل پرونده وسیر مراحل قانونی به مراجع قضائی شهرستان تحویل داده شدند.
سرهنگ کردان افزود: دوستداران میراث فرهنگی هرگونه گزارش در خصوص حفاری غیر مجاز و یا نگهداری غیر قانونی دستگاه‌های فلزیاب را به ستاد فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان به شماره تلفن ۳۳۳۹۱۰۰۷ با پیش شماره ۰۱۱ اعلام کنند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی