آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 27 خرداد 1393 06:08

جسد یک زن در جنگلهای اطراف آمل

حسین خانی: متهم به قتل زن جوان با بر جای گذاشتن دست نوشته ای در کنار پیکر نیمه جان سعی کرد قتل او را به گروهای شکارچی زنان  نسبت دهد.

پیکر نیمه جان این زن در حالیکه بر اثر ضربات جسم سخت به سرش بی هوش شده بود در منطقه جنگلی امام زاده عبدالله آمل پیدا شد.

بنا بر این گزارش، اوایل خرداد ماه امسال مردی جوانی در حالیکه خود را نگران نشان می داد با مراجعه به ماموران پلیس آگاهی آمل ادعا کرد همسرش کلثوم  برای انجام کاری از خانه خارج شده و دیگر مراجعت نکرده است.

با توجه با نشانی هایی که این مرد از همسرش در اختیار ماموران قرار داده بود تجسس های گسترده ای برای بدست آوردن ردی از زن ناپدید شده آغاز کردند تا اینکه عصر روز 13 خرداد مرد جوان ادعا کرد اطلاعاتی بدست آورده است که همسرش را کشته و در جنگل های اطراف امام زاده عبدالله رها کرده اند.

با انتقال زن جوان به بیمارستان 17 شهریور آمل تلاش های تیم پزشکی برای نجات او آغاز شد اما تمامی اقدامات انجام گرفته بی نتیجه ماند و زن مجروح قبل از اینکه چشم باز کند به آغوش مرگ رفت.

با مرگ این زن و از آنجائیکه مشخصات او با نشانی های زن جوان ناپدید شده مطابقت داشت ، اقدامات پلیس برای ردیابی علت و نحوه قتل او در دستور کار قرار گرفت.

در جریان بازرسی های انجام گرفته در محل پیدا شدن پیکر قربانی حادثه ماموران دست نوشته ای را پیدا کردند که در آن ادعا شده بود قتل زن جوان توسط گروهای شکارچی زنان  که خود را خفاش نامیده بودند انجام گرفته است.

بدین ترتیب ماموران شاخه جدیدی از بررسی های پلیسی در این ارتباط را آغاز کردند تا اینکه به شوهر قربانی حادثه مظنون شده و او را بازداشت و تحت تحقیق قرار دادند.

در همین راستا شوهر قربانی حادثه که صمد نام دارددر جریان بازجویی های ماموران وقتی با ارایه دلایل و مدارک و مستندات غیر قابل انکاری روبرو شد ، اعتراف کرد با طراحی توطئه ای هولناک همسرش را از پای در آورده است.

متهم در خصوص چگونگي و انگيزه قتل همسرش گفت که در 14 سال زندگي مشترک هميشه به خاطر بدخلقي هاي همسرش با هم اختلاف داشتند و سر موضوعات بي اهميت مدام باهم بگو و مگو و مشاجره داشتند.

وی ادامه داد: روز 12 خرداد93 در داخل خودروي پرايد م در بلوار طبرسي آمل در حالي که در حال حرکت بودیم بر سر موضوع جزئي با هم به مشاجره کردیم.

 وی افزود: با يک ضربه مشت به نقطه گيج گاهي سرش او را بي هوش کردم..سپس همسرم را به منطقه جنگل جاده امامزاده عبدالله آمل برده و در داخل جنگل او را در حالي که هنوز جان در بدن داشته و فقط بيهوش بوده از داخل خودرو به پايين انداختم.  با ضربات متعدد سنگ به فرق سرش او را به کشتم.

 بلافاصله به شهر برگشتم  و با خانواده همسرم و پليس تماس گرفته  و ادعا کردم  زنم در داخل شهر جهت خريد مانتو از ماشين پياده شده و به داخل بازار رفته و ديگر برنگشته است.

 و روز بعد هم ابتدا نامه اي با تغيير دست خط خود نوشتم و در آن ادعا کردم در حياط منزلش نامه اي پيدا کرده ام که در آن عنوان شده است  زنت را کشتيم و به جاده امامزاده عبدالله انداختيم وقتي که تلاش پليس براي پيدا کردن جسد نتيجه اي نداد چند ساعت بعد نامه اي ديگري با همان دست خط نوشتم و به خانه برادر زنم انداختم و در آن نیز با اين عنوان که ما گروه خفاش هستيم  و کلثوم را کشتيم و در جاده امامزاده عبدالله بعد از سرازيري جاده باريکه داخل جنگل انداختيم و شايد شما نفر بعدي باشيد.

این متهم ادامه داد: بعد از آن براي فريب خانواده همسرم و گمراه کردن جریان تحقیقات پلیس ،شروع به پخش شايعاتی تحت اين عنوان که گروهي به نام خفاش همسرم را ربوده و به قتل رساند ه اند کردم.

 متهم حتی برای تاثیر گذاری بیشتر شایعه قتل همسرش در بین افگار عمومی اقدام به درج اخباری در این ارتباط در سایت های اینترنتی و فضاهای مجازی کرده بود.

بر اساس تحقیقات ماموران این متهم از مدتی قبل با دو خواهر ارتباط پنهانی داشته و احتمال داده می شود این دو زن نیز به نوعی در ماجرای قتل زن جوان دخالت داشته باشند.

فرمانده پلیس آمل چه گفت؟

  فرماندهی انتظامی شهرستان آمل در این زمینه  تصریح کرد: فردی به نام صمد ـ الف 35 ساله با مراجعه به پلیس آگاهی شهرستانی اظهار داشت به اتفاق همسر 35 ساله‌اش به نام کلثوم ـ م روانه بازار شده بودند که در حین خرید همسرش برای خرید مانتو از وی جدا شده و بعد از گذشت چندین ساعت به منزل مراجعه نکرده است.

فرمانده انتظامی آمل افزود: برپایه این خبر بلافاصله موضوع به  تمامی یگان‌های انتظامی شهرستان اعلام و تلاش برای پیدایش نامبرده در دستور کار ماموران قرار گرفت.

پهلوان تصریح کرد: در ادامه تحقیقات ماموران انتظامی شهرستان شاکی پرونده یک روز پس از اعلام مفقود شدن همسرش دست نوشته‌ای را به پلیس اعلام کرد که در آن افرادی ادعا کرده بودند که همسر وی را به قتل رسانده و وی را در جنگل های آمل رها کرده‌اند.

وی عنوان داشت: ماموران در رسیدگی به این پرونده بودند که دست نوشته‌ تهدیدآمیز دیگری و پذیرفتن قتل از سوی یک گروه ناشناس که در آن کروکی محل رهایی جسد در آن ذکر شده بود در منزل برادر مقتول کشف می‌شود.

این مسئول یادآور شد: متعاقب این دست نوشته‌ها شاکی پرونده برای فریب اذهان عمومی عنوان کرد گروهی از افراد نامعلوم همسرش را ربوده و به قتل رسانده‌اند و خود وی نیز اقدام به شایعه پراکنی کرده و حتی خبر مربوطه را در برخی سایت‌های خبری نیز منتشر کرد.

وی افزود: ماموران بلافاصله به محل اعلام شده اعزام شدند و در مراجعه به محل با پیکر نیمه جان همسر وی روبه‌رو گشتند و بلافاصله مصدوم به مرکز درمانی انتقال دادند.

فرمانده انتظامی آمل با بیان اینکه با انتقال زن مجروح به بیمارستان و بررسی شواهد به دست آمده کارآگاهان به شاکی مظنون شده و تحقیقات پلیسی را از وی آغاز کردند، گفت: متهم در تحقیقات پلیس صراحتا به قتل همسر خود اعتراف کرد.

پهلوان افزود: قاتل در تشریح علت ارتکاب به این جنایت گفت به دلیل اختلافات خانوادگی روز حادثه در پی مشاجره‌ای لفظی با ضربه‌ای به سر همسر خود را بیهوش کرده و سپس با انتقال وی به جنگل‌های اطراف شهرستان وی را با همان حال رها کرده است.

وی یادآور شد: همسر این متهم که به علت شدت ضربات وارده به سرش در حال کما به بیمارستان منتقل شده بود علیرغم تلاش پزشکان جان باخت.

اظهارات دادستان

دادستان عمومی آمل ابعاد دیگری از این جنایت را افشا کرد. علی طالبی با اشاره به اینکه مقتول  یک فرد مذهبی و متدین بوده افزود: قاتل نیز با این نقابی که بر چهره داشت سعی در فرافکنی می‌کرد و تلاش کرد با نوشته‌هایی مسیر قتل را منحرف کند.

طالبی با اشاره به اینکه مرد قاتل به دلیل مشکلات اخلاقی با برخی عناوین ارزشی سعی در کتمان فساد خود و رابطه نامشروعش داشت، تصریح کرد: با احضار یکی از این زنانی که با مرد قاتل ارتباط داشت بسیاری از مسائل کشف شد.

دادستان عمومی و انقلاب آمل بیان داشت: این مرد با جعل عنوان نهادهای مهم شهرستانی اقدام به فریب زنان می‌کرد که به نظر می‌رسید دلیل اختلاف وی با همسرش نیز همین موضوع بوده باشد.

وی عنوان کرد: مقتوله با کشف چهره واقعی همسرش وی را تهدید به رسوایی و نشان دادن چهره واقعی کرده بود که به قتل می‌رسد.

این مسئول یادآور شد: حضور عناوینی چون خفاش شب و وهابی‌‌ها در این منطقه و شهرهای اطراف به شدت تکذیب می‌شود و در این زمینه هیچ اتفاقی نیفتاده است.

 

 

با توجه به این اعترافات متهم پس از اقرار صريح به قتل همسرش و تشريح صحنه قتل پس از تشکيل پرونده به دستگاه قضايي معرفي شد.

به دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب آمل تحقیقات تکمیلی در این باره ادامه دارد.

 

 

 

،تقریبا 10 روز از یافتن جسدی زنی در جنگل‌های آمل می‌گذرد.یافته شدن جسد نیمه‌جان این زن در جنگل‌های اطراف آمل شایعات زیادی را به همراه داشت.

خبر کشف جسد این زن تقریبا با گسترش خبر و شایعه مربوط به حضور وهابی‌ها و قتل زنان محجبه و نیز حضور خفاش شب در شهرهای مازندران مصادف شد و ترس عجیبی را برای جامعه ایجاد کرد.

در اصل خبر ابتدا شایعه دزدیده شدن یک زن محجبه مطرح شد و پس از پیدا شدن پیکر نیمه‌جان این زن و  مرگ وی سه روز بعد براثر شدت ضربات وارد سئوالات زیادی در میان مردم ایجاد و دامنه شایعات گسترش یافت.

رسانه‌ها با توصیه نیروهای انتظامی و امنیتی از پوشش خبری این شایعات و مرگ این زن آملی خودداری کرده و آن را به پایان بازجویی‌ها و بررسی‌ها منوط کردند.

ماجرا اما در چند روز بستری شدن زن جوان در بیمارستان 17 شهریور آمل جالب‌تر شد زیرا شوهر این زن مورد اتهام قرار گرفته بود و به نوعی متهم ردیف اول این ماجرا به شمار می‌رفت.

چند روز پس از فوت این زن جوان که 35 سال بیشتر نداشت؛ همسرش در بازجویی‌ها لب به اعتراف گشود و به جنایت خود اعتراف کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی