آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 20 ارديبهشت 1399 11:13

سوء مصرف موادمخدر پارسال در مازندران ۸۲ قربانی گرفت

ساری - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت که پارسال ۸۲ معتاد در این استان براثر سوء مصرف موادمخدر جان خود را از دست دادند.

احمد مظفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این که ۱۲ تن از قربانیان زن بودند ، افزود که آمار مرگ ناشی از سوء مصرف موادمخدر در استان نسبت به سال ۹۷ بیش از ۲۸ درصد افزایش داشته است.

سال ۹۷ هم برابر گزارش پزشکی قانونی مازندران ۶۴ معتاد در این استان بر اثر سوء مصرف مواد مخدر جان باخته بودند که باز هم ۱۲ نفرشان زن بودند.

وی تعداد معتادان در حال ترک استان مازندران را حدود ۵۶ هزار نفر اعلام کرد و گفت که این افراد در ۴۱۹ مرگز درمانی و کاهش آسیب های اجتماعی در استان دوران دوری از موادمخدر را سپری می کنند.

سوءمصرف موادمخدر به مواردی گفته می‌شود که فرد بدون نیاز و بدون مجوز پزشکی اقدام به مصرف مواد مخدر می‌کند، ولی شدت مصرف به حدی نیست که فرد وابسته و معتاد تلقی شود. اگر فردی بیش از اندازه، بدون دستور پزشک و به صورت مکرر از موادمخدر استفاده کند، دچار اعتیاد خواهد شد که به آن «وابستگی» گفته می‌شود.

پیامدهای سوءمصرف مواد مخدر طیف گسترده‌ای از آسیب‌های جسمی مانند بیماری‌های قلبی و ریوی، ناتوانی جنسی، عقیم شدن، سوءتغذیه و کاهش وزن و همچنین احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی همچون ایدز و هپاتیت و آسیب های روانی مانند افسردگی ، اختلال شخصیت و اختلال در خواب را شامل می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی