• منتشر شده در چهارشنبه, 04 تیر 1393 09:40

جولان بمب های متحرک در خیابان‌ها

کارشناسان پیشگیری آتش نشانی در ادامه اجرای "طرح بازدید از ایمنی سطح شهر " ، عدم رعایت اصول ایمنی در نمایندگی‌‌های عرضه سیلندر‌‌های گاز مایع را هشدار دادند .
به گزارش خبر شمال صادق اصغری مسئول پیشگیری سازمان در این خصوص گفت: در پی اجرای طرح بازدید از ایمنی سطح شهر، کارشناسان واحد پیشگیری با نمایندگی‌‌های توزیع سیلندرهای گاز مایع مواجه شدند که با رعایت نکردن اصول ایمنی وشارژسیلندرهای گاز مایع خودرو‌‌ها که به صورت غیر مجاز اقدام به دوگانه سوز نمودن وسیله نقلیه با گاز LPG نموده و تهدیدی برای جان و مال شهروندان شدند. وی گفت: بیشتر رانندگان این خودروها در محوطه همین نمایندگی‌‌های توزیع، به سوختگیری و تزریق گاز مایع اقدام می کنند که با توجه به انباشت تعداد زیادی از سیلندرها و عدم رعایت اصول ایمنی از سوی رانندگان و پرسنل این جایگاه‌‌ها، موجب ناامنی و نگرانی شهروندان شده وبه دلیل پرخطر بودن این مراکزدر صورت بروز انفجار، آتش سوزی و حریق، کنترل حادثه بسیار دشوار و شدت خسارات جانی و مالی احتمالی زیاد است.
وی افزود: با توجه به حوادث ناگواری که بر اثر بی احتیاطی و استفاده از سیلندرهای گاز مایع در خودروها بروز کرده موجب نگرانی است و این موضوع هم قابل یادآوری است که علیرغم مکاتبات آتش نشانی با شرکت پخش فرآورده‌‌های نفتی و برای جلوگیری از فعالیت این واحدهای توزیع و خودروهای دوگانه سوز غیر مجاز،اما همچنان به تعداد این خودروها افزوده شده ونمایندگی‌‌ها خودسرانه و بر خلاف مقررات، اقدام به شارژ مخزن LPGخودروهای دوگانه سوز غیرمجاز نموده و موجب تهدید اماکن عمومی و مسکونی و تجاری همجوار خود می شوند. امید است با نظارت بیشتر مسئولان ذیربط و کنترل کافی در خصوص فعالیت این واحدها و همچنین نظارت پلیس راهنمایی و رانندگی و مراکز معاینه فنی خودرو می توان از نصب کپسول‌‌های گاز مایع جلوگیری کرد.
اصغری گفت: آتش نشانی با آموزش‌‌های مستمر شهروندان را نسبت به این کار خطرناک آگاه و مطلع می نماید و پیامدها و خطرات ناشی از استفاده سیلندرهای گاز مایع به عنوان سوخت دوم خودرو هشدار داده و در صورت بروز حوادث به کمک شهروندان می شتابد. وی تاکید نمود استفاده از سیلندرهای گاز مایع در خودروها خطرناک بوده و رانندگان خودروها هرگز سیلندرهای گاز را واژگون یا در راستای افق قرار ندهند چون گاز به حالت مایع خارج شده و با انبساط حجمی زیاد به سرعت منتشر شده و خطر اشتعال را به مراتب بیشتر می کند.به هر روی امید می رود خود مردم و رانندگان با حساسیت بیشتر نسبت به مخاطرات ناشی از این روش غیرمجاز و غیرایمن گازسوز کردن خودرو جلوی حوادث احتمالی در این زمینه را بگیرند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی