آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 06 خرداد 1394 07:52

شبیخون پلیس فتای مازندران به قمارخانه های اینترنتی

امروزه در فضاي مجازي فرصتي مناسب ايجاد شده تا برخي از کاربران سايتها و وبلاگ ها که اهداف سودجويان را در سر مي پرورانند با شگردهاي مختلفي اقدام به انجام قمار آنلاين در اين فضاي مجازي کنند که نتيجه اي جز فروپاشي خانواده ها نداشته است . اخيرا" تعداد زيادي از افراد سودجو با ايجاد سايتها و وبلاگهاي موسسات متعدد به روشها و شگردهاي مختلف تحت عنوان کمک به بيماران سرطاني، افراد بي بضاعت، کمک به فوتبال کشور و... اقدام به انجام قمار آنلاين در فضاي مجازي مي کنند . عاملان اين شرط بندي ها با اين روش و شگردباعث فروپاشي خانواده ها شده تا جايي که بعضي ها نيزخانه و کاشانه خود را فروخته اند تا در اين بازي هاي قمار شرکت کنند وبعضي ها هم بعد از باخت هاي متعدد به اجبار براي تامين هزينه هاي شرط بندي، طلا و جواهرات زن و فرزند خود را به فروش رسانده و يا پول نزول کردند تا به اعتياد قمار خود ادامه دهند . درپي کسب اخبار واطلاعات واصله پليس فتاي استان مازندران بر آن شده تا با هدف جلوگيري از اين معضل به ظاهر خاموش اجتماع پرده برداشته و افرادي که با اين اهداف شوم دليلي براي نابوده خانواده ها مي شوند را به دام قانون بياندازد . سرهنگ محمد نژاد سرپرست پليس فتاي استان مازندران در این باره از دستگیری تعدادی از متهمان فعال در این عرصه خبر داده و گفت: در گام اول طرح مقابله با اين مشکل اجتماعي در سه مرحله به اجرا درآمد وبا شناسايي عوامل اصلي اين اقدامات مجرمانه اعم از مديران، گردانندگان و نمايندگان اين سايتها، وبلاگها و همچنين دفاتر، مراکز، موسسات و شرکتهاي موهوم و مجعول در سطح شهرستانهاي استان مازندران که تحت عنوان پيش بيني مسابقات فوتبال اقدام به فعاليت مي کردندبه اجرا درآمد .
به گفته وی ، عوامل اصلي و نمايندگان اينگونه سايتها و وبلاگهاي شرط بندي در استان مازندران،گلستان، تهران و گيلان شناسائي و با توجه به اينکه اين افراد هيچگونه مجوزي از هيچ سازمان رسمي نداشته و جهت عوام فريبي اعلام مي نمودند که داراي مجوز قانوني اند دستگير شدند .
سرهنگ محمد نژادخاطر نشان کرد : متهمان پس از دستگيري در اعترافات خود مجموعاً سه روش و شگرد را جهت انجام امورات شرط بندي اقرار نموده اند که اهم روش ها ي عنوان شده عبارتند از:
در روش اول : قمار بصورت آنلايني از طريق سايت هاي خارجي و داخلي مانند پوکر و لاکي گيت که شخص با خريد اکانت به مبالغ مختلف که عموماً با مبالغ بالاي ميليون بوده از نمايندگان اين شرکت ها در اين شرط بندي شرکت مي کند .
در روش دوم : بصورت ايجاد سايت يا وبلاگ با نام خود يا يکي از دوستان و زير مجموعه هاي خود ، فرد فتوکل بازيها را داخل سايت يا وبلاگ مذکور گذاشته و افراد بصورت اينترنتي اقدام به انجام بازي نموده و اگر در قمار برنده شوند برابر ضريب هايي که وجود دارد پول اخذ مي کند در غير اينصورت مي بازند و پولي دريافت نمي کنند .
در روش سوم : در اين روش که بصورت برگه اي (تستي و فرمولي) مي باشد فرد از طريق نرم افزار هاي رايانه اي توسط مهندسان رايانه که از کارشناسان خودشان مي باشد توليد و سپس اقدام به ايجاد اين برگه ها نموده و بعد از انجام شرط بندي و پايان بازي ها ، شرکت کنندگان از طريق اينترنت بررسي مي نمايند که آيا برنده شده اند يا خير و نمايندگان با گردانندگان اين گونه موسسات نيز از طريق ايميل و يا پيامک با همديگر ارتباط داشته و اقدام به شرط بندي مي نمايند و نتايج اينگونه شرط بندي نيز به همين طريق ( ايميل يا پيامک ) به گردانندگان داده مي شود .
محمد نژاد تصريح کرد : نهايتاً کارآگاهان و تيم هاي عملياتي و اطلاعاتي پليس فتا استان مازندران موفق به شناسايي و دستگيري عاملان و ايادي تمامي اين سايت ها و وبلاگ ها و موسسات در سطح استان و بعضي از استانهاي همجوار و کشف و ضبط لوازم و تجهيزات آنان شدند .
وي درادامه گفت : تاکنون بيش از 530 سايت و وبلاگ مجرمانه شناسايي شده و بيش از 143 نفر از مديران ، گردانندگان و نمايندگان، مراکز شرط بندي شناسايي و دستگير شدند که پس از تحقيقات تحويل مراجع قضايي شدند .
سرهنگ محمدنژاد درادامه اذعان داشت : با بيش از 54 موسسه وشرکت در خصوص امورات شرط بندي و قمار آنلاين که همه آنها به صورت غير قانوني و جعلي ايجاد شده بودند نيز با هماهنگي دستگاه قضايي برخورد قانوني شد و ازاين افراد 119 دستگاه انواع لوازم رايانه اي ، اعم از کيس ، لپ تاپ ،گوشي موبايل ، سيمکارت ، تبلت و مهر نمايندگان و... کشف و ضبط شد
سرپرست پليس فتا استان مازندران افزود : در تحقيقات و استعلامات صورت گرفته فقط از 2 الي 3 موسسه و بررسي از حساب هاي مالي آنها مشخص گرديد که اين افراد بيش از 400 ميليارد تراکنش مالي در حساب هاي خود داشتند که اين نشان از درآمد بالاي اين شرکت ها و مؤسسات مي باشد و لازم به ذکر است بسياري از اقدامات مالي اين شرکت ها به صورت دستي صورت مي گرفته که امکان رهگيري وجود نداشته است.
وي تصريح کرد : بيش از دو ونيم ميليون برگ انواع اوراق شرط بندي مسابقات فوتبال در استان قبل از انتشار کشف و ضبط شد .
سرهنگ محمدنژاد اظهار داشت : در تحقيقات بعدي صورت گرفته و همچنين گزارشات رسيده در اين قمار بازي ها که تحت عنوان پيش بيني مسابقات فوتبال به اصطلاح به آن مشروعيت داده اند حتي دانش آموزان و افراد با سنين کم نيز حضور داشته اند و چه بسا دانش آموزاني که بعد از تعطيلي مدارس به اين مکانهاي فروش ، اعم از قهوه خانه ها، باشگاه بيليارد، دفاتر مخابراتي ، گيم نت ها و ... بدون اطلاع پدر و مادر مي رفتند و شروع به قمار به نيت برد و اخذ پول بيشتر مي نمودند.
وي افزود: اين افراد ضمن اقدام به شرط بندي، متاسفانه بعضاً دچار استعمال قليان، سيگار و زمينه هاي شروع به اعتياد هاي ديگر نيز مي شدند که با نگرش به اقدامات صورت گرفته تمامي متهمان پس از انجام تحقيقات فني و پليسي و اخذ اقارير صورت گرفته تحويل مقامات قضايي شدند .
سرهنگمحمدنژاد در خاتمه با توصيه به اقشار مختلف اجتماعي نظير خانواد ها از آنان خواست :
به فرزندان خود اعلام کنند اگرچه شرکت در اين شرطبندي ها براي بار اول مبلغ 10 هزار ريال مي باشد اما زمينه را براي انجام قمارهاي بعدي و دادن پول هاي سنگين تر ايجاد مي کند، پس به هيچ وجه در اين شرط بندي ها شرکت نکنند .
برابر اعلام مراجع تقليد خصوصاً رهبر معظم انقلاب اين عمل شرعاً حرام است و شرکت در اين پيش بيني ها و شرط بندي ها جايز نمي باشد .
مديران مدارس بايد مد نظر داشته باشند و به دانش آموزان عزيز توصيه نمايند که ، شرط بندي و پيش بيني مسابقات فوتبال هيچ کمکي به فوتبال کشور نمي کند و اين پول ها به جيب قمار بازان و سود جويان مي رود.
عمل شرط بندي و پيش بيني فوتبال آن طوري که اعلام مي شود که کمک به بيماران سرطاني و يا افراد بي بضاعت يا کمک به فوتبال کشور مي باشد ولي اکثر اين پول ها به جيب قمار بازان و افراد متخلف مي رود.
با توجه به اينکه بسياري از افراد با شرکت در اين شرط بندي ها خانه و کاشانه خود را از دست داده و به دليل اعتياد به اين امر باعث شده اند طلا و جواهرات زن و فرزند خود را بفروشند و حتي دست به نزول پول بزنند تا بتوانند به اين کار ادامه دهند، به خانواده ها توصيه مي شود به هر نحو ممکن با فرد يا افراد خانواده خود صحبت نمايند که اين امر باعث فروپاشي خانواده ها و از بين بردن سرمايه زندگي آنها مي شود.
به خانواده ها توصيه شده در صورت بروز اين گونه مشکلات و يا داشتن هر گونه اطلاعات و اخبار از مجريان و گردانندگان شرط بندي و پيش بيني فوتبال (به صورت برگه اي يا آنلاين )مراتب را به پليس 110 ويا پليس فتا استان مازندران اعلام و يا از طريق شماره تلفن 2182599 با پيش شماره 011 به پليس فتااستان اعلام کنند .

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی