• منتشر شده در سه شنبه, 11 شهریور 1393 09:54

ئیس پلیس آگاهی استان مازندران خبر داد: برداشت 26 میلیاردی از بانک مسکن با جعل چک

سرهنگ محمد عظیمی گفت: افرادی که با جعل چک‌های بانکی اقدام به برداشت 26 میلیارد از بانک مسکن کرده بودند توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.
محمد عظیمی با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت سرپرستی بانک مسکن استان مازندران مبنی بر اینکه فردی با جعل چک از این بانک مبلغ هجده میلیارد و پانصد میلیون ریال خارج کرده و با توجه به اهمیت موضوع مراتب در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: ابتدا چک مورد شکایت از بانک اخذ و توسط کارشناسان مربوطه آزمایشگاه جنایی کارشناسی شده و مشخص شد که این چک با استفاده از مواد شیمیایی شوینده پاک شده و شماره سریال و شماره کد و رمز خود چک و شماره حساب و مشخصات صاحب حساب بر روی آن جعل و مبلغ نوشته شده و برداشت شده است.
رئیس پلیس آگاهی مازندران خاطرنشان کرد: در دومین مرحله تصاویر افرادی که چک را به بانک تحویل دادند و نقد کرده‌اند از طریق دوربین‌های مداربسته اخذ و تحقیقات جامع راجع به شناسایی این افراد انجام شد.
این مقام انتظامی در این ادامه اظهار داشت: در مرحله بعدی آورنده چک به شعبه سرپرستی بانک مسکن با تصاویر اخذ شده شناسایی و با اخذ مجوز قضایی دستگیر شد.
عظیمی گفت: متهم بیان داشت قبول دارم که چک را به بانک برده‌ام اما حدود ۹ ماه پیش در این شرکت به عنوان راننده کار می‌کردم که از من خواسته شد پاکتی را که حاوی چک بود به سرپرستی بانک مسکن به رئیس شعبه مرکزی آن بانک تحویل نمایم که وقتی سرپرست بانک چک را بازکرد گفت موجودی دارد که گفتم اطلاعی ندارم.
وی تصریح کرد: در ادامه چون از قبل چک جعل و در وجه شرکت<آ – ک> نوشته شده بود با سهل‌انگاری کارکنان بانک بدون استعلام و رعایت سایر مسائل تخصصی پول را عینا از حساب شرکت <ک- پ> به حساب شرکت مذکور انتقال می‌دهند و سپس متهم به سایر حساب‌ها انتقال می‌دهد و توسط دستگاه پز بانک و فروشگاه‌‌ها تمامی این مبلغ یک میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون تومان را به همراه چک دیگری که ظاهرا از همین شرکت به همین صورت به مبلغ حدود هشتصد میلیون تومان در تهران جعل و به حساب شرکت <آ – ک> واریز و برداشت می‌کنند که جمعا بالغ بر بیست و شش میلیارد ریال با جعل اسناد تجاری (چک) از بانک مسکن برداشت می‌نمایند و متواری می‌شوند.
این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: تصاویر متهمان از طریق سامانه ثبت احوال و سیستم‌‌های مداربسته بانک اخذ و مشخص می‌شود متهم اصلی پرونده دارای دو فقره سابقه با عنوان درگیری با چاقو و فرار از خدمت بوده و اوضاع مالی مناسبی نداشته و ظاهرا با همدستی برادرش دست به این عمل مجرمانه زده و به استان اردبیل متواری شده‌اند.
عظیمی عنوان کرد: در حال حاضر متهم با قرار مناسب قانونی روانه زندان شده و برای پرونده درخواست ردیابی تلفن‌های منازل و همسر آنها شده و همچنین درخواست اخذ آخرین اطلاعات حساب مالی در بانک‌ها و موسسات و در صورت وجوه نقد توقیف و مسدودی حساب و ممنوع‌الخروج بودن این متهمان و در آخر اخذ نیابت قضایی برای پارس آباد مغان جهت شناسایی و دستگیری متهمان و کشف مال مورد کلاهبرداری شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی