• منتشر شده در دوشنبه, 30 دی 1398 12:00
رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران:

۴۵ دوربین نظارت تصویری در راههای مازندران نصب شده است

ساری - رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران، شمار دوربین های نظارت تصویری نصب شده در راههای استان را ۴۵ مورد بیان کرد.

محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با برشمردن اهمیت و حساسیت فعالیت کاری این اداره در مواقع بحران‌های جوی و ترافیکی اظهار داشت: این مرکز با بهره برداری از تصاویر ۴۵ دوربین نظارت تصویری و آمار به دست آمده از ۱۰۶ دستگاه تردد شمار برخط در سطح محورهای شریانی به پایش وضعیت راه‌ها می‌پردازد.

وی افزود: همچنین از طریق ارتباطات بیسیم با کلیه ادارات تابعه و راهدارخانه‌ها و با بهره گیری از دستگاه‌های ردیاب منصوب بر حدود ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری سبک، نیمه سنگین و سنگین سعی دارد در مواقعی که دلایل شرایط جوی نامساعد یعنی بارش برف و کولاک، ریزش کوه و سقوط بهمن و یا ترافیک‌های سنگین تردد دچار اختلال می‌شود به عملیات راهداری کمک کند.

هاشمی با اشاره به کاهش دما و بارش برف شدید در روزهای اخیر افزود: شماره تلفن گویای ۱۴۱ یکی از پر مخاطب ترین و کاراترین شماره تلفن‌های اضطراری استان در این ایام به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه ۳۳ اکیپ راهداری در قالب ۲۵۰ ماشین و ۳۵۰ راهدار در محورهای مواصلاتی استان مستقر هستند، طول محورهای برفگیر مازندران را ۳۷۰۰ کیلومتر اعلام و عنوان کرد: در حال حاضر ۲۲ راهدارخانه در محورهای مواصلاتی استان تجهیز شده و آماده سرویس دهی به مسافران و در راه ماندگان است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی