آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 17 تیر 1393 04:04

اخاذي در فضاي مجازي

شخصي که اقدام به اخاذي از دختران جوان در شبکه هاي اجتماعي مي کرد توسط کارآگاهان جرائم رايانه اي پليس فتا استان مازندران شناسايي و دستگير شد.
سرهنگ احمرضا رستمي رئيس پليس فتا استان مازندران گفت: فردي به هويت "ع- ا" با مراجعه به پليس فتا استان مازندران اظهار داشت : در فضاي مجازي با شخصي با نام مستعار sasha (ساشا) آشنا شده و بعد از چندين بار ارتباط در فضاي مجازي ، مشاراليه با سوء استفاده از احساسات و اغفال وي مبلغ 20 ميليون ريال وجه نقد ، يک عدد گوشي تلفن همراه مدل سامسونگ و يک عدد دوربين عکاسي ديجيتال را با تهديد و ارعاب، از وي اخاذي و سپس متواري شد.
رئيس پليس فتا استان مازندران افزود : پس ازکسب اين خبر بلافاصله کار کارآگاهان پليس فتا با انجام يکسري اقدامات فني و پليسي ، متهم به نام "پ " اهل و ساکن تهران و دانشجوي رشته رايانه در اين استان را شناسايي و دراقدامي عملياتي وي را دستگير کردند .
سرهنگ رستمي در ادامه افزود : متهم که در تحقيقات اوليه به دليل گمنامي در اين فضا ، تمامي ادعا هاي شاکي را کذب مي شمرد ، با مشاهده دلائل متقن و کامل کارآگاهان پليس فتا لب به سخن گشود.
رستمي خاطر نشان کرد : متهم ضمن اقرار به بزه انتسابي گفت؛ با سوء استفاده از سادگي و کم سن و سال بودن شاکيه ، از اين موضوع سوء استفاده کرده و با فريب و تهديد و ارعاب وي چندين بار از وي اخاذي کرده و سپس متواري شد .
احمدرضا رستمي همچنين اظهار داشت : متهم پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي و تحقيقات پليس در اين زمينه همچنان ادامه دارد .
رئيس پليس فتا استان مازندران در خاتمه از کاربران فضاي مجازي خواست : از طريق شبکه هاي اجتماعي با افراد غريبه ارتباط و تماس برقرار نکنند و تحت هيچ شرايطي عکس هاي خصوصي و شخصي خود را براي ديگران ارسال نکرده و به اشتراک نگذارند .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی